Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha valaki elnyomja a kapcsolód...

Ha valaki elnyomja a kapcsolódásra, párkapcsolatra való vágyát, az megbetegítheti? Hogyan?

Figyelt kérdés

Hiszek abban hogy a betegségeknek lelki oka van, ezért írtam ide a kérdést. (Nem tudom milyen kategória foglalkozik a betegségek lelki okaival. Egyszer mar írtam hasonlót az alternatív gyógyításhoz, nem volt sikeres)

Egy barátom azt mondta, valahol jól jönne neki egy kapcsolat, szeretne is, de nem tud hinni abban, hogy létezik normális kapcsolat, és szerinte az egész párkapcsolatosdi álomképkergetésről szól, aztán amikor meg eltűnik a rózsaszín köd jön a pofáraesés, és onnantól meg már csak egymást károsítják a párok. Ezek miatt úgy döntött hogy nem szeretne kapcsolatot, hogy neki nem lesz, mert amilyen formában szüksége lenne rá az nem létezik a valóságban.

Szerintem ez csak elnyomása az igényének hogy kapcsolódjon, és nem hiszem hogy egészséges.

Ugyanakkor meg a szerzetesek meg egy csomó ember szingliként él és virul és semmi baja. Akkor hogy van ez? Hova tud ez vezetni? Valakit képes megbetegíteni egy ilyen, valakit meg nem? Mit tud okozni?


2023. febr. 24. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Egészség > Mentális egészség

A barátod depresszióra hajlamos valami gyermekkori bizalomvesztés okán - valszeg, ettől a döntésétől meg majd inkább depis lesz - vélhetően.

A szerzetesek elfoglalják az agyukat a spiritualitással, vagy csak letagadják, hogy szenvednek. (?)

2023. febr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Grimfox ***** válasza:
21%

Aki elnyomja, az megbetegszik. Csakúgy, mint amikor más ösztönt, vagy érzelmet nyomnak el. Sokféle probléma alakulhat ki ebből, ahogy az előttem kommentelő is írta, depresszió, de a szexualitása is eltorzulhat.

Ugyanakkor aki valami mással helyettesíti be az ilyen szükségleteit, annál ez nem jelentkezik. Persze ha sikerrel jár.

2023. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg, határozottan megbetegítheti. Hasonló típus vagyok én is, bár nem ennyire szélsőségesen. A másba való menekülést választottam, munka, bulik és a drogok. De egyébként rosszul vagyok. Évek óta hitegetem magam.
2023. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nevetséges..identitás,lelki érettség,beállítottság kérdése mit csinál,hová vezeti le-át ugyanezt az energiát akár szellemire is válthatja,nincsenek felesleges körök a fókusza is arra irányulhat ami az életben valóban fontos..és nem minden szingli lesz aberrált attól,hogy nem gyakorolja az ágytornát...
2023. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
1 év után úgyis minden párkapcsolatban kialakul a rituálé ami csak mérgezi a spontaneitást..
2023. febr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az elnyomás stressz, a folyamatos stressz hosszútávú egészségkárosító tényező.
2023. febr. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az elnyomás ugyanannyira tud megbetegíteni, mint a kétségbeesett ragaszkodás, teperés, belehülyülés. Szóval az az egészséges, ha megpróbálja egyedül is jól érezni magát, egyéni célokat megvalósítani, de nyitott és érdeklődő marad, eljár társaságba.
2023. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tudi333 ***** válasza:
Ettől nem lesz baja szerintem mert tudja. Olyan csinál bajt, amiről nem tud az ember, amit nem lát magában tudatalatti folyamatot. Ez inkább sértődöttség, kiábrándultság a részéről még csak nem is elfojtás igazából.
2023. febr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, ahogy a kérdés meg lett fogalmazva, abból a keserűség és a biztonsági játékos lemondás érződik, nem egy szabad választás. Ezért írtam, amit az 1#-ben.
2023. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bármi, amit elnyomsz, az megbetegít, nem megbetegíthet. Ez nem egy lehetőség, hanem az egyetlen lehetőség.

Úgy, hogy a dolgokat nem elnyomni, hanem felemelni, felbontani, feldolgozni, stb kell, és minden más a istenellenes, a betegséget szolgálja, és mint ilyen, megbetegít.

2023. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!