Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Amikor a test meghal és a...

Amikor a test meghal és a lény távozik a testből, akkor az elme megszűnik?

Figyelt kérdés

2022. dec. 26. 04:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%
De mindeközben a tudat az ugyanaz marad, önmagad létezésének ismerete mindig veled van.
2022. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Grimfox ***** válasza:
78%
Az elme a az életben való boldogulásért felel, mind fizikai, mind nem fizikai szinten. Ha az életnek vége, a funkciója is fölöslegessé válik, és ezért igen, az is a testtel hal. De nem szűnhet meg teljesen, mert az információtartalma nem veszhet el. Régen úgy gondolták, főképp a sámáni hitvilágban, hogy ez a rész az a "lélek", ami az alvilágba megy, ahol a holtak laknak. Az indiai filozófia szerint mindaz, amit megélt, megmarad a világ emlékezetében, az akasha elem "birodalmában". Alvilág, világemlékezet, akasha, a lényege ugyanaz. A halott elméje elenyészik, de mindaz, amit megtapasztalt, valamilyen módon fennmarad.
2022. dec. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
33%

Hát szerintem eléggé megszűnik, számunkra biztos, ugyanis minden amit megéltünk olyan mintha meg sem történt volna.

Sokszor ez az utolsó dolog amivel vigasztalni tudom magam, hogy egy hajléktalannak, meg elon musk-nak is ugyanúgy tökmindegy lesz hogy mit élt át, hogy az egyik élvezte a legjobb ételeket minden nap, a másik meg éhezett évekig, mert ha meghalnak ez olyan lesz számukra mintha meg sem történt volna.

Ez az egy vigaszom van mikor rájövök mennyivel jobb lehetne az életem és mégis szar.

Többek között ezért is nézek szánakozva az emberekre, hogy mindegyik hogy félti a kis nyomorult életét, mikor a végén úgyis mindegy lesz.

2022. dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!