Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a spiritualitáso...

Hogyan tudnám a spiritualitásomat egy újabb szintre emelni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos, hogy így kell-e helyesen megfogalmaznom ezt a kérdést. Igazából arra gondolok, hogy rendszeresen meditálok, sokat vagyok a természetben, őszintén azt gondolom, hogy kötődök a pozitív energiákhoz. Rendszerint írom az önfejlesztő naplómat, de azt érzem, hogy csupán stagnálok...

2022. jan. 15. 18:46
1 2
 11/15 SZücsöm ***** válasza:
100%

9 épp ez az. Nem kell semmit se csinálnom jön magától. Az eredményekért viszont általában meg kell dolgozni.

De ha ilyen magabiztosan állítod azt hogy a tudatos álomnak spirituális tartalma van leírhatnád hogy mi módon jelentkeznek ezek a tartalmak.

2022. jan. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 SZücsöm ***** válasza:
100%
Remete37 És amúgy mi értelme lenne egy ilyen állapot elérésének/megtapasztalásának? Mert egy testenkívüli élmény, bizonyíthatóan 100%-ig "valós" halálközeli élmény, aura/szellemlátás -nak még látom az értelmét, mert 1. maga az élmény valóban érdekes (tudom szubjektív) és teljesen új lenne. 2. Az érzékelést követné 1 bizonyosság hogy valóban van még mit megismerni. 3. 1-2 ilyen érzékelés pl:auralátás,testenkívüli élmény még hasznos is lenne ha irányítható.
2022. jan. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Korlátozott tudatom alapján úgy gondolom hogy mindenféle ilyen erőteljesebb élménynek tanító hatása lehet (ha megfelelően dolgozza fel az ember). Nekem is volt olyan régen hogy LSD-t használtam, és volt egy megvilágosodásszerű élményem. Konkrétan láttam akkor a semmit. Ezután több (több mint 10 évig) zen meditációt gyakoroltam, mert el akartam érni azt amit korábban az LSD mutatott. Csak bő 10 év gyakorlás után jöttem rá, hogy "azt" a meditációval nem lehet elérni - mert az már csak egy kép a fejemben (emlékek valamiről). Használtam pl heroint is, és mai napig küzdök a függőségeimmel. Életem során 6 halálközeli élményem volt. Voltak olyanok is amikor testen kívüli tapasztalásom volt. Az egyikben túladagolás miatt leállt a légzésem, és kb kiléptem a testemből. A másik hasonló meg pont hogy álom állapotban volt, de valahogy akkor is tapasztaltam dolgokat a világból miközben öntudatlan voltam. Ezeket így hiába is írnám le, mert ezek az én élményeim. Esélytelen hogy bárki ezt elolvasná - és megérthetné. Mindenkinek más az útja, és ahogy haladunk (egyénileg) az úton úgy különböző dolgokba futunk bele. Viszont van bennünk (minden érző lényben) valami közös. Egy egyszerű, és tudatos jelenlét. Ez mindig ott van. Minden helyzetben. A szélsőséges élmények azért jók, mert kizökkentenek minket a megszokott nézőpontunkból. Megtapasztalható általuk hogy ez a világ azért ilyen, mert egy bennünk lévő belső kép kivetítéseként képzeljük el az egészet. Tehát van egy elképzelésünk a világról, és magunkról.., és úgy mindenről - viszont ez téves - mert az egész lényege elgondolhatatlan. Ez olyan mintha különböző színű szemüvegeken át néznék ugyanazt a képet. Ami korábban valamilyennek tűnt, azt lehet tök másmilyen is - ha más a szűrő (elme) amin átmegy. Ebből pedig sokmindent le lehet szűrni, de a legfontosabb az, hogy egy nagy kamu ez az egész. Viszont van egy jelenlét. Egy üresség amiben úgy minden történik. Ez végtelen, és soha tud elmúlni. Ebben van pl az egész univerzum is (amit látunk). Csakhogy ez az üresség tudatos tud lenni. Ez is végig bennünk van. Egyféle tudatos jelenlét. Mindig is volt, csak nehéz észrevenni - mert a gondolataink elhitetik velünk, hogy amikor nem tudjuk mi van - akkor nincs semmi. Lehet kicsit túlbonyolítottam :)

Az a fontos szerintem hogy próbálni kell egyre inkább jelen lenni a pillanatban, és elengedni a felesleges gondolkodást, amikor csak lehet.

2022. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Túl sok a rizsa,ha valaki az üresség állapotát,pozitív gondolkodást akarja elérni akkor csak azt fogja,de az élet nem ilyen,hanem kétpólusú...És állandó körforgásban van,ami azt jelenti törekedni kell a mélységek és alacsonyabbszintű megértésére a teljesebbért..odadobni a fehéret és feketedni az alkímiai beavatásokért..


szkeptikus gondolkodás

szimbolikus gondolkodás

analógiás gondolkodás...egyre feljebb..

2022. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nemrég olvastam valakitől egy beavató álmot...Minden maradék emberke a földi lakosságból egy szállodában volt összegyűjtve és kivétel nélkül várták,hogy jöjjenek értük,csak azt nem tudták miért,kivel és hova...Amikor buszok jöttek értük rengetegen rohantak ki örömködve,de az álmodót és vele egyszobában lévőt nem engedték...egy buszról leszálló lélektelen,határozott-céltudatos de mélységesen tisztelettudó fekete öltönyös andorgünszerű ember közölte vele,hogy ő még nem mehet csak a következő fordulóban...persze teljesen le volt törve és nézte a többieket az ablakból,ahogyan elmennek,de amit nem értett,hogy minden dimenzió tetején-végén ezek a lélektelen átsegítők vannak jelen és ezt a lelkiállapotot mindenkinek meg kell ugrani ahhoz,hogy átjusson..körönként,a különböző sűrűségekből...ez a forrástól legtávolabb eső "elválasztottságérzet"...talán érthető...sataniel...
2022. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!