Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Napfonatcsakra-probléma!...

Napfonatcsakra-probléma! Hogyan gyógyítsam meg?

Figyelt kérdés

Napfonatcsakra helyének megfelelően (köldök felett, bordák alatt) gombóc-érzés, mintha odaraktak volna egy követ, vagy épp szúrás.

Kivizsgálva, minden negatív. Tehát ilyen fantom-dolog.

Gerincprobléma van, a leírt helyen kijjebb állnak a csigolyák, ortopédia szerint hanyag tartás, gyógytornna megoldja (10+ éve nem oldotta meg). De legalább a gerinc kimozgatása, gyógytorna segít a szurásos-gombócos dolologgal kapcsolatban.

Ezen kívül semmi más tünet. Esetleg folyamatos motiválatlanság és energia-hiány. Plusz, nem találom a helyemet, és nincs célom.

Valszeg a családban fut, mert unokaöcsinél már megjelent, hogy magába roskadva ül, éy ha rászólnak, azt mondja, hogy azért nem húzza ki magát mert akkor fáj (és a fent leírt helyre mutat)?


Na most. Hogyan lehet ezt meggyógyítani? Mert a gyógytorna meg ezek kb szintentartásra jók, de áttörő változás nincs.


Mit lehet csinálni?


2023. okt. 8. 18:27
 1/8 Grimfox ***** válasza:
43%

A napfonatcsakra a gyomortájék, és a napfonat idegcsomó területe. A gombóc érzést okozhatja sok dolog. Az egyik a feszültség. Gyomorideg jelleggel. A másik egy pszichológiai blokk. Valamit "nem tudsz megemészteni". Nagy eséllyel a tudattalanodban van a dolog, mert azért 10+ év alatt csak felismerted volna. Minden esetre, amikor erősebben érzed a gombócot, nyomást, akkor figyeld az álmaidat, mert azokban felbukkanhatnak utalások.

Életerő, motiválatlanság fakadhat a napfonat csakra környékén lévő gondokból. De nem elég, ha csak azt kezeled, mert csak kimeríted a tested erőforrásait. Írok két gyakorlatot, amiket 1-2 hétig ha tesztelsz, kiderül, hogy van e energiahiányod a napfonatból adódóan. Ez a két gyakorlat életerőhöz, aktivitáshoz juttat. Motivációt csak magadnak találhatsz. Helyet szintúgy.

Első gyakorlat egyszerű. Törökülésben, vagy a sarkadon ülve végezd. Dörzsöld össze a tenyereidet, amíg át nem forrósodnak. Ezután lélegezz be mélyen a hasadba, és tartsd bent a levegőt. Miközben benttartod a lélegzeted, a két tenyereddel körkörösen dörzsöld a veséid tájékát. Nem vadul, csak annyira, hogy érezd a melegét. Elsőre 10 körzés elég, és utána kifújhatod. Később 20-30-ig is felmehetsz egy lélegzettel. Amikor kifújod a levegőt, egyenesítsd ki a hátad, miközben a tenyereidet a veséiden pihenteted. Be, és ki is csak az orrodon át lélegezz, szájon át ne. Ezt ismételd 4-5-ször alkalmanként minden nap legalább egyszer. Ha délután 5, és 7 között csinálod, az valószínűleg ideális. Később a 4-5 ismétlésnél többet is csinálhatsz alkalmanként. Ez növeli a vitalitásodat.

A másik gyakorlat sem különösebben bonyolult. Ülj le úgy, hogy a talpaid összeérinted, és a napfonat előtt a tenyereid is ugyanígy összeérinted. Ülj egyenes háttal. Lélegezz be néhány mélyet a napfonat tájára. Ez a rekeszizom területe, nem nehéz megtölteni levegővel. Orron át lélegezz be, és ki is. Néhány lélegzetvétel után fújt ki teljesen a levegőt a tödődből az orrodon át, és húzd fel a rekeszizmodat is a bordáid alá, így a legető legtöbb levegőt préselve ki. Ne lélegezz be újra, hanem kezdd el le-föl emelgetni a rekeszizmodat, így üres tüdő állapotban, összetett kezekkel, és lábakkal. Egy ilyen kilélegzett állapotban kilencszer süllyeszd, és emeld a rekeszizmodat, majd újra lélegezz be orron át a rekeszizomig. Töltsd fel magad néhány lélegzettel levegővel, majd ismételd ugyanezt. Az ismétlések száma ugyanúgy kilenc, mint a rekeszizom mozgásoké(egy olyan rendszerből van a gyakorlat, ahol fontos a kilences szám). Ez aktiválja a napfonatcsakra öngyógyító képességét, és serkenti az életerő eloszlását a testben. Ezért kellett a vesedörzsölés gyakorlattal megelőzni, hogy bőségesen legyen mit szétoszlatni. Ez egyszerre egy életerő serkentő, és növelő, és gyógyító gyakorlat. Először lehet, hogy picit zúgni fog a fejed, és fura szédülő érzést tapasztalsz. Mindkét gyakorlatnál előfordulhat, mert mindkettő légzésmegrekesztésen alapul. Ha 3-4 nap után nem marad el ez a zúgás, szédelgés, és nem érzel javulást, akkor a gyakorlatsor nem való a problémádra. Ha érzel javulást, de a szédelgés nem marad el a gyakorlatok során, akkor csak a tüdőkapacitásod, és keringésed nem tartja a lépést, ami később elmúlik. Ideális esetben semmi kellemetlen nem fogja kísérni.

