Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nem káromkodok, segítek...

Ha nem káromkodok, segítek másokon az milyen szinten fog hatni rám?

Figyelt kérdés

A keresztény vallás szerint a káromkodás bűnös dolog, mások neve pedig szent.


Az ember biológiai rendszere úgy lett kitalálva hogy minden káromkodás gyengíti ezt a földi testet? Hogyha segítek másokon akkor erősödik a testem?



2023. máj. 5. 14:43
1 2 3 4
 11/32 Grimfox ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem isten ellen való bűn, még érdemes önmérsékletet gyakorolni. Már csak azért is, mert esetleg olyan embert idegesítesz fel, aki tettlegességben fejezi ki a nemtetszését. A harag, és stressz amúgy is igen kellemetlen érzések. Ha nagyon átengedjük magunkat nekik, nem hiszem, hogy sokat segítenénk magunkon. De ha például viccelődsz, és egy két trágár szó kicsúszik a szádon, azért nem kerülsz pokolra.
2023. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
10: miért ez a konklúziód. Tudsz olvasni?
2023. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Köszönjük a sikerkívánást! Az élet megjutalmazott téged 2 ponttal. Még 18 pont szükséges, hogy Isten a mennybe hívjon Téged, azonnali a hatállyal!
2023. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Arról volt szó hogy a káromkodás levezeti a stresszt tehát bőven van pozitív oldala, érdemes használni. Én csak összegeztem a dolgot a gondolatmenet szerint
2023. máj. 5. 19:47
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
De a helyes összegzés az, hogy a durva életbe
2023. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
14 - A káromkodással le lehet vezetni a stresszt, de ezt ne úgy képzeld el, hogy minden második szavad káromkodás egy mondatban, ne gondolkodj ilyen szélsőségesen!
2023. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
54%
16 ez ilyen liberális relativizálási módszer. Utana meghivatkozzák köv lepesben már normaként.
2023. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

A káromkodások mögött indulat és düh áll. Ha az ember mérgelődik ugye mondja a mondás, elönti a méreg, lényegében tényleg elönti a szervezetet. Adrenalin, stresszhormonok, kortizol szint változása tapasztalható. Egy-egy dühroham jelentősen kihathat az érrendszerre (mégha rövid ideig is), a szívkoszorúerek pedig megsínylik a dolgot. A rákos sejtekről, daganatokról pedig nem is beszéltünk amelyek kockázata mindezek következményeként jelentősen nő.

Az emberi betegségek 95%-a stressz eredetű.


Kérdem én jó kàromkodni és mérgelődni?

2023. máj. 5. 20:19
 19/32 anonim ***** válasza:
78%
Karnális dolog, nem túl fejlett.
2023. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól írtad: mögötte! Szerinted változik bármit is, ha valaki magába fojtja? Mert pont, hogy levezetésnek tűnik így vagy következménynek.

Akkor szerinted magával a káromkodással van baj? Szerinted pár kiejtett szó miatt dühösebb lesz az ember vagy mi? Pont, hogy az ember általában csendben tűri, tűri és egyszer csak kiadja magából...

Dühkezelés inkább az ami közelebb áll a problémád gyökeréhez. De attól sem leszel "jobb" ember. Viszont, ha jobban tudod kezelni, boldogabb lehetsz. Mások szemében mutatkozhatsz másképp, de ennyi.

A stressz pedig igen, probléma. Ami mögött szintúgy más dolgok állnak. Nem azért vagyok stresszes, mert káromkodok, hanem teljesen más miatt 🤦

2023. máj. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!