Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van Magyarországon igazi...

Van Magyarországon igazi táltos vagy sámán? Vagy a környező országokban?

Figyelt kérdés

2022. máj. 27. 02:35
1 2
 11/17 Tudi333 ***** válasza:
30%
Utolsó! belenéztem a videóba! Ez a fazon nagyon "alacsony szint". Ez olyan kb, amit ő nem tudhat, azt más sem tudhatja. Eléggé beszűkült látókör. Van sámán is, táltos is, ma is. Csak nagyon szük az a réteg aki eljut hozzájuk, mert ilyen szinten van most az ember.
2022. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

#11

Nem azt mondom, hogy ne lehetne ma sámánkodni, de azért a mai életformánk miatt senki nem lesz olyan sámán mint több száz évvel ezelőtt. Csak feléleszthetjük a samanizmus elemeit, de ez mégsem lesz ugyan az, mint az eredeti. Én is végzek samanisztikus gyakorlatokat és próbálom ezt a leghagyományosabb módon végezni, de nem mondom azt, hogy akkor én most sámán vagyok.

2022. máj. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Tudi333 ***** válasza:
Nem értem az össze függést a "mai világ" és ezek között. Hogy miért ütné egymást? Ez nagyon beszűkült felfogás! Ez a vilag most is onnan ered ahonnan 2000 éve. Akkor most miért ne lehetne a forrást megtalálni.mint akkor? Egy akkor tudású embert megérint vagy befolyásolni tud egy bármilyen "allapotban levő" világ is? Eléggé lenézitek az ilyen tudásu embereket.
2022. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#13

Kérlek szépen úgy üti egymást, hogy a mai világnézet meg sem közelíti a régi világnézetet.

Betondzsungelben élünk, a társadalom pedig materialista (aki meg spirituális az leginkább new ages). A társadalmunkban nem szerepel animizmus. Nincs samanisztikus lélekképzet. A látomásokat pedig nem egy másik világba való betekintésként értelmezik, hanem annak, hogy be vagy állva. Az alvásparalízist nem úgy értelmezik, hogy meglátogatott este egy démon, vagy egy boszorkány aki a mellkasomra telepedett.

Egyébként azok akik tradicionális boszorkánysággal vagy samanizmussal foglalkoznak, némelyek beépítik a világnézetükbe ezeket a régi elemeket (én is tradicionális boszorkányságot gyakorlok). Aztán megkapják, hogy infantilis idióták, boszorkányok meg amúgy sem léteznek.

2022. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Tudi333 ***** válasza:
66%

Nem attól lesz valaki táltos, sámán, boszorkány, stb, hogy a mai társadalom elismeri-e, hanem a tudásától.


Haragszol a társadalomra mert nem ismernek el.

2022. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

Nyilván nem erről van szó. Miért kéne elismerni? Csak nem kell ezért valakit társadalmilag kitaszítani és ennyi.

2022. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Tudi333 ***** válasza:
Attól még táltos a táltos, boszokrány a boszorkány a boszorkány, ha kitaszitják, ha nem.
2022. máj. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!