Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi volt az oka, hogy a középko...

Mi volt az oka, hogy a középkorban úgy hallották az emberek, mintha a halottak "csámcsognának" a föld alatt?

Figyelt kérdés

Létezik a csámcsogó hullák kifejezés, de nem találtam rá sehol magyarázatot. Európában évszázadokkal ezelőtt jegyezték fel elméletileg először ezt a jelenséget.

Mi lehetett a valódi oka?

Már ha nem puszta kitaláció...

Tételezzük fel, hogy a régi emberek, bár hittek sok mindenben, ami ma már meseszerűnek tűnik, fogékonyabbak voltak a természetfeletti/vagy annak látszó dolgokra, illetve arra, hogy hitelt adjanak a "mende-mondáknak". De mindezektől függetlenül küzdeniük kellett nap mint nap, ha nem is az életben maradásért, de fáradtságos munkával fent kellett tartaniuk valahogyan magukat, és a családjukat a parasztoknak, jobbágyoknak. Nem hiszem, hogy olyan sok idejük maradt képzelődni, és azt sem gondolom, hogy feltétlenül "hazudoztak" volna. Vagy csak kitaláltak dolgokat....



2023. szept. 17. 01:06
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Akkoriban mindenki a szellemekben, boszorkányokban hitt. Ez is csak bekepzeles.


Egyébként a fennmaradt irasokbol tudjuk hogy nem dolgoztak olyan sokat. Hajnalban meg késő délután volt munka. Napközben a csaladjukkal voltak. Télen meg alapból nem volt mit csinálni.

2023. szept. 17. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem hallottam ezt a kifejezést.


Most ezt az írást találtam róla, ha érdekel:


[link]

2023. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
84%

[link]


Magyar László András

ORVOSI VITA A MAGYARORSZÁGI VÁMPÍROKRÓL

A „masticatio mortuorum" fogalma azokkal a hangjelenségekkel kapcsolatos, a-melyek a hullabomlás következtében hallhatók a sírból. Ezt a cuppogásra, csámcsogásra emlékeztető hangot értelmezte úgy a néphit, hogy a hulla eleven marad és sírjában rág valamit: többnyire saját testét vagy ruházatát. Az elevenen való eltemettetéstől való félelem nyilván éppúgy közrejátszott ebben a hiedelemben, mint az eleven holttest, illetve a húsevő halott, a vámpír képzete. A 16-17. századi tudósok közül számosan említik ezt a jelenséget, illetve hiedelmet s megpróbálnak rá észszerű magyarázatot adni.

2023. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm szépen!

Bár erre gondolhattam volna, hiszen valóban a leg logikusabb magyarázat a jelenségre: a bomlás közben hallható hangok!

Sokszor az emberben a leg egyértelműbb lehetőség nem merül fel....

Köszönöm még egyszer!

2023. szept. 17. 12:08
 5/10 A kérdező kommentje:

Talán a nagyon szegény embereknek nem is tellett koporsóra. Előfordulhatott, hogy a holttestet csak bebugyolálták valami szövetbe. Hogy milyen mélyen temették el a halottakat, fogalmam sincs...

De ha nem túl mélyen, és csak egy lepelben volt, akkor meglehet, hogy ezeket a bomlási hangokat jól lehetett hallani, ami beindította az akkori emberek fantáziáját. Innentől pedig szárnyra kaptak a középkori rémtörténetek.

Ha valaki tud jó középkori horror storykat, ( bármivel kapcsolatban) akár kevésbé ismerteket, nyugodtan ossza meg!

2023. szept. 17. 12:31
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

aki hiszi aki nem, én egy időben vagy 5 évig láttam és hallottam mindenféle lényeket. és igen, voltak olyanok akik csámcsogtak. amikor itt feltettem a kérdéseimet akkor mindenki azt írta h a szürke idegenek beszélnek így.


nem tudom. az biztos h én sokszor hallottam csámcsogó hangokat. megnézem amiket itt belinkeltek mert engem is érdekel.

2023. szept. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
70%

6.

Ilyen van, magam is ismerek fiatal nőt, kettőt is, aki látott, hallott dolgokat.

Egyikük még templomba is próbált menekülni, hátha ott nem érik utol. Megjegyzem, neki az anyja sem volt normális.

Másiknak meg az apja volt sajnos agyilag problémás.

Egy a lényeg, hogy mindkettő esetében az agyán belül voltak csak ezek a látomások, amit kezelni kellett.

2023. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6-os válaszoló.

