Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért találok mostanában...

Miért találok mostanában ennyi apró pénzt?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 napja sok aprópénzt találok a földön, de random helyeken. Nem kell nagy összegekre gondolni csak ilyen 20, 10, 5 Ft-osokat. És nem értem miért. Van esetleg ennem valami ezoterikus háttere?

2022. nov. 13. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Infláció.
2022. nov. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Mert ezek már annyit sem érnek, hogy az ember lehajoljon értük ha elvesztette. Ha így haladunk még többet fogsz találni, mert csak értéktelen súly marad, amit cipelünk. Ne képzelj bele hülyeségeket...
2022. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én volt hogy 50 meg 200 Ft-osokat is láttam a földön. Figyelmetlenségből az emberek elhagyták, de amit az 1-es és 2-es válaszadó is írt, az infláció, az értékvesztés következtében már az 50, 100 Ft-osok sem sokat érnek. Nemhogy az 5, 10 meg 20 Ft-osok. Abból manapság már semmit sem tudsz venni, ezért lassan-lassan ahogy régen mondták, egy fabatkát sem ér, ezért nem foglalkozik velük senki, ha mondjuk meglát 1-1 ilyen kisebb értékű pénzérmét a földön. Legfeljebb a hajléktalanok hajolnak le értük és veszik fel még ezeket. Anno még évekkel ezelőtt láttam egyszer hogy valaki a buszmegállóban várakozva készítette elő a buszjegy árát és kiesett a kezéből egy 5 vagy 10 Ft-os, otthagyta nem foglalkozott vele ő sem. Pedig akkoriban még többet ért azaz 5 vagy 10 Ft is mint manapság. Ha így haladunk az lesz a sorsa ezeknek is, mint az 1 és 2 Ft-sokonak hogy 50 Ft alatt kivonnak minden pénzérmét a forgalomból mert annyira elértéktelenedik.
2022. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezoterikus háttere :D :D :D
2022. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Grimfox ***** válasza:

Nem egészen ezoterikus, inkább pszichológiai. A figyelmed egy részét, főleg ami a környezetedet értékeli, a tudattalanod irányítja. Ha van egy minta, amit a tudattalan "keres", azt könnyebben észreveszed, mint ha nem lenne ilyen minta, vagy akár még annál is, mintha szándékosan keresnéd.

Nekem is vannak ilyen időszakaim, amikor állandóan aprópénzt találok, máskor meg négylevelű lőheréket, de volt már olyan is, hogy valamiért gombostűket kezdtem el találni(egy hónap alatt 3-4szer), vagy éppen ékszereket. Mindegyiket csak úgy megláttam, nem kerestem, és egy idő után mindig elmúlik az aktiális időszak. Mivel nálam gyakori, megfigyeltem, hogy úgy nagyjából hogy működik.

2022. nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lucifer-666 ***** válasza:
Én is szórakoztam már azzal, hogy eldobálom az aprókat. Amikor gyerek voltam én is örültem neki.
2022. nov. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!