Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van aközött összefüggés, hogy...

Van aközött összefüggés, hogy valaki spirituálisan nyitott és hogy mi a foglalkozása?

Figyelt kérdés
2022. nov. 24. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs!
2022. nov. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Tapasztalatom alapján a "spirituálisan nyitott" meg "spirituális" borzasztóan elcsépelt, ugyanakkor semmitmondó minősítése embereknek, ami legtöbbször annyit jelent, hogy az illető következetlenül mindent elhisz.

Szóval gyanítom, számodra más jelent ez kifejezés, de egyébként sem hiszem, hogy általánosságban sokatmondó az illető érdeklődésével kapcsolatban.

2022. nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

A saját példámat elmesélem, 15+ egy kis, saját céget vezettem, (két diploma, az egyik műszaki) volt kb 100 dolgozóm, volt pénzem, időm "keresgélni". Elkezdtem egy csikungrendszert gyakorolni, majd egyre többet megtanulni belőle. Nem volt igazán spirituális célom vele, inkább csak egyfajta kíváncsiság, mert gyerekkoromban mindig harcművészeteket tanultam, leginkább egy kung-fu irányzatot, és ott is voltak érintőlegesen ilyen gyakorlatok, gondoltam ez jó átkötés lehet. Szkeptikus ateista vagyok/voltam, úgy voltam vele, hogy majd hiszem ha látom.

Aztán pár év után a gyakorlások megnyitottak bennem olyan dolgokat, hogy másképp kezdtem érteni és látni a világot. Nem mondta meg senki, hogy mit "kell" hinni, hanem a tudatomban önmagától megszületett a megértés, saját megtapasztalások miatt elkezdtem hinni, érteni kicsit másképp a világot, helyére kerültek benne dolgok, anélkül hogy tudtam volna hogy sok minden nincs a helyén.

A céget eladtam, mert többé nem akartam "céltudatos vállalkozóként" embereket irányítani, harcolni a munkákért más emberekkel, elvenni másoktól a munkát, a pénzt, stb.

Nem voltam rossz ember, átlagosan tettem kis jó dolgokat, kis rossz dolgokat, de most már próbálok teljesen objektív és segítő lenni. Megbonyolítja kicsit az életem, és még csak kb értem, hogy lehet ezt kényelmesen (mert arra van igényem) és őszintén a világgal pozitív kölcsönhatásban ezt tenni.

2022. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "spirituálisan nyitott"?
2022. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4

Hogy nyitott mást tudatállapotokra, amik eltérnek a hétköznapokban megszokottól, át is élt ilyet esetleg tanulmányoz is ilyen tanokat.

2022. nov. 24. 12:48
 6/12 Grimfox ***** válasza:
73%
Ha az ötödik hozzászólásban írt kritériumokat nézzük, akkor nincs közvetlen összefüggés. Biztosan jobban élveznének olyan munkát, ami szellemileg táplálja őket, de nem mindenkinek adatik meg ez. Igazából a többségnek nem. A saját, és körülöttem élő hasonló emberek példájára tudok hivatkozni.
2022. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Ezt szerintem is inkább a képességei és lehetőségei határozzák meg. Biztos van, aki ráébred valamire önmagáról és munkát vált, de ez a valami nem biztos, hogy valami spirituális "cucc", másrészt olyan területen is, mint művészet vagy nonprofit szektor is vannak totál materialista nézetű emberek. És hát sajnos sokan vannak, akik nincsenek a helyükön, de nem mernek vagy tudnak váltani.
2022. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem is spirituálisan nyitott, de spirituálisan érdeklődő emberek vannak. Ha korábbról indított vállalkozást és tisztességesen csinálja, attól még folytathatja. De ha már nem fér bele a világképébe az amit csinál, akkor olyanba kezdhet, amit inkább szolgálatként fog fel és nem profitorientált. A művészetek, karitatív segítségnyújtás, vendéglátás például idesorolható. Elég sok ilyet látok. De lehet hogy valaki gyógyítónak vagy tanítónak áll, elvégzi a szükséges iskolákat vagy feladja az addigi világi életét, önellátó közösségbe vonul, számtalan út van. A spirituális nyitottság nem olyan mint amikor elolvasunk egy könyvet, ott átformálódik az ember és hatalmas felelősségtudata lesz. Már nem tudja úgy élni az életét mint eddig.
2022. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#5

Ezzel a leírással nem csak egy probléma van, szóval ez ennyi.

2022. dec. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xp ali ***** válasza:
45%
Bizonyos esetekben sztem an. Még orvosok között is, pl a reumatológusok és a szemészek jobb eséllyel nyitottabbak, legalábbis én ezt tapasztaltam. A sebészek pl. kevésbé. A taxisofőrök között is van pár. Masszórök között sok van. De ennek ellenére túl szoros korrelációt általánosságban nem gondolnék.
2022. dec. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!