Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hamvasztást vagy temetést...

Hamvasztást vagy temetést választanád? (Miért)

Figyelt kérdés

Én személy szerint hamvasztást szeretnék, mert nagyon taszít a gondolat, hogy az idők végezetéig egy koporsóban fog feküdni a testem és ha ne adj isten elszúrták a halál beálltát és felébrednék akkor a koporsóban tök sötétben ébrednék és annyi ilyen esetet lehetett hallani a múltból meg manapság is. Persze erre kicsi az esély de ott van akkor is az az 1 % hogy megtörténhet. Hamvasztásnál meg egyszerűen elégetnek és nincs arra esély hogy úgy felébredjek véletlen meg legalább a hamvaim elszóródnak valahova és nem a föld alatt lennék sötétben. Persze ha nem is történne semmi ilyen akkor is a hamvasztást preferálom, családban más is ezt szeretné.

Amúgy mi van ha hirtelen hal meg valaki akár fiatalon és ő hamvasztást akart volna de erre nem került sor megbeszélésre és emiatt eltemetik.

Ilyenkor célszerű valami papíron megfogalmazni, hogy már pedig akkor is hamvasztás legyen bármennyire akarja a család a temetést? (persze reménykedjünk, hogy ilyen nem fordul elő senkivel).

Ti melyiket választanátok ha eljönne az idő?

Indoklással légyszi.



2021. febr. 18. 17:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Hát, sokszor agyalok, hol egyik, hol másik tűnik jobb választásnak.
2021. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Arra ébredni sem lehet kellemes,hogy mész be a kemencébe.Ha már a rosszul diagnosztizált halálnál tartunk,ilyen is lehet!
2021. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sokan vagyunk a Földön.

Legalább a holtak nem foglalnák a helyet, a legkisebb faluban is van temető.

2021. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a temetés mindig borzasztó, akkor is, ha nem vagyok közelről érintett. Ahogy a hantdarabok koppannak a koporsón....

Mindenképpen hamvasztás és szórás!

2021. febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
2.legalább ott gyorsan túl lennél rajta, mert koporsóban azért sok idő mire elfogy az oxigéned..
2021. febr. 18. 18:13
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha mégis élő lennék, akkor ne hamvasszanak már el, ha ezt meg lehet oldani valahogy.
2021. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%
Koporsó
2021. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
11%
Temetést, keresztény emberként hallani sem akarok hamvasztásról.
2021. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

7.indoklással direkt írtam.:)

8.persze mindenkinek szíve joga eldönteni.

de nekem meg a sima temetésről nem akarok hallani.:)

2021. febr. 18. 18:34
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, még nem áll szándékomban meghalni. Addig gondolkokodok rajta. De azt tudom, hogy egy dolgot soha nem vállalnék, mégpedig a Body kiállításon résztvenni, mint tartósított, kiállított test.
2021. febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!