Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezt a világot egy beteg lény,...

Ezt a világot egy beteg lény, vagy lények hozták létre?

Figyelt kérdés
Ha elfogadjuk hogy ezt a világot isten hozta létre vagy nevezzük bárminek, akkor az beteg? Mi értelme az egésznek? Gyakorlatilag az egész világ az egész élet egy szenvedés. Oké akadnak jó dolgok de leginkább szenvedés. Akik ezt létre hozták nem lehetnek normálisak. Beteg pszichopata lényeket tudok elképzelni, aztán be dob ide lelkeket szenvedni ide testekbe. Én szerintem aki vagy akik ezt létrehozták, én szerintem azokat kéne inkább betenni ide emberi testbe hadd tudják meg milyen is az. De nincs igazam??

2023. júl. 7. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Jung egyetemista társaival sokat filózott azon a gondolaton, hogy a "világot teremtő akarat vak". Azt hiszem ők Schopenhauer-től olvasták ezt a gondolatot.
2023. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Van egy olyan értelmezés is, hogy az anyagot a Sátán/ördög hozta létre és a tanítványai/szabadkőművesek építik folyamatosan. Az Isten szellemi princípium. Miért is hozna létre ilyen anyagi világot, melyben azt kell tanulnia a teremtménynek, hogy úgy lesz sikeres, úgy él túl, ha a gyengébbet megöli, megeszi? Ez a gonosz alkotása


Van olyan elmélet is, mely szerint ezt pozitív teremtők hozták létre, hogy fejlődjön a lélek. Viszont egy negatív hüllőszerű faj a paraziták magas szintű technológiával úgymond meghackelték ennek az elektromágneses mezejét és elérték, hogy az érzékelésünk megváltozzon. Mást lássunk, mint ami valóságosan létezik. Ők így uralkodnak rajtunk. Van az a film az elpusztíthatatlanok pl ezzel foglalkozik [link]

2023. júl. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Meg persze, hogy beteg lények teremtik. Sokan vagyunk betegek kapzsik vagy tudatlanok, így tevékenykedünk a világban.


Meg ha valami sok nézőpontból jó, az még rengeteg más nézőpontból lehet rossz is.

2023. júl. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Igen, úgy hívják ember.
2023. júl. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Grimfox ***** válasza:
74%

Nem beteg, csak pártatlan. És nem avatkozik közbe, amikor valaki hibát készül elkövetni. Pont mivel pártatlan. A szenvedés nem abból fakad, hogy a világ erre lett kitalálva, hanem abból, hogy a benne létező lények közül csak kevesen ismerik az összes szabályt, és a világ természetét.

Ha nem tudod hogy kell biciklizni, akkor el fogsz esni, még akkor is, ha a bicikli teljesen új, és tökéletes állapotban van. És ugye ez eléggé tud fájni. Minél jobban megy a biciklizés, annál kevesebbet fogsz esni, és annál kevesebbszer fogsz megsérülni. Kicsit sarkított hasonlat, de a világgal is így működik.

2023. júl. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Az a beteg aki ilyen szarra alakitotta a vilagot,vagyis mi emberek...
2023. júl. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

De igazad van

Aki ezt az egész létezést itt kibírja ép elmével, szerintem az az őrült

Aki megbolondul, annak van esze


Aki elfogadja ezt az értelmetlen körforgást, az is hülye


Meg az emberek is, akik orrba szájba csinálják a gyerekeket, meg úgy is hogy tudják bármikor meghalhatnak


Arról nem is beszélve hogy a fizikán kémián és biológián alapuló világot nem lehet összeegyeztetni a spirituális résszel

Pedig mégis itt vagyunk mindkettőben


Az ősrobbanásról nem is beszélve, nekem azzal van a legnagyobb gondom

Egyszer szívesen megkérdeznék mondjuk egy da vinci-t hogy ő mit gondol róla és ilyen aggyal hogy élte túl ezt az értelmetlen katyvaszt

2023. júl. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs, mert az ember felelőssége lenne, hogy élhető legyen a világ. A dolgok adottak hozzá. Egy fogyatékos ember is tud értelmes életet élni, ha a rendszer nem hagyja magára. Ez látható, mert az internet korában meg lehet találni ezeket a példákat. Pl. https://www.youtube.com/watch?v=r_safXekCvE&t=1386s

Itt persze nem, mert ha nincs elkötelezett rokon, segítő mellettedd, akkor a rendszer teljesen magadra hagy, sőt beléd is rúg. De az emberek tették ilyenné, akik ezt tolerálják és támogatják. Ez pedig nem egy teremtő hibája, hanem az emberek felelőssége.

Szóval lehet azt kéne megtanulni, hogy ne másokra hárítsuk át azt, amit a mi dolgunk lenne megoldani.

2023. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Azt nem tudom, de akik jelenleg felelnek a sorsáért, tuti idióták!
2023. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Az Isten hozta létre a világot, hogy fokról fokra fejlődjünk benne spirituálisan. A primitívből a tudatosba mindenki saját tempójában. A szenvedés a fejletlenség velejárója.
2023. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!