Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megmagyarázni...

Hogyan lehet megmagyarázni spirituálisan az félelemnek ezt a típusát, és mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Szerintem több félelem létezik. Félünk például bemenni egy tigrisekkel teli ketrecbe, hiszen úgyis a rövidebbet húzzuk, ez valós félelem.


Aztán van olyan félelem is - és erről szól a kérdés -, amikor valaki megmérettetés előtt áll, és negatív képek peregnek le a szeme előtt. Tehát elképzeli, hogy milyen rossz történik majd, és attól fél. Egy olyan dologtól, ami be sem következett, sőt, talán be sem fog következni.

Irreálisnak tűnik, de szerintem számtalanszor vagyunk ilyen helyzetben!


Mit lehetne tenni?


Egyébként nem mondom, hogy csak ez a két típusú félelem létezik.


2023. jún. 22. 21:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Azt mondanám, hogy nekem az a "megértés" segített, hogy bármikor meghalhatok, meghalhattam volna 5-10-20 évesen is, mint sokan- és kb semmilyen ráhatásom nincs erre. (Persze ha nem kimondottan keresem a halált).

Ez "csak" egy élet, volt sok, lesz sok, nincs jelentősége.

....azonban amikor nagy magasságban lenézek, a test megijed, vagy ha meditációban nagyon mélyre megyek, és le-leáll a légzés, a test bepánikol.

A test szerintem "tőlem" függetlenül is fél.

2023. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Tudi333 ***** válasza:
70%
Nagy megmérettetéstől félsz az önbizalomhiány.
2023. jún. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Ösztönös tisztánlátás, amikor nem csak sejted, de annál tisztábban érzed zsigeri szinten, hogy valami történni fog. Szerintem erre gondolsz. Ha elég érzékeny vagy, akkor semmit, csak figyelsz a jelekre és kivársz. Valamit nem lehet elkerülni csak elszenvedni. Volt egy fiatal nő, akinek komoly egészségügyi problémája lett, túl lett rajta, bizakodó volt, pár évre rá (idén) meg meghalt. Több gyereket és egy férjet hagyott hátra. Ilyen egy igazi katasztrófa. Ilyen a sors. Nem tudjuk miért, csak valamiért történik és nem lehet előre kijátszani, kivéve ha elég tudatos vagy.
2023. jún. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a képzeleted játszik és csak riogatod magad de nem fog bekövetkezni, azt irreális félelemnek hívják. Az emberi elme elég fantáziadús, de ez egy másik kategóriája a félelemnek.
2023. jún. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3


És mi van akkor, ha a végén kiderül, hogy az "ösztönös tisztánlátás" csak az elme játéka volt, és nem is következik be az, amitől az ember félt?

2023. jún. 23. 01:22
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálad voltak konkrét jelek? Van alapja a félelmednek, ha mondjuk csak egy látomás?
2023. jún. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

A váratlan, spontán jelek a megbízhatók, még ha nem is hiszed el, amit azonban te gyártasz le, az többnyire az elméd játéka, csak bepörgeted magad.

Mondjuk álomban vagy látomásban sokkal megbízhatóbb a jel, ha megragad.

2023. jún. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Az ösztönös tisztánlátás pont attól megbízhatóbb, hogy zsigeri szinten tisztábban érzékeled, még ha nem is tudod teljesen megfogalmazni, de ott van minden idegszáladban, nagyon erősen érzed hogy valami történni fog. Ha ennél is érzékenyebb vagy, információk is jönnek hozzá. Ez a fajta tisztánlátás az egészséges köldökcsakra tulajdonsága.
2023. jún. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
1. Persze hogy a test is fél, mert az egó külső burka ha úgy vesszük, mindenféle kioltódás félelmet kelt, ha nincs valamilyen lét-tudat.
2023. jún. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
De ha leírod mit értesz komolyabb megmérettetés alatt, talán jobban tudunk segíteni.
2023. jún. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!