Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelent, ha csukott szemmel...

Mit jelent, ha csukott szemmel világosabb vagy, mint nyitott szemmel?

Figyelt kérdés

2021. szept. 13. 22:21
 1/7 Grimfox ***** válasza:
100%
Én ezt még csak sértésként hallottam. "Olyan sötét vagy, hogy csukott szemmel világosabbnak tűnsz". Mondjuk utoljára általánosban hallottam.
2021. szept. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint, te vagy csukott szemmel világosabb?
2021. szept. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt akartam írni, hogy világosabb van. Csak félresikeredett...

Tehát olyan mintha látnál valamit a sötétben, ami nincs ott.

2021. szept. 13. 22:41
 4/7 Grimfox ***** válasza:
A fényjelenségekre gondolsz, amit csukott szemmel látsz?
2021. szept. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mintha látnád a szobát, de sem a fények, sem a szoba nem a valóság.
2021. szept. 13. 23:07
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy a fény jó kifejezés. De a színek sem igaziak. Nincs sötét.
2021. szept. 13. 23:09
 7/7 Grimfox ***** válasza:

Én ilyet elalvás előtt tapasztaltam, amikor még ébren voltam, de már ellazulva. Olyan volt, mintha színek nélkül, de teljesen, és élesen látnám a szobát. Mivel mindent láttam, ami a szobában volt, azt feltételezném, hogy nem álom volt, mert semmi sem volt elmosódott, és minden a helyén volt. Csak nem volt színe, és olyan üresnek tűnt minden tárgy, mintha csak a körvonalakat látnám(persze a felszíneket is láttam, csak ezt az érzetet keltette). Nálam még annyi érdekesség volt a dologban, hogy nem arrafelé nézett a látóterem, amerre a szemeim. A szemeim nem tudnak elfordulni olyan szögben, hogy a szemem fókusza az állam irányába nézzen. Olyan érzés volt, mint ha átlátnék az állkapcsomon, és látnám a szobát. Ez csak feltételezés, de szerintem ez olyasmi, mintha közvetlenül az elméddel észlelnéd a környezeted, nem pedig fizikai érzékszervvel. Ezért vannak eltérések a nyitott, és csukott szemmel való érzékelés között.

Összesen úgy 4-5 alkalommal tapasztaltam ilyet spontán, és sokkal gyengébben, csonkábban, amikor megpróbáltam szándékosan előidézni.

2021. szept. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!