Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Véleményed a fekve végzett...

Véleményed a fekve végzett meditációról? Nem lazítás, relaxáció, hanem meditáció. Lehetséges fekve végezni? Amennyiben nem, miért?

Figyelt kérdés
Magyarázat jöhet.

2022. okt. 22. 19:32
 1/3 Grimfox ***** válasza:
100%
Lehetséges. A meditáció előtt el kell lazítanod a tested, hogy aztán az elméd is el tudjon lazulni. Csökkented a külső és belső ingereket(izomfeszültség, zsibbadás, stb). Ha ez csak fekve megy jól, akkor fekve érdemes meditálni. Ha a koncentrációd megfelelő, fekve sem fogsz elaludni.
2022. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Grimfox jól mondta, annyival egészíteném még ki, hogy általánosságban elmondható, hogy reggel, illetve akkor érdemes fekvő meditációt végezned, amikor nem vagy fáradt, különben tényleg "belealszol". Persze, ha már elég régóta gyakorolsz, ebből fakadóan pedig erős a koncentráló képességed, akkor nem fenyeget téged az elalvás veszélye.
2022. okt. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fekve? Miért máshogy is lehet? Én csak fekve végzem mindig

Na jó lótusz ülésbe is lehet de nekem az nem megy, fáj a hátam

2022. okt. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!