Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van- e ún. eleve elrendelés,...

Van- e ún. eleve elrendelés, vagy magunk irányítjuk a sorsunkat?

Figyelt kérdés
Ha történik valami váratlan, kellemes vagy kellemetlen esemény az életünkben, arra azt mondjuk, hogy így kellett lennie. Ám ha van valami, ami a jövőben fog történni, vagy nem történni, akkor tartunk tőle, mert az ember ösztönösen fél az ismeretlentől, esetleg ennek a bizonyos dolognak a bekövetkezése a mi döntésünkön múlik- akkor erre is mondhatjuk, hogy ez van megírva? Ha így döntünk, akkor ez van megírva, ha úgy akkor meg az? Mi erről a véleményed?
2010. okt. 18. 21:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Kicsit nagyon általánosan fogalmaztam, azért remélem érthető maga a gondolat :-)
2010. okt. 18. 21:11
 2/9 anonim ***** válasza:
Az Univerzumban igen van elrendező elv.De mi emberek saját akaratunk szerint döntünk. Mindig van több lehetőség, az viszont rajtunk áll melyiket válasszuk.
2010. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Saját akaratunk szerint döntünk, de a kérdéseket nem mi tesszük fel. Én hiszek benne, hogy ki van jelölve a családunk, sorsunk, de aztán, hogy hogyan élünk a lehetőséggel, az tőlünk függ (szerintem).
2010. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én azt gondolom, hogy sokkal jobb dolog azt hinni, hogy te irányítod a sorsodat, vagy legalábbis hogy van rá befolyásod, mert ezzel tulajdonképpen saját magadat ösztönzöd és így sokkal valószínűbb hogy eléred a vágyaidat, vagy legalább a közelükbe jutsz.

Okosok viszont azt mondják, az akaratunk egy illúzió, abból ered, hogy a gondolkodásod nem tudja saját magát lemodellezni (mert a gondolokdásod ezt csinálja, lemodellezi az egész világot körülötted, és megpróbálja kiszámítani, hogy mi fog történni - és ahogy egy vödörbe sem fér bele saját maga úgy egy modellbe sem) és ezéért nem látja előre a saját "döntéseidet", és ezért érzékeled úgy hogy "választasz".

Szerintem ezt nem érdemes "komolyan gondolni", még ha igaz, akkor sem, azért, amit fentebb leírtam.


Nnna, ez jó zavaros lett...

2010. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy meg válaszoltad a kérdésedet, mért kérdezed ha tudod a választ :)?
2010. okt. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
A sors ad lehetőségeket, opciókat, de hogy te mit kezdesz ezekkel az a te dolgod, a te döntésed. Így fonódik össze a sors és az akarat, a sors a lehetőségek, az akarat pedig hogy kihasználod-e vagy sem. A sors mutat egy utat, az akaratod pedig eldönti hogy akarja-e vagy másikat vár.
2010. okt. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

te írod meg előre a sorsod minden életed előtt, ha úgy vesszük. tehát te rendeled el magad, így vagy a saját sorsod kovácsa. én pl a negatív dolgokra, amik történtek eddig velem is simán rámondom, hogy hú de jó, így kellett lennie...legalább ez is megvolt már. :D


én egyébként úgy gondolom, hogy a legvége, vagyis az amikor a tudata az egyénnek eléri a maximumot, no az el van rendelve...de az út, amíg odáig eljut az l, na azt alakítja saját maga. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én a vonzás törvényében hiszek, és gyakorlom is a saját életemben. Az vagy amit gondolsz.
2010. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kálvin szerint alapvető tan, de a katolikusok nem értettek vele egyet. Kérdezd meg anyádat, mire kereszteltek, és már meg is kaptad a választ a kérdésedre.
2010. okt. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!