Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha vágyakból születünk miért...

Ha vágyakból születünk miért kéne kikerülni úgy a szamszárából, hogy nem próbáljuk ki a vágyinkat?

Figyelt kérdés
Szerintem egyszerűbb is elengedni vágyakat ha megtapasztaltad, persze átcsaphat függőségbe is.
2021. okt. 17. 15:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nyilván bizonyos keretek közt ésszerűen értem.
2021. okt. 17. 15:07
 2/15 Grimfox ***** válasza:
100%
Már kiprónáltad őket számolatlan alkalommal. A lélek már számtalanszor végigjárta a vágyak útját. Olyan vágyakat is, amiket most talán el sem tudsz képzelni. De nem vágyakból születsz, hanem kényszerből. A szamszára maga kényszerűség. A vágyak megtapasztalása is kényszerűség, a vágyak kényszerítő ereje alóli felszabadulás, az, amit te elengedésnek nevezel a szabad akarat gyakorlása. A vágy maga csak késztető erő. A vágy tettekre fordítása az, ami a szamszárában tart. A tettek karmát eredményeznek, a karma pedig a szamszára létezésének oka. Ha nem váltod tettekre a vágyaidat, szenvedsz, a szenvedés karmája tart a körforgásban. Ha tettekre váltod, a tetteid következményének karmája tart a körforgásban. Ha megszabadulsz a vágyak kényszerítő ereje alól anélkül, hogy a tetteid karmát halmoznának fel, akkor csökken a terhed, és akkor kerülsz közelebb a körforgásból való megszabaduláshoz. Ha ezt aszkézisen keresztül próbálod elérni, az is szenvedést okoz, a szenvedés pedig karmát. Sem a vágyak beteljesítése, sem a vágyak elnyomása nem kiút.
2021. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ki is kell.

Anélkül hogy lehet elengedni ha még sem fogjuk.

Pl az íj és a nyíl.

A vágyaink a vessző meg kell fogni hogy megismerjük az ideget meg kell feszíteni, hogy érezzük. Máj elengedjük, hogy ujját ragadjunk a kezünkbe.

Az ideget nem huzhatjuk túl, S nem lehet túl laza. Hisz az egyiker akkor nehezebb elengedni (függőség), a másikkal meg nem éri el a célt.

2021. okt. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, de ha beteljesíted el tudod engedni és így nem elnyomva lesz nem?
2021. okt. 17. 15:29
 5/15 anonim ***** válasza:
4 De, és az nem jó.
2021. okt. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudod elengedni, ami már a tiéd volt. Jól gondolkodsz.
2021. okt. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó nyomon vagy,Kérdező. Buddha négy nemes igazsága: 1. A létesülés szenvedés, 2. a szenvedés oka a vágyakban van 3. a vágyak megszüntetésével a szenvedés megszűnik 4. ennek útja a nyolcrétű nemes ösvény

(Nem könnyű, viszont nehéz... :) a nyolcrétű nemes ösvény lényegében kifejti, hogy lehet a Buddha-tudatot elérni (és a szenvedést megszüntetni) Tökéletes szemlélet, gondolkodás, beszéd, cselekedet -

szóval nem könnyű. De hajrá!

2021. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

És olyan nincs hogy nem alakítunk ki újabb vágyat? Azt csak úgy lehet, ha a vágy tárgya már egyszer a miénk volt?

Nekem így ez egy picit végtelen dolognak tűnik...

2021. okt. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8. Nem vágyunk mindenre, pláne hogy nem is tudunk mindenről.
2021. okt. 17. 19:35
 10/15 anonim ***** válasza:

#8 Nekem is

De lehet csak másképp kell érteni a vágyat.

Az eredeti nyelven lehet hogy más szóval is hasonló.


Én sem vágytam néhány dolgra mégis úgy alakult, hogy lett... De jó hogy lett.

2021. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!