Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A reptiliánusok igazából a...

A reptiliánusok igazából a köztünk élő pszichopaták?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat foglalkozik különféle népek ősi mitológiája a hüllőkkel és mindig valamilyen befolyásos pozícióban ábrázolják őket.

Napjaink konteói szerint is köztünk élnek és uralkodnak az emberiség felett.

Milyen tulajdonságokat társítunk a hüllőkhöz? Hidegvért , érzelemmentességet. Milyen tulajdonságokat társítunk a pszichopatákhoz? Hidegvért, érzelemmentességet. Milyen a hüllő és pszichopata szeme? Nagyon hasonlók. A pszichopata szeme nem fejez ki érzelmeket mert az intenzív érzelmek (félelem, szerelem, vágyódás) rendre pupillatágulással járnak és kiolvashatók az ember szeméből.

Hagyományosan az ilyen tulajdonságú embereket hatalommal hozták összefüggésbe és lehet, hogy az ősi emberek a hüllőkkel szimbolizálták az ilyen tulajdonságú embereket akik erőt, higgadtságot, ugyanakkor kegyetlenséget is tudtak mutatni?


Szerintem nagyon klappol.


2023. febr. 9. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Először is: ez ezotéria téma.

Másodszor: a hüllők érzelmi agya egészen pontosan olyan, mint az emberé (illetve fordítva).

Az, hogy nincsen mimikájuk, más kérdés. Attól még az érzelmeik hiánytalanok.

2023. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
97%
Sőt, aki kétszínű azt gyakran lekígyózzák; a sokat netezőket meg legyíkozzák. Véletlen? Nem hinném!
2023. febr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

A konteó olyan mint a vígjáték


A legkomolyabb dolgokat is képes röhejessé tenni

2023. febr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Ez a gyíkos téma egy szimbólum, melynek lehet komoly társadalmi üzenete. Ugyanígy van a zombikkal, hegy gyomrában lakó ősféreggel, "Star Wars"-os állatvilággal, lovagokkal, stb..
2023. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4


A kígyó szimbóluma nagyon sok mitológiában megjelenik, akárcsak emlékműveken, szobrokon, stb. Kígyó szobroknak áldoztak.

Valami van a hüllőkben ami megfogta már az őseinket és napjaink konteói is velük hozhatók összefüggésbe.

2023. febr. 9. 16:26
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező - gondolj csak bele:

Van egy tök aranyos, ártatlan kinézetű állatka - amit ha megfogsz, iszonyúan fájdalmas sebet ejt, és perceken vagy órákon belül fájdalmas görcsök közepette kimúlsz. Akik ennek tanúi lesznek, azok mindent elkövetnek azért, hogy a nekik kedves embereket figyelmeztessék a halálos veszedelemre. Nem nehéz megideologizálni, hogy szinte zsigeri félelem alakul ki a kígyókkal szemben néhány generáció leforgása alatt!


Ahol rengeteg kígyó él, ott jobban kezelik az emberek ezt a veszélyforrást, és kissé elfogadóbb a hitviláguk is ami a kígyókat illeti.

2023. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Kiegészítés:

Nemrég tudtam meg, hogy az egészségügyben használt kígyószimbólum ártatlan erdei siklót jelent. Ennek a vedlési képessége szimbolizálja a megújhodást - és semmi köze a mérges kígyófajok által alattomosan használt méregfogakhoz!

2023. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Grimfox ***** válasza:
78%
Ismerek olyat, aki pszichopata, így született. Még gyerek. A szülei nem pszichopaták, és teljesen biztosan a biológiai szülei(a gyerek az anyja kiköpött mása). Szóval a gyerek pszichopata, de nem reptilián.
2023. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Grimfox ***** válasza:
87%
7. Ezt én sem tudtam. Én azt hittem, hogy a kis mennyiségben gyógyír, nagy mennyiségben méreg elgondolásból, illetve a kereszténység előtti kígyó=bölcsesség, és orvoslás szimbolikából ered. Ma is újat tanultam.
2023. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A kis zöld gyíkok a kertekben nagyon cukik, és vidámak. A kígyók elég rondák, de ilyen alapon néhány majom faj is lehetne gonosz. Az mondjuk hogy a hüllők hidegek, elég fura egy embernek, főleg hogy egy nagy hüllő, hideg testű, ijesztő. De pl a cápa se egy feltétlenül barátságos lény. Az emberek hasonlítgatnak.

A reptiliánokat egy-két olyan író találta ki, akik nagyok akartak lenni, de nem lettek, és így ezt ilyen könyvekkel akarták kompenzálni. 99% hogy nem léteznek. Akik nagyon beleélik magukat, általában személyiségzavarosok. Mások esetleg elgondolkodnak rajta, aztán elvetik a lehetőséget.

2023. febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!