Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezeknek mennyire van ezoteriku...

Ezeknek mennyire van ezoterikus jelentőségük?

Figyelt kérdés

Ritkán szoktam meditálni meg aura irányítást ilyesmi.

Két dolgot szeretnék kiemelni.

Ha túlságosan koncentrálok valamire akkor a homlokomnál elkezd fájni. Egy erős nyomó érzés keletkezik ott, de ezt a fájdalmat a tudatommal tudom mozgatni a fejemben bármerre. Ha akarom ez a fájdalom átmegy hátra vagy jobb oldalra stb. Ennek van valami magyarázata?

Egy ideje elkezdtem tesztelni azt is, hogy ha kiráz a hideg azt tudom e irányítani. Mondjuk, hogy most kirázott a hideg és ezt az érzést megtudtam tartani, tehát nem múlt el. Valamint tudtam a két karom közt is váltogatni ezt az érzést. Vannak még pár apróságok amikre egy ideje kezdtem figyelni és azóta sokkal több mindent tapasztaltam meg avagy tudok befolyásolni. Erre van valami okosság? :3



2021. máj. 18. 15:52
 1/2 Grimfox ***** válasza:
90%

Ahová koncentrálsz, oda áramlik az energia(nevezzük chi-nek, az egyszerűség kedvéért). Amikor úgy általában koncentrálsz, akkor a tudatod a helyén marad. A tudatosságod központja a homlokod, és a szemeid környékén van. Minél jobban összpontosítasz, annál jobban összeszűkül a tudat, és annál inkább a koncentráció tárgyára irányul.(a beszűkülés itt nem negatívan értendő) Teljesen természetes, ha érzékeled ezt, viszont ha fájdalmat okoz, akkor az azt jelenti, hogy görcsös a koncentrációd. Még az erős nyomásérzet is némi erőltetettséget feltételez, de az legalább nem töri meg a koncentrációt. Magát az érzetet a chi összpontosulása okozza, ami a koncentráció középpontja irányába áramlik, és ott összegyűlik. Ha erre kezdesz el koncentrálni, és a figyelmed központja elmozdul, az érzet is követi. Ez az, amit a fejeden belül mozgatás során érzékelsz. Valójában a tested bármely pontjára mozgatható így ez az érzet. A mutatóujj hegye a legegyszerűbbek egyike.

Az a fajta hidegrázás, amit érzékelsz, gondolom az az érzet, amikor mondjuk egy zeneszám hatására bizsergés fut végig a testeden. Ez szintén ugyanaz az energia, amiről eddig beszéltünk, éppen ezért ugyanúgy irányítható, ha szándékodban áll. Itt az érzőidegek stimulálása okozza az érzetet. Ennek a bizsergő hidegrázós érzésnek is van neve, ASMR. Autonomous sensory meridian response.

2021. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :3
2021. máj. 18. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!