Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A convex Föld elméletről mit...

A convex Föld elméletről mit gondolsz? Mennyire tudományos?

Figyelt kérdés

Most terjed egy új elmélet. A lapos Földet meghaladták az emberek. Most egyre népszerűbb a lapos Föld egy továbbfejlesztett változata, a convex Föld alak, amiben már sokkal több dolog magyarázható. Nem igazán értek ezekből semmit. Nézzétek el nekem laikus vagyok csak.


Így néz ki a Föld nézd csak : [link]


Egy kádban van két vizes terület. Amiben mi és a tál másik részén egy másik rész is van egy öből, ahol elvileg egy idegen faj él. Így együtt mint egy bide száguld egy vizes ürben a planétánk... Érdekes. Készítettek a lapos Föld fizikusai az új convex elméletről egy magyarázó videot, amit én nem értek. Bocsánatot kérek. Elmagyarázná egy fizikus konyhanyelven? https://www.youtube.com/watch?v=jWdv7hRBMow&t=1084s



2021. júl. 31. 18:10
1 2
 1/18 sadam87 ***** válasza:
88%

"Készítettek a lapos Föld fizikusai"

Olyanok nem léteznek. A lapos Földet propagálók nem tudósok, ez a "konvex Föld" meg az újabb marhaságuk (úgy tűnik.)

2021. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Az első mondat a videoban: Gravitáció nem létezik. Na, eddig néztem.

De egyébként miért fizikusokon kéred számon a hülyeség megmagyarázását? Magyarázza el érthetően az, aki kitalálta. Ha ő maga sem képes a saját agyszüleményét érthetően elmagyarázni, akkor mégis ki más tudná?

2021. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
De amúgy meg tényleg ne hordjunk már mindenféle szemetet ide a Tudományok kategóriába. Ennek is megvan a helye az ezotériában vagy a humorban. Ha cáfolat kell, akkor cáfold magad, ha meg nem érted mit hablatyol, akkor meg engedd el. Mi se értjük. Értelmes ember nem érti ezeket a sületlenségeket. Meg más se, az se aki kitalálta, de valószínűleg remél valamit a népszerűséggel.
2021. júl. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 TappancsMancs ***** válasza:
82%

Azt, hogy a lapos Föld változata és a napkeltére és napnyugtára ugyanúgy nem ad magyarázatot, mert azt nyilvánvalóan látjuk, még számolni sem kell hozzá.


https://www.youtube.com/watch?v=cIOUoSlkZ9A


Az egyenlítőnél meg miért megy a Nap lefelé napnyugtakor?

https://www.youtube.com/watch?v=ai8snipnyvE


Új-Zéland a déli féltekén van, ott meg miért halad balra a Nap naplementekor? https://www.youtube.com/watch?v=nwGLu8S-948

2021. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

"A convex Föld elméletről mit gondolsz?"

Baromság.


"Mennyire tudományos?"

Semennyire.

2021. aug. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 fabijoe ***** válasza:
79%
Nem elmélet. Semmiféle földtani jelenséget nem magyaráz meg, ellenben ellent mond meglehetősen sok ember tapasztalatának: mindazokénak, akik bármi módszerrel körbe jutottak a Földön bármilyen irányban, és/vagy saját szemükkel látták a Föld görbületét (ehhez elég repülőn vagy tengeren hajón utazni).
2021. aug. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
A képeket néztem meg és látom, hogy a nagy medencében vannak a kontinensek. Na de mi van a gyerekmedencében?
2021. aug. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7, a fama szerint valamifele idegen lenyek. De hogy miert ok es hogy kerultek oda, mit csinalnak ott es miert nem lattuk oket soha, hat passz... kerdezd azt aki kitalalta.
2021. aug. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Benne van avideoban, ezért linkeltem és kérdezem. Elmongyák, de nem értek angolúl
2021. aug. 10. 20:04
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem baj, semmit sem vesztesz vele.
2021. aug. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!