Értem a problémádat, csak a kérdés tárgya, hogy konkrétan a temetőkben, a sírokból hallatszódtak ezek a zajok. Tehát nem az emberek fejében, az egy teljesen másik kategória. Természetesen előfordulhat, hogy valaki lát, hall bizonyos dolgokat, lényeket, amiket a körülötte lévő emberek nem. Ennek több oka lehet, csak párat sorolnék fel:

1. Bizonyos drogok kinyithatják a harmadik szemet, ilyenkor a delikvens olyan dolgokat lát, amire nincsen szellemileg felkészülve, ezért köt ki sok kábítószer fogyasztó a pszichiátrián, vagy akár az elmegyógyintézetben. Plusz a drogok portálokat nyitnak a testben, amiken keresztül bizonyos entitások meg tudják szállni az embert. Ezért van az, hogy a drog hatása alatt sokan iszonyú, ép ésszel felfoghatatlan dolgokat cselekszenek. Mert tulajdonképpen a kábítószerek leválasztják a szellemet a testtől, és amíg nincs otthon a gazda, bizony mások "használják" a testet. Illetve ez a spirituális magyarázata, hogy bizonyos drogok például skizofréniát okozhatnak, és a hangok, amiket az illető ilyenkor hall a fejében, azok az asztráldémonok hangjai, akiket a megnyitott portálokon keresztül "beengedett". Milyen kár, hogy ezt nem mondják el drog fogyasztás előtt....

Ha valaki nem hiszi, kérdezzen meg egy igazi keménydrogost, hogy miket látott szerhasználat közben. Vannak fent a neten szép számmal beszámolók....

2. Fekete mágia: Bizony! Aki olyan birka, hogy mindenféle rituálét, idézéseket kipróbál ész nélkül, az magára vessen! Rengeteg könyvben van sajnos leírva, hogyan idézzünk meg különböző entitásokat, többnyire démonokat, ha szeretnénk kérni, vagy elérni valamit. Viszont egy árva betű nem esik róla, hogyan küldjük vissza. Namost! Mikor valaki idéz, behív valakit, akkor megnyit egy portált, ami nem fog bezáródni magától! Nyitva marad, amit nem kell magyaráznom..... még egy tapasztalt mágiát gyakorló ember számára is fokozottan veszélyes, nem hogy egy olyannak aki pusztán érdeklődik az ilyen dolgok iránt, és a saját egójától vezérelve magát boszorkánynak, vagy nem tudom milyen mágusnak tartja....

Olvastam olyan voodoo könyvet, ahol le kellett írni a kívánságot, és a szellem nevét, plusz a végén alá kellett írnia a vérével a papírt a "mágiát végző" személynek. Őszintén nem tudom, mennyire kell butának és sötétnek lennie valakinek ahhoz, hogy egy ilyen dolgot megtegyen... de az remélem világos, hogy aki alá ír valamit a vérével, vagy egy idézés során kér valamit, az szerződést köt azzal az entitással. Nincs az a dolog itt a földön: "szerelem"; bosszú; anyagi jólét; előléptetés vagy bármi, ami megérne ekkora árat. Ugyan is az ár a lelked!

Tehát aki fekete mágiát gyakorol, valószínű meg van szállva, vagy lesz....

3. Ha a fentebb felsorolt példák közül egyik sem történt meg veled, lehet még egy ok! Azokat az embereket lehet még megszállni, akikben "kialszik a fény". Ezt úgy értem, hogy annyira negatív az illető, annyira eluralkodik a lelkében a sötétség, hogy be tudnak hatolni ezek a lények.

4. Fekete mágia áldozata lettél. Fekete mágusok küldtek rád bizonyos lényeket, hogy zaklassanak, bosszút álljanak, vagy egy rosszakaród fizetett egy ilyen személynek, hogy ártson neked. Mondanom sem kell, hogy ezek a fekete mágusok úgy fogják idővel végezni, ahogy már fentebb írtam.

2023. szept. 17. 19:36
 9/10 anonim ***** válasza:
34%

húha. te aztán nagyon értesz hozzá. köszi h ezeket leírtad.


szerintem egyik sem illik rám. sokszor olyan lényeket látok akik fehér vagy vörös fénnyel jönnek, de mindig kiderül róluk h gonoszak. sokszor fényérzékeny vagyok és váltakozik a pupillam stb. sok klinikan voltam már. szem, agyi, pszichológiai. mind normális képet mutatott.



bár a hugom mondjuk már általánosban bosziskodott és most anyánk halála után derült ki h mindig is nagyon gyűlőlt engemet. pedig én mindent megadtam neki.

sajnos sokat szrnvedtem, de pozitívan gondolkozok h úgyis szeretem a verekedős és félelmetes játékokat. de azért jó lenne leválasztani magamról ezeket a lényeket. halálomkor nem akarok közéjük kerülni.

2023. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%
húha talán mégis feljött egy emlék h a húgom aláiratott a véremmel valamit. az ilyesmiket le lehet valahogyan oldani?
2023. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!