Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy képzelitek el a születés...

Hogy képzelitek el a születés előtti "időszakot"?

Figyelt kérdés

Arra az "időszakra" gondolok ahol még meg se születtünk, anyukánt is még bőven az előtt jár, hogy megfogant..

Születésünk előtt, szerintetek hol járhattunk, mi történt akkor és mennyi ideig? Ilyenkor az idő fogalma mit sem ér ugye de az ember valahogy nem tudja elképzelni a semmiséget.

Voltak a dinoszauruszok kora, háborús időszakok stb ekkor sem születtem még meg sőt semmi emlékem nincs róla, hogy akkor mi történhetett velem, hol lehettem, csak tudom hogy létezettt ez az időszak de azt, hogy akkor én hol voltam azt nem.

Mielőtt meszülettem volna csak sejtem, hogy semmi érzékelésem nincs, nincs jó se rossz, se feketeség se semmi de ezt lehetetlen elképzelni mert akkor is lesz ott "valami" de születésünk előtt vagy ez a semmiség volt vagy olyasmi amit az emberi agy nem tud felfogni.

Lehet a halál után is ilyen sokáig tartó semmiség lesz mint születés előtt és egyszer csak megszületünk új emberként új emlékekkel? Vagy létezik ez a bizonyos reinkarnáció és halálunk után folyton újjá születünk ameddig csak lehetséges?

Ti hogy "képzelitek" el ezt a születés előtti semmiséget és a halálunk után tartó valamit?

Néha esténként félek, hogy tényleg szó szerint semmi nem lesz halál után és még új emberként se születhetek újra de ha ez is lenne lényegtelen lenne, mert felfogni nem lehetne hisz a mostani életben se emlékszünk a régire.

Ti mit gondoltok erről?



2021. ápr. 19. 03:52
 1/9 anonim válasza:
55%

Nekem erről több elméletem is van:


Születés előtt lehet mi magunk választjuk ki a szüleinket és általuk azt hogy hova fogunk születni.


Az is lehet hogy most élünk a pokolban és ha meghalunk úgy hogy hittünk Istenben akkor a mennybe kerülünk, vagy pedig új esélyt kapunk a Földön.


Viszont én úgy képzelem el ezt hogy egy szimulált világban élünk, ahova csak bekerül a lelkünk és ebben a világban elvárás az hogy úgymond "végig vigyük" a halálunkig, majd a halál után pedig a felsőbb dimenzióban a leélt életed alapján leszel besorolva valahova, esetleg pozíciód lesz az alapján hogyan éltél a Földön.


És persze az is lehet hogy születés előtt sincs semmi és halál után sincs semmi, de ez túl unalmas.

2021. ápr. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező ajánlom figyelmedbe Dr Michael Newton: Lelkünk útjai című könyvét!
2021. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

"Születés előtt lehet mi magunk választjuk ki a szüleinket és általuk azt hogy hova fogunk születni."

Ha ez ennyire egyszerű lenne,akkor miérr van az,hogy valaki,csak szenvedni jön, valaki nem is ismeri a szüleit, valakit vernek,vagy megerőszakolnak,míg mások érettségire kapják az új házat,meg a luxus nyaralásokat. Vagy várjunk már,akkor sorba kell állni,és aki kapja marja? Én ezt cáfolnám. Szerintem ezt ,hogy kik lesznek a szüleink nem mi választjuk,mint ahogy azt sem,hogy ki lesz a gyerekünk.

Továbbá számomra az is elképzelhetetlen,hogy ne létezzünk születés előtt. Egyszerűen csak a semmiből jövünk,és megyünk a semmibe? Annyira fura. De hát ez egy nagy kérdés,max spekulálhatsz, fix választ senki nem fog adni.Vagy hiszel,vagy tudsz, de hát létezik egyáltalán objektív igazság?

Amúgy maga a lélekvándorlás is érdekes szerintem. De ki lát az emberekbe? Milyen érzés lehet egyáltalán mindent tudni? :D

2021. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Mindenkinek meg van a saját véleménye a földi élet előtti, és a halál utánni állapotról. Én úgy gondolom, hogy egy más testben éltünk születés előtt, vagyis a lélek egy más testet használt a földön élni. Csak nincs emlékünk róla. Mos amelyik testben élünk, egyszer meghal, azután más testbe "költözik" a lélek, erről az életről ugyancsak nem lessz majd emlékünk.

A test meghal, a lélek az örök. Ez ez én nézőpontom. A halál után, és az ujjászületés közötti idő olyan lehet, mint az álmodás. De akkor jön a kérdés, hogy hogy nem emlékszünk, hamár az álmokra igen. Úgy, hogy mi sem minden álmunkra emlékszünk

Lehet, hogy majd pl. 100-ik ujjászuletés után fogunk emlékezni egy ilyen "köztes" állapotra. Megint példának az álmot hozom fel, van úgy, hogy nem emlékszek az esti, tegnapesti, azelőtti, azelőtti álomra de a még azelőttire, már igen. Én így képzelem el, csak nehéz megfogalmazni. Nem is csoda. Nehéz egy téma.

2021. ápr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem igazán tudom megérteni ezt az egészet. A születésem élőt szerintem nem voltam sehol. Nem letezhettem.

A szüleim és az ő felmenőik génjeit hordozom. Az a bizonyos "Én" az ő alltaluk összehozott genetikai mix szó szerint ők alkottak meg.

Szóval, hogy is létezhettem volna "Én" ezek nélkül, anyámtól örököltem a számat apamtol a szememet nagyszülőmtől a hirtelen haragot, érzékenységet stb. sorolhatnám reggelig. Amin keresztül mentem az alakított azzá aki vagyok. Szóval ha létezett is valami "én" dolog születésem előtt ahoz nekem semmi közöm vagy hogy kell elképzelni ezt a lelket (ami megszállta anyám magzatját tehát engem) mint valami üres semmi?

