Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van lélek a halál után? Menny...

Van lélek a halál után? Menny pokol? Biblia beszél erröl

Figyelt kérdés
2021. ápr. 3. 21:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
19%
Nincs rá bizonyíték. Jelentettem a kérdést, hogy áthelyezzék a megfelelő kategóriába. Kérlek, ne szennyezd ezt a kategóriát.
2021. ápr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
34%
Röviden: igen van, és nem csupán a Biblia beszél erről hanem például a Korán is.
2021. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
0%
Az van, mint születésed előtt. A nagy sötétség. Mindenki otthona igazából a fèny helyett a sötétség.
2021. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
77%

3

A sötétséget csak az érzékszerveiddel tudod felfogni (vagyis a fény/érzékelés hiányát), így születésünk előtt az sem létezett (számunkra).

2021. ápr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

2

Bizonyíték? Tudom, tudom, ott a Biblia, meg a halálközeli élmények sokasága, na meg "mindenki saját maga jön rá".

2021. ápr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Én mégis gyakran sötétséget érzékelek még meditáció is odavisz nem ilyen fény alagút meg virágos mezőkre. Akkor hogy is van ez?
2021. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
#5: Egyértelmű bizonyíték nincsen. És ez direkt van így.
2021. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
21%

6

Igen, érzékeled. Jól mondod. A meditáció nem tartozik az ezotéria témakörbe, az egy 'relaxációs fázis'. Semmi különleges nincs benne. Sőt, REM fázishoz hasonló 'érzékelést' is el lehet érni (asztrális kivetülés), ami nem más, mint a tudatos álom, majdnem hallucináció. Ez nem bizonyíték a lélek létezésére, hanem pont az ellenkezője: az agyunk felelős minden hasonló érzetért.

2021. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
33%

7

Kiváló érv! Így nem lehet bizonyítani a nemlétezését. Könnyen bevéditek magatokat, hívők, csak éppen teljesen értelmetlen érvelés.

2021. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
33%
Ami objektív módon nem bizonyítható, az nem létezik. Ha hallucinálsz pl. LSD, DMT miatt, az sem létezik, csak te érzékeled úgy.
2021. ápr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!