Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hány óra után jön elő a REM...

Hány óra után jön elő a REM fázis? (lent)

Figyelt kérdés
el szeretném sajátítani a tudatos álmodást csak az a baj hogy mindig 11 vagy 3 óra körül alszom el, azt olvastam a neten hogy mindenkinél eltérő a REM fázis időpontja így nem tudom hogy hány óra után ébresszem fel magam
2021. aug. 29. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Változó, össze-vissza, és többször is van REM. Jöhet már pár perc után is. Én még reggel is álmodom az 5 perces szundik alkalmával.
2021. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grimfox ***** válasza:
100%
Az alvás durván 90 perces ciklusokra oszlik, egy ciklus 90 perc, és ezen belül az összes alvásfázis megjelenik legalább egyszer. A REM leginkább a fázis vége felé jellemző, legalább is ilyenkor ébredsz fel belőle, és emlékszel az álmaidra. Az egyes fázisok hossza eltér személyenként, és az alapján is, mennyire kimerült, izgatott, stb. az alvó személy. Azokra az álmaidra szoktál emlékezni, mikor az adott ciklus végén felébredsz a REM fázisból. Egyszerűbb éber állapotban végezhető gyakorlatokkal növelni a tudatos álom esélyét.
2021. aug. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Aktivitásmérővel vagy okosórával lehet próbálkozni, kiértékeli az éjszakai alvást pulzus, mozgás alapján. Nem pontos, de közelebb vihet az igazsághoz. Viszont ne számíts jó eredményekre, ha csak hajnali 3-kor kerültél ágyba. Meditációt javaslok inkább. Tudatosan lenyugtatod magad, alfába kerülsz. Innen sokkal könnyebb tudatos álmot összehozni. Aztán, ha már fel tudod ismerni, akkor onnan felébredni is könnyebb lesz.
2021. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
6-7 ora alvas utan azonnal ahogy visszaalszol
2021. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!