Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mire-kire szoktak utalni a...

Mire-kire szoktak utalni a "belső gyermek" kifejezéssel? Magyarázzátok el, legyetek oly kedvesek!

Figyelt kérdés

2021. febr. 24. 19:41
1 2
 1/14 Grimfox ***** válasza:
88%
Ez nem annyira ezoterikus téma. A felnőttek játékos, vidám, esetleg szexualitástól mentes szeretetéhes énjére szokták azt mondani, hogy belső gyermek. A személyiség azon része, ami megtartja a gyerekkori mintákat.
2021. febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy ezoterikus téma - de ha nem az, akkor mi? Hol szokták használni?
2021. febr. 24. 20:23
 3/14 Grimfox ***** válasza:
81%

A mindennapokban. Ha valaki felnőttként játékosságot, vagy épp gyermeki naivitást, kíváncsiságot mutat, arra mondják, hogy felébredt benne a gyerek, vagy belső gyerek.

Annyiban ezoterikus a kifejezés, hogy a belső gyermek, az ember ártatlanságát, belső, tiszta lényét jelképezi. Az önfejlesztő ezoterikus módszerek ezt a tisztaságot keresik, és ebből indulnak ki. Akiből kihal a belső gyermek, az kiégett, és szürke lesz, legjobb esetben is. Rosszabb esetben gátlástalan.

2021. febr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egy cikkben olvastam, de szerintem nem ilyen kontextusra utaltak.
2021. febr. 25. 05:44
 5/14 Grimfox ***** válasza:

Én csak ezt a kontextust ismerem, lehet, hogy mások másképp gondolkodnak, és a megnevezést valami máshoz csatolták.

Hasonló fogalmat csak misztikus chikung könyvben olvastam, a szent embrió formájában, ami olyasmi, mintha egy új, szellemi testet növesztene a gyakorló önmagában, mint egy anya a magzatát. Ez az embrió kifejlődik, és egy belső, szellemi gyermekké válik akkor, amikor a gyakorló képes áthelyezni a tudatát ebbe a szellemi testbe, és elhagyni vele a fizikai testét. De szerintem ez is más lehet, mint amit olvastál.

2021. febr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mi annak a könyvnek a címe?


Azt olvastam, hogy a belső gyermeknek meg kell halnia, ha jól emlékszem. Mond ez neked valamit?

2021. febr. 25. 09:27
 7/14 Grimfox ***** válasza:

A könyv címe: Az aranyvirág fakadásának titka. Mestereknek szóló chikung gyakorlatokról szól.

Nem tudom hol olvastad, de ilyenről még nem hallottam. Nem is tartom jó ötletnek.

2021. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez a léleknek a legforrásközelibb tulajdonsága.A 9-es szellemi vagy "isteni" gyermek ami egy örökös megújulás,kreativitás,játékosság,vidámság ezzel jössz hozod magaddal.Vagyis 1 befogadó nyitottság a jó és rossz duális hatásától mentesen,minden csak Van tudatállapotában...Egy pszihomókustól olvastam akiből ez a 9-es hiányzik az fogja lezárni az elméjét,beöregszik,berögzül,depresszió,kilátástalanság,mert a rugalmas spontaneitás elvész belőle..

Ez a gyermek addig lesz "belső" amíg át nem préseled az anyagi evolúciós lépcsőfokaidon és fel nem emeled a szellemi szintre..

Egy drámákban átégett önvállalt bátor és megtisztult Legolasra gondolj..


Én pl semmitől nem féltem gyerekkoromban erre tisztán emléxem.

2021. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Van a szellemi fejlődésben egy szakasz amikor a Luciferi racioanalitás és szkepticizmus váltja fel a naív belső gyermeket,tehát valóban meghal ezen a ponton,hogy újjászülessen mint szellemi gyermek..
2021. febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#7. Köszi a könyv címét.


Amúgy itt volt szó a dologról:

[link]


#8, #9. Köszi!

És te hol olvastad ezt a 9-es dolgot?

2021. febr. 25. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!