Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditáció utáni rosszullét,hal...

Meditáció utáni rosszullét,halálfélelem?

Figyelt kérdés
1 hónapja kezdtem el,eloszor youTubes vezetett 8 perces meditációval kezdtem,viszont 1-2 hete azt éreztem,hogy többet szeretnék,többre van szükségem így a 8 perc után egy healing hrz -es "zene" alatt szoktam folytatni.Ma szokatlan dolog történt..már kb 4 napja észleltem ,hogy a második videót mikor hallgatom eljön egy pont,amikor hirtelen csukott szemmel nagy fényt érzékelek,mintha egy reflektor világítana meg.Egészen nyugtató volt,azonban ma több mind 20 perc ott töltés után hirtelen zuhanó érzésem lett egy másodpercre,amitől annyira megijedtem,hogy rögtön kinyitottam a szemem.Utána eléggé rosszul lettem,régen pánikbeteg voltam és ahhoz a halálfélelemhez tudnám hasonlítani amikor rohamom volt. Remegett a kezem,kicsit szedültem,nem voltam jól kb fél óráig:) mi lehetett ez az egész? Olyan ajtókat nyitogatok amit tanár nélkül nem kellene?

2023. jan. 26. 21:49
1 2
 1/16 Grimfox ***** válasza:
75%

Amit átéltél, az egy kisebb pánikroham volt. Az oka az, hogy meditácó közben olyan pszichés változás állt be, ami nálad pánikrohamot vált ki. A tudattalanod olyan szintje kezdett el felszínre törni, ami kapcsolatban van a pánikbetegségeddel.

Olyan ajtókat még nem nyitogatsz, amit tanár nélkül nem kéne, viszont a vezetett meditáció helyett valószínű, hogy az önállóval jobban járnál, a saját tempódban tudnál haladni. Lehetőleg a zenét is mellőzd. Minden külső zavaró tényezőt érdemes kiküszöbölni.

2023. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Érdekes,pedig már azt hittem,hogy túl vagyok rajta,mert 2 éve nem volt rohamom:( akkor van még min dolgoznom.
2023. jan. 26. 22:46
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Mindíg legyen gyanus az, amit a new age, az ezo propagál.
2023. jan. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

"egy healing hrz -es "zene"


Figyi!


A youtube állítólag tele van fals hrz-es tartalmakkal, amik károsak is lehetnek, ezt az AI-TECH-es csávó mesélte az egyik legutóbbi videójában és a történeted alátámasztja ezt, szóval azonnal hagyd abba!!!!

2023. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Grimfox ***** válasza:
88%
Nekem is voltak több éves tünetmentes időszakaim, aztán megint előjött, és amikor újra jobban lettem, megint elmaradtak. Elég nehéz gyökerestül kiirtani. Én is meditációval, és hasonló módszerekkel igyekszek megszabadulni a problémától.
2023. jan. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) csak megjegyzem,hogy mindenkinek zöldet adtam,nem miattam rossz a százalékotok
2023. jan. 27. 06:40
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
Visszaestél. Hagyd abba, mert árt neked. Menj pszichológushoz, nem egyedül kell "dolgozni", mert nem értesz hozzá. Nem ezotéria.
2023. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Jobban jársz ha hagyod a vezetettet mert az nem igazi meditáció.

A másik hogy mindegy hogy milyen érzelmi állapot jön-megy, mert ugyanúgy el kell engedni mint a gondolatokat. Nem lehetsz azonos semmivel sem ami változásban van, ezért ne tulajdoníts az ilyesmiknek jelentőséget.

2023. jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A csend a legjobb meditáció. Közben egyre jobban tudatában leszel saját magadnak, a gondolataidnak, az érzelmeidnek, a cselekedeteidnek.


Nem mindenki lesz jól ezektől a zenéktől, valakit kifejezetten zavar vagy rosszul érzi magát tőle. A tempó se mindegy, lehet hogy nem tudsz hozzá alkalmazkodni vagy zavar a vezető hangszíne, stílusa.


Elég a csend és hogy önmagadat figyeled.


A rosszullétek lehetnek hirtelen tudatosuló dolgok. Nem mindenkinek javasolt a meditáció, mert csak felerősíti a pszichés problémákat. Nem árt, csak sokkal jobban tudatosulnak ezek a dolgok, amiktől szenvedsz. Ehhez lelki erő is kell elviselni. Ha nem bírod, akkor jönnek ezek a pánikrohamok.


A másik az energetikai túltöltődés. Meglazulhat a lélek és a test közötti kapcsolat, ez érzékenyebbé tehet és kicsit kiemelkedhetsz a testedből. Ez is okozhat pánikszerű tüneteket, ha nem vagy rá felkészülve.


Idővel, egyre jobb lesz minden, az elején élünk meg nagyon erős szélsőségeket. Túl sok mindennel van tele még a lélek. Tisztulni kell.

2023. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A 9-es megírta, amire én is gondoltam. Szerintem annyira ellazultál, kiüresedtél, hogy kicsit el is emelkedtél a testedből. Ez álmodás során természetes, de meditációban átélni elsőre nyilvan furcsa lehet. Semmi rossz nem történt, csak a kis antennáddal olyan sávra tévedtél, amit még nem érzékeltél eddig.

Vagy hasonlíthatnám ezt ahhoz is mint amikor közvetlen elalvás előtt, azt érzed, hogy zuhansz, vagy megbotlottal és rugsz egy nagyot.

Ha többször megtapasztalid ezt a mélyebb szintre merülést, akkor már talán zökkenőmentesebb lesz.

Némelyik vezetett meditáció kellemes lehet, de valahogy nem az igazi. Ez akkor lehet jó, ha valami új félét akarsz kipróbálni, vagy lusta vagy épp magadat vezetni.

Azok a hrz zenék iránt én szkeptikus vagyok. Lehet, hogy én vagyok fordítva bekötve, de számomra nagyon nyomasztóak többnyire és inkább lehúznak érzelmileg, félelmet keltenek bennem. Vagy csak szimplán túl monotonak ezek a zenék és zenében sem bírom a monotonitást. Szóval én sem ajánlom.

Én is voltam pánikbeteg volt, hogy relaxáció közben pánikrohamot kaptam. A baj az ilyenkor, hogy olyan mintha erőltetnéd a nyugalmat...

Minél inkább azt sulykolod, hogy nyugi, nyugi,nyugi....annál inkább az ellenkezője jön.

Ilyenkor hagyd, majd lesz megfelelőbb alkalom. Iyenkor ne a lelki nyugalomra figyelj, ne erőltess semmit, csak érezd, hogy jólesik pihenni, azzal biztosan nem fog ellenkezni a tudatalattid.

2023. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!