Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi történik az állatok lelkéve...

Mi történik az állatok lelkével haláluk után? Nagyon szeretnék erre választ kapni, ha lehetséges.

Figyelt kérdés
Fél éve rábukkantunk három eldobott, árva, kb. 2 hetes kiscicára. Édesanyám és én nevelgettük őket. Fecskendőn keresztül langyos tejjel etettük, gondoztuk őket. Az egész egy csoda volt, mintha a saját gyerekeim lennének. Két lány és egy kandúr. Mindhárman egyedi, utánozhatatlan és gyönyörű mintázatú bundával tündököltek. Az egyik lánycica, Baba kitűnt a testvérkéi közül gyönyörű fehér alapon világosbarna és halványszürke foltos bundájával. Talán mondanom sem kell, mind3-an külön egyéniségek és csodálatosak. Édesanyjuk hiányában egymásban találtak családra. Talán nem is volt ilyen összetartó, egymást ennyire szerető testvérhármas a világon. Sajnos néhány nappal ezelőtt megtörtént az, amit álmomban sem hittem volna, hogy megtörténhet. Már sötét volt és nagyon hideg, amikor gondoltam kipillantok a kiskertbe nyíló ajtón (nem tudom miért) és ekkor megláttam Babát a fűben fekve. Azonnal rászóltam: 'Kelj fel Baba! Megfázol!' de Baba nem mozdult. Úgy tűnt, mélyen alszik. Még néhányszor megszólítottam, mind hangosabban, de nem kelt fel. Közelebb mentem és... megijedtem, hogy talán beteg, mert nagyon furcsa pózban feküdt, ami eddig nem tűnt fel... Hozzáértem, és..... teljesen... hideg és... merev volt. Még most is reszketek, ezen sorok írása közben... Nem találok szavakat arra amit akkor éreztem. Ez már messze túl volt a fájdalmon. Elvesztettem az egyik 'gyermekem'. Azóta már nem is tudom hányszor sírtam ki szemeimet. Eszembe jutott egy macskasikoly, még korábban hallottam a szobából, és...nem is figyeltem rá, hisz a környékünkön sok macska van és azok folyton verekednek... Most már tudom, hogy szeretett Babám sikoltott. Soha nem bocsájtom meg magamnak, hogy nem siettem a segítségére. Még mindig nem tudom, mi végzett vele, talán egy másik macska... nem tudom. Baba merev testét másnap reggel temettük el Édesanyámmal. Még most is érzem a csípős, hideg levegőt és az arcomon lefolyó forró könnycseppek patakját. Megtört szívvel hánytam szeretett Babám fehér rongyba csavart testére a nedves földet. Én és két testvérkéje, teljesen elárvultak lettünk. Az egyetlen vigaszt az adja, hogy talán most egy jobb helyen van, és nagyon nagyon boldog.
2010. szept. 16. 00:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a cicádat:((. Remélhetőleg nekik is van egy hely, ahol boldogok lehetnek együtt. Én hét éve vesztettem el a kismacskám. Még mindig nagyon rossz. A testvérének is nagyon sokáig hiányzott.

Biztosat sajnos nem lehet mondani. Az embereknél is kérdéses, hogy mi történik haláluk után. Nagyon remélem, hogy egyszer azért még találkozhatunk az állatkáinkkal:(.

2010. szept. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is nagyon remélem... :((
2010. szept. 16. 00:34
 3/19 anonim válasza:
87%

Részvétem!:((

Elképzelhető,hogy egy felnőtt macska ölte meg a Babát:((

Hímek és az idegen nőstények is hajlamosak rá.


Azt mondják amikor az ember meghal és a mennyországba kerül akkor a meghalt állataival találkozik először,ők rohannak elé.

2010. szept. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
hát...mivel az ember nem felsőbbrendű az állatoknál, sőt, de még a növényeknél sem = mindnyájan élőlények vagyunk, ezért mindnekinek a lelke ugyanoda jut (szerintemr einkarnálódik, de ez hitfüggő persze)
2010. szept. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
5%
Az állatoknak nincs lelke,csak egyes állatbolondok hiszik ezt! Azt sem tudja senki,hogy az ember lelkével mi történik a halála után! Elméletek vannak ugyan,de még senki nem jött vissza,hogy beszámoljon róla!
2010. szept. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyen biztosan kijelenti, hogy az állatoknak nincs lelke, az honnan tudja? Avassatok már be engem is, én is ilyen biztosra tudni akarom, kinek van lelke és kinek nincs.
2010. szept. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet választ adni, de szerintem a cicamenyországban ugrándozik a réten boldogan.
2010. szept. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
8%
hát sajnálom a macskádat, de azért egy kicsit tulzásba viszed a dolgot. Ez meg hogy összetartó szerető testvérhármas te se gondoltad komolyan ugye? A macska egy állat amely szeret téged ha enni adsz neki. megsimogathatod törődsz vele stb. de ennél nem több. nem családtag és legfőképp nem gyerek.
2010. szept. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne lelke? Miért ne lenne családtag?


Lelke minden érző élőlénynek van. Ha csak a kaja kéne neki nem hiszem, hogy jönne az ölembe kajálás után. Pedig ez nem ritka eset, a legtöbb macskatartónál így történik. Most az, hogy valaki úgy bánik az állatával, hogy tényleg csak a kaja miatt van mellette, ott nem az állatban van a hiba.


Igaz, gyermekemnek sosem neveztem a macskáim, még a fiatalt se, de bizonyos értelemben családtag, mivel nem albérlő a lakásban. Szeretetet ad az ellátásért. Szomorú belegondolni, hogy valaki nem szereti/tiszteli annyira az állatokat, hogy egyenrangú főként tekintsen rá.

2010. szept. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, mert én is macskabolond vagyok. Én is neveltem 4 kölyökcicát, és az egyiket elütötte az autó. Én találtam rá télen a testére a kapubejáróban. Az kibírhatatlan érzés, amikor az élettelen testét kell a karjaidba venned ! És az elárvult cicák tényleg jó testvérek! Összetartanak! Aki nem ment ezen át az ne ossza az észt! Ha tényleg találkozunk velük haláluk, és a mi halálunk

után, akkor engem jó sok cica fog körülvenni!

Részvétem, és csak hogy tudd, én megértelek!

2010. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!