Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Én tudat alatt gonosz ember...

Én tudat alatt gonosz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem van egy második személyiségem mélyen belül. De azt nem akarom felfedni mások előtt, mert akkor meggyűlölnének. Ehelyett egy más személyiségnek mutatom magam kívülről.

Miért van ez? Mi a lelkem életcélja ezzel a tulajdonsággal? Meg lehet ettől szabadulni?

Másoknak is van ilyen érzése?



2022. okt. 7. 20:03
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
20 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember ilyen. Nincs második személyiséged az egészen más. Csupán azt érzed aki valójában vagy, de a világ működése miatt el kell nyomnod. Te csak egy álarcot vettél fel és ennyi. A legöbben így vagyunk.
2022. okt. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Grimfox ***** válasza:
87%
Minden ember ilyen. Az arc, amit a külső világ felé mutatsz, az a persona. Amit belül érzel, az a teljes személyiséged(tudatos, és tudattalan), aminek része a persona is. A kettő közti különbség általában kellemetlen érzetet kelt, mert az emberek ritkán mutatják az ösztöneiket, indulataikat, valódi vágyaikat a külvilágnak. Illetve mostanában nem olyan ritkán, de nem feltétlen ez a jó irány.
2022. okt. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Burkolt személyiség vagyok, mem akarok bizonyos dolgokat elárulni magamról.

Van hogy az emberek mégis megtudnak rólam dolgokat és hazugnak gondolnak, megutálnak emiatt. Rossz érzés. De én nem akarok másokat magamra haragítani.

2022. okt. 7. 20:16
 4/14 Grimfox ***** válasza:
84%
Ahogy írtam, mindenkinek vannak részei, amiket nem akar(vagy nem tud) megmutatni. Kinek több, kinek kevesebb. Neked valószínűleg több. Ezzel nincs semmi gond.
2022. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor jó, megnyugodtam.
2022. okt. 7. 20:31
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez pszichológiai kérdés

Én meg pont hogy mindig nagyhatalmú gonosz nőként akartam mutatkozni

Valószínűleg abból is fakadhat hogy gyerekkoromban elnyomtak és akik gonoszok voltak velem ők voltak a menők

Én pl a mai napig nem tudom eldönteni hogy valójában mennyire vagyok “jó” vagy “rossz” ember

Azt vettem észre hogy ami az érzelmi intelligenciához tartozik, ott jó akarok lenni meg talán vagyok is, de a másik énem viszont önző és ha valaki árt nekem annak kb a halálát kívánom…

Számomra is eléggé zavaró

2022. okt. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Darius- ***** válasza:
100%
Rossza a kategoria. De nyugodj meg, ez normalis, mindenki ilyen, mindenkinek van rossz oldala.
2022. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a kérdésfelvetésed. Szerintem mindenki maszkot mutat. Amíg a tükörbe tudsz nézni, és önmagadnak sohasem hazudsz, addig szerintem nincs gond ezzel. Mindenki szeretné megóvni a saját lelkét a rossz dolgoktól, ez nem gáz. Csak arra figyelj, hogy azokkal az emberekkel, akik számodra fontosak, merj őszintébb lenni, hogy ne veszítsd el őket. Ha az ember őszinte, megvan az esélye a fájdalomnak, de ez ne akadályozzon abban, hogy merd vállalni magad.

Kitartás neked, és ne aggódj, nem vagy rossz :)

2022. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Nem értem miért vetült fel benned, hogy gonosz vagy.


Szerintem nem vagy az, bennem (azok alapján, amiket leírtál) fel se merült, hogy te gonosz lennél! :)

2022. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A valódi érzéseimet nem tudom kiadni magamból és úgy érzem elnyomom őket. Helyette meg "játszom a jót" és mást mondok ki ami valóban gondolok.
2022. okt. 7. 23:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!