Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hisztek ilyenekben?...

Miért hisztek ilyenekben? (akik hisznek az ezoterikus dologkban)

Figyelt kérdés

Nem azért kérdezem, hogy "nézd de hülye, hogy hisz benne, haha", hanem mert érdekelnek a tapasztalaitok vagy, hogy milyen esemény hatására kezdtetek el ezzel a témával foglalkozni.

A főkategórián belül megadott minden alkategóriához jöhetnek válaszok


2021. ápr. 24. 09:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
63%
Te miért hiszel a saját vallásodban?
2021. ápr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Raechter ***** válasza:
100%
Kit ne érdekelne hogy minek él, és hogy utánna mi lesz. Minél több ajtó nyílik annál több kérdés, egyre mélyebben benne;
2021. ápr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1-es: Leginkább azért mert a szüleim vallásosak, így nem volt kérdés hogy milyen neveltetést kapok. Egyébként pedig mindenféle vallást szeretek, szívesen olvasok róla. Ha a szüleim nem így neveltek volna, akkor is lehet, hogy vallásos lennék (nem biztos), de azt a vallást követném, aminek az elveivel legjobban tudok azonosulni.

Nem feltétlenül lennék mondjuk Jehova tanúja (mert bár érdekesnek tartom ezt a vallást is), nem hiszem, hogy például tényleg csak x mennyiségű ember kerül a menyországba halála után.

2021. ápr. 24. 10:16
 4/12 anonim válasza:
100%

3: igen. Ilyen lehetséges, hogy ilyen nevelést kapott, ezért kétségtelen volt, hogy ő is erre az útra térjen.

De az is lehet, hogy talált sok vonzó dolgot az ezotériában és ezért szimpatizál vele.


És ha hiszel valamiben (vagy szeretnél hinni valamiben), akkor a világban az olyan dolgokat fogod észre venni, ami egyezik a világképeddel. Ezzel, mintegy pozitív megerősítés, erősödik a hited.


Egyébként szerintem nincs baj semmilyen vallással sem, amíg nem fanatikus az ember. Bár ott akkor sem a vallással van baj elsősorban....

2021. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezotéria nem hit hanem, érdeklődés kör vagy korábbi megtapasztalás kérdése.

Az ezotériában sok olyan dolog van amihez a hit kevés.

Engem. pl. egy autóbaleset (halálközeli élmény) változtatott meg. Van aki mélyen vallásos lesz egy ilyen "élmény" után, van aki az ezotérián keresztül keresi a válaszokat mert a vallásos megközelítéssel nem tud azonosulni, vagy a vallásos megközelítést nem találja kelégítőnek.

2021. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
én az ezotériában nőttem fel, ilyen nevelést kaptam, mégis ateista vagyok. van, aki megmarad annál, amiben felnőtt, van, aki nem.
2021. ápr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Raechter ***** válasza:
45%
3 as, az nagyonjó pont hogy több vallás felé vagy nyilt, ha a modernektől el mész a legrégebbiekig, rájössz majd hogy mindegyik ugyanaz, és a lényege is ugyanaz csak sokminden máshogy van leirva és sajnos a modernek egyre szegényesebbek.
2021. ápr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Én már ezt a választ több helyre leírtam, leírom ide is ezt a 3 rövid történetet, ezek után már, hittem, biztos voltam benne, hogy léteznek paranormális jelenségek. Íme a három sztori:

Lehetett egy olyan 3-4 éve... Nem tudtam aludni, csak forgolódtam az ágyamban. Hallottam, amint valaki (valami) a nevemet súgja a fülembe, olyan rekedt, morgó démoni hangon. Nem aludtam, az bíztos! Még ugy reflexből rá kérdeztem, hogy ki az, erre anyum a másik szobából, hogy kihez beszélek. Hallottam, a hang forrását, hogy nem a szobám egy másik távolabbi pontjáról jött, hanem a fülembe súgta a nevemet. A becenevemet. Tisztán és érthetően hallottam. Még mások is számoltak be ilyenről, hogy hallották, amint a nevüket mondja, szólítja egy ilyen morgó hang.



Egyszer éjjel felébredtem, csak egy alakot láttam átsuhanni a szobán. Nem az a tipikus filmes átlátszó fehér szellem volt. Ugyancsak átlátszó, de inkább rendes, normális színekbe, mintha egy átlátszó ember lenne (vagy hogyismondjam). Nem nézett rám csak úgy "céltalanúl" suhant át, mintha nem is érzékelt, volna engem. Láttam az arcát, a körvonalait, fel is lehetett ismerni, hasonlítottam is valakihez, aki meghalt.



Ez lehetett olyan 15 éve... Reggal a tesóm költött, hogy hamar jöjjek, akar valami érdekeset mutatni. A szüleim is nézték, amint az ajtó ki-be csapódik. Nem erőteljesen, csak úgy normálisan. Húzat nem volt, direkt leellenőriztük. Más ajtó, ablak nem volt nyitva. Ja, és ha olyan huzat lett volna, hogy az ajtót mozgassa, azt mi is éreztük volna

2021. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 SZücsöm ***** válasza:
45%

1. Mert több olyan embertől is hallottam érdekes történeteket akikről tudom hogy nem bolondok és okuk sincs hazudni.


2. Mert rengeteg kutatási anyag fellelhető a neten amik elég érdekes eredményekkel zárultak (persze lehet hogy mindenki hazudik vagy bolond).


3. Mert December óta foglalkozgatok az állítólagos chi érzékelésével és egyfolytában jönnek az új érzékelések. Ami fontos hogy többször előfordult hogy előbb jött az érzékelés mint az információ hogy mit is kéne éreznem(könyvből olvastam az infót de volt hogy előre "kísérleteztem" és utólag jutottam el a könyvben az adott információig)tehát erősen kétlem a placebo hatást.

2021. ápr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

“Ezotéria nem hit hanem, érdeklődés kör vagy korábbi megtapasztalás kérdése.

Az ezotériában sok olyan dolog van amihez a hit kevés.”


A vallás és az ezoterika szétválasztása kifejezetten egy eurocentrikus találmány. Más kultúrákban ha szét akarod választani a kettőt épp annyira furcsán néznének mint ahogy te nézel arra aki össze mossa a kettőt.

2021. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!