Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egy csomó válaszban olvastam...

Egy csomó válaszban olvastam hogy az emberek fénylények stb mindig megkérdeztem hogy ez mégis mi de választ soha sem kaptam. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Hiszek az ezotérkus dolgokban de ez kicsit sok.

2021. máj. 3. 12:18
 1/10 Grimfox ***** válasza:
Ez alatt csak annyit kell érteni, hogy az emberi lélek isteni eredetű. A fény itt szimbolikus. A lélek fény természetű, mert istentől ered, és az isteni élet birtokában van, a test sötétség természetű, mert anyagi, és halandó. A lélek azért nem ismeri saját "fény" természetét, mert a test sötétség természete elnyomja ezt. A szellemi fejlődés, és út arról szól, hogy a sötétségben tudatlan lélek ráébred saját természetére. Mindez természetesen csak szimbólum, misztérium. Nem szó szerint értendő.
2021. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. máj. 3. 14:04
 3/10 Grimfox ***** válasza:
Ha esetleg érdekel a téma komolyabb kifejtése, akkor érdemes lenne elolvasnod a Corpus Hermeticum-ot. Néhány apokrif evangéliumban is szerepel ez az értelmezés, de sajnos nem emlékszem melyikben. A kereszténységen kívül(már jóval előtte), és az őskereszténységben is szerepel ez a misztérium.
2021. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
féllények helyesen
2021. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4


Kifejtenéd?

2021. máj. 3. 18:09
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

fél : nem egész, valaminek s fele, egy egésznek pontosan kettö egyenlö része


lény : valamilyen élettel biró létezö, aminek teste van, és lehet általában feje, végtagjai, törzse


-ek : többesszám jelzöje


tehát az ember félig valami és a másik fele valami más


ha olvastal régi szent irasokat akkor ott lathatod hogy pl. isten+allat=ember

test+szellem(lelek)=ember


pl.


gondolom kitudod kovetkeztetni mi takarhat "fenyt" de valoban en eleg bugyuta elnevezesnek tartom


a feny is csak hullam ahogy minden


akkor mar inkabb SugarBaby

2021. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A sötét alakok is fénylények?
2021. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az átlagos ember jelenlegi állapotában test, lélek, szellem vagy test, elme, tudat.


A legtöbb ember - tévesen - a testtel és az én-képzettel azonosítja magát.


Mível van tudatunk, szellemünk, ezért elérhető lenne a fénylény állapot, de ahhoz tisztában kell lennie a lénynek, hogy ő nem a test, hanem a tudat.


Amikor a tudat eggyé válik az egyetemes tudattal, akkor megtörténik a fénnyé válás.


De ezt emberi elmével nem lehet felfogni, csak a tudattal.


Juss el a tudatig és akkor megélheted.


Az elme és a tudat nem egyenlő, sőt, az elmének is van több része.


Hihetetlen lehet, amit leírtam, de így van. De ha elmével olvassa vki, akkor számára hihetetlen lesz.

2023. aug. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#1. Amit írtál, az nem szimbolikus, hanem úgy van.


Kérdező, nézz utána annak, hogy dzsálü és szambhógakája.


De a Bibliában is lehet hasonló dolgokról olvasni.

2023. aug. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7. Nem. Azok árnylények, árnyéklények.
2023. aug. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!