Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi van, ha mi vagyunk az...

Mi van, ha mi vagyunk az univerzum által létrehozott mesterséges intelligencia?

Figyelt kérdés

Sok tudós az MI evolúciójáról beszél, köztük Michio Kaku is azt vallja, hogy jelenleg egy bogár szintjén vannak, de 100 év múlva elérhetik azt az intelligenciaszintet, hogy nálunk is okosabbak lesznek és akár le is uralhatják az emberi civilizációt (ezt már Elon mondja).

A mi agyunk is kapott információkat dolgoz fel. Lehetséges, hogy mi is leuraltuk a teremtőt (ami lehet egy kevésbé intelligens fúzió vagy generátor), mert addig fejlődtünk, hogy elkezdtünk szaporodni és ezt már nem tudta irányítani? Jelenleg bármennyire is vizsgáljuk a körülöttünk lévő világot, csak nálunk (az élő anyagnál) butább részecskéket, szervetlen vegyületeket találunk. Az egyedüli megoldás az elpusztításunkra az entalpia.



2023. ápr. 30. 08:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

#20

Nyilván szükség van öntudatra, hogy túl tudj élni.

A filozofálás résznél vagyok ki.


Nyilván tudnak gondolkodni, de közel nincsenek olyan komplex gondolatai, mint egy embernek.


Szóval kedves kérdező!

Ennek mi köze van a mesterséges intelligenciához?

2023. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

“közel nincsenek olyan komplex gondolatai, mint egy embernek.“


Honnan tudod? Nekik is van nyelvük, csak olyan frekvenciatartományban kommunikálnak egymással, amit mi nem tudunk érzékelni. Sok etológus szerint a delfinek még az embernél is intelligensebbek és palira vesznek minket.


Az intelligenciáról vitatkozunk, elviekben a “természetes intelligencia” is lehet mesterséges intelligencia.

2023. máj. 1. 14:01
 23/26 anonim ***** válasza:

#22

Onnan, hogy egyetlen egy macska, sem kutya, sem majom nem talált még fel számítógépeket.


HA vannak összetett gondolataik, akkor idővel meglátjuk, viszont amíg nem tudod bizonyítani, addig erőlködhetsz, de csak a vécén.


"Sok etológus szerint a delfinek még az embernél is intelligensebbek és palira vesznek minket."

Oké, majd ha produkálnak valami érdekeset, akkor visszatérünk a beszélgetéshez.


"Az intelligenciáról vitatkozunk, elviekben a “természetes intelligencia” is lehet mesterséges intelligencia."

Akkor beszéljünk gyakorlatról.

Adj egyetlen egy jó érvet az állításoddal kapcsolatban.

2023. máj. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Ezt állítja az MIT professzora, Max Tegmark:


“A fizikusnak gyakran mondják, hogy az AGI és a szuperintelligencia nem jön létre, mert lehetetlen, az emberi szintű intelligencia valami titokzatos dolog, ami csak az agyban létezhet. Azt írja:

„Az ilyen szénsovinizmus figyelmen kívül hagyja a mesterséges intelligencia forradalmából származó alapvető betekintést: az intelligencia az információfeldolgozásról szól, és nem számít, hogy az információt az agyban lévő szénatomok vagy a számítógépekben lévő szilícium atomok dolgozzák fel. A mesterséges intelligencia könyörtelenül megelőzi az embereket feladatról feladatra, és arra kérem a szénsovinisztákat, hogy hagyják abba a kapufák mozgatását, és nyilvánosan jósolják meg, az AI mely feladatokat nem lesz képes soha elvégezni.”

2023. máj. 1. 20:26
 25/26 Kólauborkával ***** válasza:
50%
Én szerintem meg, mivel igazából az egész AI egy relatív új dolog és nincsenek rá kiforrt tesztek amikkel ellenőrizni lehet pontosan, így az a véleményem, hogy nem fogjuk észrevenni, amikor MAJD egy AI igazán magához tér, csak egyszer csak meglepődünk, hogy hopp ezt miért meg azt miért csinálja/csinálta és majd szépen rájövünk, hogy olyan gondolatai is vannak/lesznek, amit mi nem adtunk neki.
2023. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#24

"Ezt állítja az MIT professzora, Max Tegmark"

Miért kellene nekem egy emberre hallgatni egy olyan komplex és összetett témában ami relatív új és kiszámíthatatlan?

Attól hogy egy okos ember mondja, attól nem lesz igaz.

De nézzük csak mit hoztál.



"A fizikusnak gyakran mondják"

Oké ugyan az vonatkozik ide, mint fentebb.


"hogy az AGI és a szuperintelligencia nem jön létre, mert lehetetlen"

Én egyetlen egy tudóst sem hallottam vagy olvastam, hogy abszolút kijelentette hogy lehetetlen.

A mai technológia szintjén lehetetlen, de ez a végtelenségig van szimplifikálva.


"az emberi szintű intelligencia valami titokzatos dolog"

Ezt szintén nem olvastam vagy hallottam bármilyen tudóstól még.

Jelenleg nem ismert és ismeretlen, de egyre többet tudunk az emberi agyról és az emberi elméről.

Azért ennél többet tudunk, hogy ilyeneket jelentsünk ki.


"ami csak az agyban létezhet"

Jelen álláspont szerint a jelenlegi technológiával igen.


"az intelligencia az információfeldolgozásról szól, és nem számít, hogy az információt az agyban lévő szénatomok vagy a számítógépekben lévő szilícium atomok dolgozzák fel."

Az intelligencia nem csak az információ feldolgozásról szól.

{"Intelligence has been defined in many ways: the capacity for abstraction, logic, understanding, self-awareness, learning, emotional knowledge, reasoning, planning, creativity, critical thinking, and problem-solving. More generally, it can be described as the ability to perceive or infer information, and to retain it as knowledge to be applied towards adaptive behaviors within an environment or context."}

Ez már inkább egy definíció.

Megint a végtelenségig szimplifikált fogalmazás, vajon még hányszor fog ez megtörténni?


"a szénsovinisztákat"

Hát sajnos így nem beszél egy olyan tudós, akire én hallgatnék.

Sajnálom de ez vagy rosszul van fordítva, vagy csak simán ennyi esze van.

Lefordítom amit a tudós mond: ha nem értesz velem egyet, akkor butusfej vagy.


"hogy hagyják abba a kapufák mozgatását"

Ki mozgatja és milyen kapufát?

Úgy érzem ez egy interjúból van kivágva, mert ez kontextus nélkül értelmetlen.

Mindig az AI párti ezós barmok a leghangosabbak és ők jósolnak.


"és nyilvánosan jósolják meg, az AI mely feladatokat nem lesz képes soha elvégezni"

Szóval a tudós arra kéri a vele egyet nem értőket, hogy jósoljanak és mi mondjuk meg a jövőt, mert kissé ideges és nem tud jobban erőlködni.



Hát ez szégyen!

2023. máj. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!