2023. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kirpóbálom, köszönöm!
2023. okt. 8. 20:36
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

a gyökér csakra utal inkább a gerincre, a motiválatlanságra, erőtlenségre. ez az állóképesség és kitartás székhelye.

a köldök csakra az erő, akaraterő székhelye.

a torokcsakra pedig az érzelmeké.


igaz amit Grimfox írt, valamit nem tudsz lenyelni és megemészteni. a torokcsakrád van blokkolva és hatással van a köldök és a gyökér csakrádban.

azt javaslom h akiben igazán megbízol, beszéld ki és valahogy oldjátok meg az érzelmi és egyéb problémáidat.

előbb a torokcsakrádat old valahogy fel és a többit is hagyd tovább áramolni.


nekem sok gyomorproblémám volt a sok stressz és sokminden igazságtalanságot nem tudtam elfogadni. csakhogy nekem az volt a baj h amikor ezeket feloldottam, kibeszéltem, újra gondoltam, elköltöztem, munkaváltás stb. akkor meg blokk keletkezett a korona csakrámba és így depressziós és boldogtalan voltam. ez a boldogság központja. aztán hatással lett a hatodik csakrámmal. nemcsak romlott a látásom, de zavart is voltam, rossz volt a memóriám is.


ezeket azért írtam le, hogy ha elmúlik a bajod, akkor még krletkezhetnek újak amiket fel kell oldani.


a gerincem ferde, sok gyógytorna és úszás, vívás sem egxenesítette ki, mert kiderült h genetikai. sokszor a torna sem segít, nem tud változtatni, de ezen ne keseregj. a masszázs is sokat segít, kérd meg a háziorvosodat h arra is írjon ki legalább 10 alkalomra, ez ingyenes.

2023. okt. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kritikám végén lesz a válasz.


Az emberiség problémáját mutatja meg ez a kérdés.

A problémának azt nevezed meg, hogy gombóc érzés, meg szúr. És plusz dolog, hogy az elméd félig össze van omolva.

Mintha valakinek le vágták volna a kezét, és azon rimánkodna, hogy a szőnyeg véres lesz. És ecseteli, hogy hát már próbálta mosni, súrolni, jöttek át szőnyeg mesterek, hogy segítsenek, de az a piszok szőnyeg még mindig csurom vér. Ja amúgy pluszba, csak mellékesen, csak súgva megjegyzem, hogy amúgy nincs karom, leírhatatlan fájdalomba vagyok, és hamarosan elvérzek, meghalok, DE EZ MINDEEEEGY!!, nem számít, nem ez a kérdés, NA DE A SZŐNYEG! A szőnyeggel mi legyen már?!?!


Nos kérdező. Akkor fog ez a probléma elkezdeni megoldódni, amikor nem az lesz a bajod, hogy fáj a fejed, hanem az, hogy agytumorod van. Egy agytumort nem fejfájjás csillapítóval oldunk meg. Nem a fejfájás a tűnet.

Neked sem a gombóc a tünet. A gombóc a tünet tünetének tünetének tünetének tünete. Amíg azt hiszed az a baj, és nem az, amit a "plusz" utána fél szóba leírtál( konkrétan nincs fél sor se a valós problémáról való beszélés), addig nem fog múlni sem. Ébresztő.

2023. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, kritikán aluli amit írtál. a kérdező igenis a mélyebb problémát akarja kezelni, csak leírta nagyjából a tüneteit. nem a kérdezőt kell bántani, hanem segíteni. te ébredj fel, ha ezt nem veszed észre!
2023. okt. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4


Nem tudom mit érzel, mikor ilyet írsz valakinek, és látatlanban agytumorral "diagnosztizálod". Látszik mennyi fogalmad van arról, hogy a mondandódnak mekkora súlya van, és nem csak arra akinek modnod...

Mert nem csak arról van szó, hogy széttrollkodsz egy kérdést (mert ugye nem gondolod, hogy ÍGY komolyan veszlek), hanem egyben minden olyan embert sértesz, aki meg sajnos tényleg hasonlóval bikózik meg, és tudja, hogy k*rvára nem vicces.


Ha másért nem is, akkor legalább magad miatt ne "diagnosztizálj" mást. Mondjuk a 'ne kívánd másnak amit magadnak nem kívánsz'-féleképp


Minden jót!

2023. okt. 11. 01:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne add fel a diagnózist, olvass utána, keress más orvost, valaminek muszáj okozni testi szinten is, még akkor is ha a kiinduló ok lelki eredetű. A gyomor minden esetben az ideggel van összeköttetésben, az első válaszoló nagyon pontosan leírja.




Az egyik rokonomnak pont így nem vették észre a nyirokcsomó tumort, 10 évig járt orvoshoz, minden negatív volt, míg végül újra és újra elvégezték a gyomortükrözést.
Nekem pedig a pajzsmirigy probléma okoz ugyanilyen gyomorfájdalmat, amit szintén nem találtak meg addig, míg utána nem kerestem egyedül, és megmondtam hogy a hormonokat nézzék ezúttal.




Nálam és a rokonomnál is jellemző volt a sok elfojtás, gyomorideg, szorongás évekig. Én ezen dolgozom most, a mozgás, szomatikus gyakorlatok, légzésgyakorlatok és az idegrendszer helyreállítása segíti a legtöbbet. Emelett kezelni kell a testi tüneteket, ha megtalálják az okát, addig pedig akár étrendváltoztatással, akár ételkiegészítőkkel, probiotikumokkal.

2023. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Leírtam:


"Kivizsgálva, minden negatív."

2023. okt. 11. 11:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!