Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról a gondolat...

Mit gondoltok arról a gondolatról, hogy mindenki a személyes poklában avagy a mennyországában "él" jelenleg itt a Földön?

Figyelt kérdés
2022. okt. 5. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem maga a földi élet az egyetlen pokol
2022. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem ez nem igaz, majd ha meghalsz, ez akkor lesz lehetséges, hogy ilyen helyeken legyél, amíg a Földön vagy biztos nem. Elvileg, ezt mostanában olvastam akinek nyugtalan a lelke az pokol ként éli a túlvilágot a következő leszületésig, akinek nyugodt mennyország, de hallottam olyat is, hogy átkell élned amit másokkal tettél rosszat, hogy megtapasztalhasd a fájdalmát.
2022. okt. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Es te mit gondolsz arrol, hogy a 21. szazadban el kellene kezdeni ertelmes dolgokon gondolkodni?
2022. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igaz.Legalábbis én például pokolként élem meg az életemet,szóval személyes pokolban vagyok.Voltak régebben jobb időszakok,de azok sem hasonlítottak a mennyországra.
2022. okt. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Hasonlóan gondolom, valószínűleg a Föld a pokolnak azon megvalósulása, amikor a bűnös lélek újra és újra végigéli az életet és halált, ezzel a szenvedés végtelen körforgásába kényszerítve. Mindenki ugyanannak a pokolnak más és más változatát éli meg, de a végén nincs a megváltás és a mennyország, csak visszatérés a földi pokolba egy újabb körre.

Ezzel az ember megéli a boldogságot, majd utána mindannak elvesztését újra és újra. A Föld egy büntetőbolygó.

2022. okt. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha jó akkor kvázi a földi menyországban élsz, ha rossz, akkor a földi pokolban, de még ez sem csak rajtad áll és nem is csak másokon.
2022. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem mindekinek pokol az.

Kérdezd meg a királyi család kölykeit, 90 évig extra luxusban, biztonságban, szolgákkal, szakacsokkal, testőrökkel ellátva fognak élni

A segguket egy percig nem kell a mocskos buszra felhelyezni… na EU nem pokol, a mi életünk az, egyszerű volt szovjet állam tagjaiként

2022. okt. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 SZücsöm ***** válasza:

Azt gondolom hogy nem igaz. Szerintem a legtöbb dolog a világon neutrális és az életről is ezt tartom. Az én életem is ilyen. Se nem pokol, se nem menny. Neutrális. Tőlem függ hogy melyik irányba vagyok képes éppen jobban kibillenteni a mérleg nyelét.


Persze rengetegen vannak akiknek a léte nagy része negatív mérleggel telik, sőt ezen valószínűleg sokan változtatni se lennének képesek.


És biztos vannak sokan (de jóval kevesebben) olyanok is akiknek a mérleg jócskán pozitívba áll és aktívan kéne tenniük azért hogy átessen negatívba.


Viszont itt az Eu-n belül rengeteg ha nem a legtöbb ember minimum jóléti szempontból a pozitív irányba dől a mérlegen.


Hisz ahol egy gombnyomásra van világosság, egy csap eltekerésével forró és hideg víz, napi 3x van mit enni, és nem szúrnak le az utcán bagóért ott bizony nem rosz az élet ANYAGILAG.


A valós vagy vélt személyes tragédiák már más téma.

2022. okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Hisz ahol egy gombnyomásra van világosság, egy csap eltekerésével forró és hideg víz, napi 3x van mit enni, és nem szúrnak le az utcán bagóért ott bizony nem rosz az élet ANYAGILAG."


Nem feltétlen ebben kell mérni a jólétet (és jól létet), önmegvalósítást. Lehet hogy van pénzed, de boldog vagy-e?


Erre gondoltam.

2022. okt. 6. 09:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Hogy máshogy lenne? XD
2022. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!