Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Reikisek/csikungosok/bárki...

Reikisek/csikungosok/bárki aki energiákkal foglalkozik! Miért érzem úgy, mintha valami energiaforrásról leválasztódtam volna?

Figyelt kérdés

Múlt hét vasárnap kipróbaltam egy vezetett csikung gyakorlatsort videóról. Szinte azonnal megoldódott egy csomó problémám: általános közérzet, hangulat, motiváltság, hozzáállás, nyak és hátfájás, étvágy. De leginkább azt éreztem, hogy van energiám, és hogy valami olyan helyről tudok energiát meríteni, ahonnan máskor nem. Gyerekkoromban éreztem utoljára ezt, akkor ez természetesen megvolt, szerintem ez lenne az alap üzemmódom.

Mivel ennyire bejött csináltam minden nap.

Egy nap maradt ki a hét vége felé, azt másnap meg is éreztem, de vissza is tértem a gyakorlatokhoz. Viszont akkor már nem volt ugyanolyan hatása, azóta megint úgy érzem nincs energiám, se motiváció, a hátam is megint fáj, szóval ugyanott vagyok ahol előtte. Csak mivel volt ez a tapasztalatom, hogy tudok én máshogy is működni, emiatt mondom, hogy ez most olyan, mintha onnan ahonnan "kapnám" az energiát, onnan nem tudom tovább.

Nem tudom máshogy fogalmazni, olyan mintha le lennék szakadva erről az energiaforrásról.


Miért történik ez, és mit tudok tenni, hogy újra energiát szerezhessek?


2023. jan. 15. 11:14
 1/2 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mi a gyakorlatsor, amit végeztél. A gyakorlatsorok végén mindig össze kell gyűjteni a testben szétáradt tartalék energiádat a hasadba, a köldököd alá. Nem tudom, ezt a gyakorlatot ismered e, ezt bemutatta e a videó, ha esetleg nem ismernéd, érdemes utánanézni. A másik, amit érdemes meggondolni, hogy amikor gyakorlatokat végzel, elhasználsz az energiádból. Ha táplálékkal, vízzel, és levegővel nem elég, vagy nem megfelelő chi-t viszel be a testedbe, akkor csak a tested saját forrására tudsz támaszkodni, amikor gyakorolsz. Ennek pedig idő kell, hogy pótlódjon. Ennek elkerülése végett a kis energia körforgás nevű gyakorlatot szokták végezni. Ez egy ülő, vagy fekvőmeditációs gyakorlat, igazából szinte csak a megfelelő légzést kell fenntartanod hozzá. Ez a gyakorlat növeli a saját forrásod termelődését, és azt, mennyit tudsz elraktározni, valamint a külső forrásokból érkező energia saját erővé alakítását is serkenti. Nem is beszélve az irányítás javulásáról.

A gyakorlat utáni összegyűjtést a normál hasi légzés, vagy más néven buddhista légzés segítségéverl tudod elvégezni a leghatékonyabban. A kis energia körforgás önálló gyakorlat, a leírásában szereplő módszert érdemes követni. Ha rákeresel Dr. Yang jwing-Ming-re, és a kis energia körforgásra, valószínű, hogy magyarul is kapsz pár találatot, ahonnan tanulhatsz gyakorlatot.

2023. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt tudod tenni, hogy gyakorolsz tovább. Én is tapasztaltam már ilyet, mondjuk én főleg csakra - jógával és gyakorlatokkal, hogy egy darabig érzem az energiát aztán mintha elfogyna. Meg azt se felejtsd el, hogy az egész világ reagál rád, amikor az energiával dolgozol. Tehát simán lehet, hogy külső hatások kioltják a megnövekedett energia szintedet..
2023. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!