Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy-hogy néhány technikához...

Hogy-hogy néhány technikához (reiki, stb) kell beavatás, és pl az agykontrollhoz nem kell? Pedig azzal is nagy eredményeket lehet elérni. Akkor minek beavatás? Egyáltalán mi történik olyankor?

Figyelt kérdés

2022. nov. 6. 15:35
 1/8 Grimfox ***** válasza:
87%
A reiki "univerzális energiát" használ rőforrásul a munkához. A beavatás abból áll, hogy kitágítják a teste energiacsatornáit, miközben elárasztják ezzel az energiával, hogy a test, és az elme alkalmassá váljon a használatára. Az agykontroll az önhipnózist, önszuggesztiót, és meditációt veszi alapul, ezért csak a megfelelő lépéseket kell gyakorolni, és működik. Két teljesen eltérő alapelvvel rendelkező rendszerről van szó.
2022. nov. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi

A többi beavatás is olyan hogy kitágítják a test energiacsatornáit? PL ....(nem engedi kiírni mert azt írja védjegyoltalom van rá, nem tudom pl csikung, meg ilyenek, különböző helyeken hallani még beavatást.

Azért különböznek a beavatások mert valahogy...

...Most jut eszembe miért különböznek?

Tehát ha reikinél kitágították az energiacsatornákat az működik a csikungra is, vagy az emf (ezt nem nagyon ismerem), vagy mindenre amihez ez kell? Ezen kívül, mi a különbség, pl az 1-es szint 3-as szint beavatás között? A mértéke? Vagy többféle energiacsatorna van?

Köszi ha válaszolsz. (Bár lehet ezt csak az tudja aki többféle technikát is jól ismer.)

2022. nov. 6. 17:24
 3/8 Grimfox ***** válasza:
76%

A csikungban nincs beavatás, ott önálló gyakorlás van. Bár hallottam olyan szektáról, ahol végeznek valamit, de ez felesleges, sőt lehet káros is. Én is gyakorlok csikungot, és nem kellett hozzá beavatás.

A legtöbb ilyen kézrátevős gyógyítós rendszer beavatós, így az is, amit nem enged kiírni, mert védjegyzett a szó. Nevezzük csak őket pránásoknak. Ezek a beavatások nagyjából ugyanazt a sémát követik, de persze a két rendszer között nem ismerik el egymás avatását. Reki egy, és a másik egyes szintje nem helyettesíthető. Nem azért, mert annyira eltér, hanem mert a tanfolyamok fizetősek. A szintek között nagyjából a mérték a különbség, meg egyes irányzatoknál azok az eszközök, amiket csak akkor adnak a kezedbe, ha elmentél az X szintű beavatásra, és kifizetted a díjat. Sajnos ezek eléggé pénzorientáltak.

A csikungban ezek nem igazán segítenek, mert ott magad építed fel a belső erődet, és nem csak bizonyos csatornákkal dolgozol, hanem igyekszel átfogóan fejlődni. A csikung amúgy életerő művelést jelent, ha lefordítod, és tényleg ilyen is a gyakorlata. Fokozatos művelés, és fejlesztés. Az is eltér, hogy ha hajlandó vagy sokat, és figyelmesen olvasni, a csikung alapgyakorlatait egyedül is el tudod sajátítani. Oktatóval biztos könnyebb, de nem elengedhetetlen.

2022. nov. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Csikungból melyik gyakorlat vált be neked amiket gyakran használsz?

Csak a 8 brokáttekercset tanították nekem régebben.

2022. nov. 6. 20:18
 5/8 Grimfox ***** válasza:
76%
Én nei gongot használok, azaz ülő gyakorlatokat. A kis körforgás a tűz, és szél ösvényen is megy, és használom is őket, a nagy körforgásból csak az öt kapu légzésig, és a teljes test légzésig jutottam. Meg saját gyakorlatok, a test különböző pontjaiba irányítás gyakorlására, vagy az összpontosítás, fizikai teljesítmány, szellemi teljesítmény fokozására.
2022. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Találtam néhányat youtube-on. Van neked kedvenc videód, vagy könyv ami a legjobb szerinted?

Milyen gyakran használod?

Gondolom tanfolyamon tanultad?

2022. nov. 6. 21:05
 7/8 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem nézek róla videókat. Mondjuk ülőmeditációról elég unalmas is lenne egy videó. Én könyvből tanultam az egészet. Dr. Yang Jwing-Ming könyveit szeretem. Elég részletesek, sok szakkifejezéssel(kínaiul), de pont emiatt lehet arra használni, hogy önállóan tanuljon belőle az ember.

A meditációs gyakorlatokat viszonylag ritkán használom, de a kiegészítő gyakorlatokat, és gyakorlati alkalmazást elég gyakran. Majdnem napi szinten, ahogy a szükség hozza.

2022. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, meg is találtam ezeket.
2022. nov. 7. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!