Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditáció végzése közben a...

Meditáció végzése közben a két szemöldök közötti részre vagy a homlok közepére érdemes "belül nézni"?

Figyelt kérdés

2021. okt. 15. 21:59
 1/7 Grimfox ***** válasza:
34%
Ha a meditáció célja a külvilág kizárása, és az egy pontra való koncentrálás, akkor a szemöldökök közötti, és mögötti terület legkönnyebb, és leghatékonyabb "célpont". A homlok közepén nem nagyon van nagyobb pont, amire könnyű koncentrálni.
2021. okt. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Meditáció közben sehova sem nézel, sehova sem koncentrálsz ^ , csak vagy. Nincsenek céljaid, nincs semmi. Grimfox "Guru", hát ennyit sem tudsz?
2021. okt. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Többféle meditáció létezik, és szinte mindegyik koncentrációt igényel (pl. a Patanjali Jóga Szútrái szerinti klasszikus védikus meditáció) és van amelyik nem. A buddhista meditációkban (Samatha, Vipasszana stb.) is van szerepe, néhol csak a bevezető gyakorlatok között, máskor egy állapot fenntartásában.
2021. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Grimfox ***** válasza:
56%
Anonim 2. "guru", több módszer van a meditáció végzésére, amit te mondasz, az éppenséggel csak relaxáció. Az üresség megtapasztalásához például a koncentrációs meditáción keresztül vezet az út. Más módszereknek más céljai vannak, így az ürességbe eleve be sem lépnek. Megértem, ha nem értesz egyet. De gúnyolódás előtt érdemes legalább a kérdéses témakör alapfogalmainak utánanézni.
2021. okt. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezdőknek légzés figyelés, aztán a levegő útjának megfigyelése.
2021. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi a célod?


A mindenki számára ajánlott meditációnál, egyszerűen a belső lényedre figyelsz, és hagyod, hogy ez az energia kitakarítson, egységbe hozzon, és felemeljen.


Amit te akarsz, az nem tudom mi, de valami végtelenül felesleges dolog.

2021. okt. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Kenguru vagyok.

Meditálni nyitott szemmel is lehet?

2023. júl. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!