Ez lenne a lélek?

Mert ugye az ami most vagyok az nem lehettem a születésem előtt szóval az nem én voltam meg bármi is van halál után az sem én leszek már. Az az Én dolog akkor ér véget amikor kilehelem a lelkem. Hogy is kell elképzelni ezt az újjászületést? Elvándorol szépen a lelkem majd megszületek idegen szülők gyerekeként és annak lesz valami köze a mostanin énemhez? Nem lehet köze mert ezeknek az idegen embereknek is vannak tulajdonságaik es genjeik melyek tovabbadnak a saját gyerekeiknek akik ezáltal lesznek azok akik lesznek.

Szerintem morbid es logikátlan ez az egész újjászületésdi, nincs értelme de még csak logikai alapja sem.

2021. ápr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom ahogy az 5ös.


Minden tulajdonságunk a felmenőinkből örökölődik. Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy nem voltunk sehol születésünk előtt és valószínűleg nem leszünk sehol halálunk után sem.


Pontosan úgy, ahogy elveszítjük az eszméletünk vagy úgy, hogy nem emlékszünk az álmainkra.

De a legnyilvánvalóbb az, hogy folyamatosan felejtünk. Egy régi képet, ha néha szembe jön velem.. semmi nem rémlik arról, hol készült és mikor, pedig rajta vagyok. Ez is egyfajta semmi, halál.


Ami pedig egyértelműsíti, hogy a semmiből jövünk az, hogy egyre többen vagyunk a földön.


Kérdező, én azt javaslom ne a halál utáni élettel foglalkozz, mert 1. Nem tehetsz ellene semmit, 2. Lemaradsz a jelenről, a jelen csodáiról és nézz szembe a ténnyel, hogy semmivé válsz, érzések és gondolatok nélkül, mert ezáltal, hogy szembe nézel a halállal, sokkaljobban megéled az életet.


És ne aggódj, a semmi az ugyan nem jó, de nem is rossz. :)

2021. ápr. 23. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ötösnek érdekes a gondolatmenete, megéri elgondolkozni azon, amit írt. Lehet benne igazság. Csak azt nem értem, miért kellett lepontozni a válaszát.
2021. ápr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem van egy régi perverz elképzelésem erről... Mielőtt születünk, de már megfogantunk, még nincsenek érzékszerveink, nem érzékelünk magzati korunkból semmit. Ezért nem is emlékszünk rá. Aztán ahogy fejlődik ki a testünk, és lesz fülünk, bőrünk, stb, elkezdjük használni ezeket, ergo, bekapcsolodnak... Ahogy épül fel a testünk, egyre több és több érzékszerünk műkődik, de még mindig vala a sötétség, és isten lelke lebeg a vizek felett... ;-) Ahogy az agyunk is fejlődik, sztem itt történik egy érdekes dolog. Talán általa jön létre a tudat. Ha nagyon materiális akarok lenni, azt mondom: Az agy által generált eletromágneses erőterek interferenciája, vagy éppen vmiféle mintázatba rendeződő formája maga a lélek, a tudat. Persze az agy egy központi számítógép is, ami vezerli a testet, de talán a struktúrája lévén (vagy nem tudom) mellékhatásaként jön létre a lélek az én tudat, stb. Ha nem materiális akarok lenni, akkor azt mondom: az agy egy vevő is egyben, mint a tv vagy rádió, és egyszerűen csak elkezdjük vele tudni fogni azt az adót amilyenre vételre képes. És lényegében az univerumunk rezgései egyike lesz a mi én tudatunk. És akkor ilyen formán reinkarnálódtunk, ha újra született egy olyan test, mely agya veszi az adott frekvencián érkező adást.

Valami ilyesmiket képzelek a születésre. A halálra pedig ennek ellenkezőjét. Testünk szépen lebomlik, érzékszerveink szépen alábbhagynak működni, az agyunk struktúrája apránként nem birja fogni az én-ünk adását, lényegében ahogy létrejöttünk, úgy távozunk, semmiből a semmibe. Vszeg mivel érzékszerveink sem életünk előtt sem után nincsenek, így érzékelésünk sincs abban az állapotolban, se idő, se tér, se semmi. Viszont van még egy rossz hírem! :-) Elméletemben a halál is egy hosszabb folyamat, se nem úgy néz ki, hogy leáll a szívünk, légzésünk, kidőlünk aztán vége a dalnak, hanem... Sztem az érzékszerveink még működnek aztán akár napokig vagy tovább, csak egyre korlátozottabb minőségben. Szóval, míg lebombik teljesen a cucc, vagy a kontakt az aggyal. Szval, ha ebben van ráció, lehet h fáj kissé a hamvasztás, csak éppen kiabálni nem tudunk már közben. :-)

2021. jún. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ja és még vmi!

A gének, és hogy mit öröklünk a szüleinktől sztem csak egy szelete az egésznek. Igen, hasonlít az arcunk, kezünk lábunk, szemünk, hajunk a felmenőink valamelyikére, a dominánsabb gének szerint, de gondolj csak bele: Ha elveszíted kezed-lábad, attól még ugyanúgy megmarad az éntudatod. Elviszítheted jóformán minden testrészed, sőt! Tüdőt, szivet, májat csereberélgetünk, és még mindig te magad vagy, maradsz. Elveszíthetük a látásunk, hallásunk, hajunk, akár az agyunk egy részét is, és... Szóval, elgondolkodtató ez is. Hogy akkor az emberi tudat, az én hol is található? Mert valahogy nem a testben, vagyis a nyaktól lefelé biztos nem. :-)

2021. jún. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!