Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Előző élet meditáció során ti...

Előző élet meditáció során ti mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
A saját élményeim kissé furcsának tűnnek, szeretném összevetni másokéval.

dec. 1. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Az igazi meditációban nem a múltban (v jövőben) kutakodunk. Bármi megjelenik azt egyből elengedjük, pont azért hogy minél tisztábban átéljük a jelent. Ha viszont nem ez a cél akkor ezt a módszert ne nevezzük meditációnak.
dec. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Esetleg írnál erről bővebben?
dec. 1. 10:03
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

"Az igazi meditációban "

Ez nagyon rossz megfogalmazás.

Számtalan "igaz meditáció" van, minden hiteles útnak van egy -vagy több is, és persze mindenki a saját technikáját gondolja "igazi meditációnak".

dec. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Van egy alapgyakorlat (ülés, légzés figyelés stb) amit végezve megfigyelhetjük az elme tevékenységét. A gyakorlás közben ugyanis elkalandozik az elme (múltbéli emlékek, jövőbéli képzelgések stb). Ez tulajdonképpen egy végtelen gondolat áramlás. Viszont ezt meg lehet figyelni anélkül hogy belebonyolódnánk. Ha a gyakorlással válunk inkább egyé, és nem foglalkozunk a felmerülő gondolatfolyamokkal, akkor azok egyszerűen eltűnnek. Amik nem tűnnek el azokkal pedig valami dolgunk van még. A meditációban pedig az a dolgunk hogy újra-újra visszatérünk a gyakorláshoz (vagyis a légzés, hangok figyeléséhez). Ez ha már jól megy akkor megfigyelhetőek lesznek szünetek is a gondolatok között, egyféle vanság érzés (amikor minden csak úgy van).
dec. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Az az igazi meditáció ahol nem képzelünk el semmit. Pont hogy a képzelgéseket, emlékeket kell elengedi. Minden ami erre irányul az igazi meditáció. Minden amiben más a cél az nem nevezhető meditációnak.
dec. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
dec. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tehát a vezetett, "most képzeld el, hogy..." típusú meditációk nem számítanak "meditációnak"? Ha mindenki ennyire egyetért ebben, kérem, magyarázzátok meg.
dec. 1. 10:23
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

# 1-4-5-6 vagyok

Jól látod kérdező a vezetett meditáció nem nevezhető valódi meditációnak. Kezdésnek jó (pl mint relaxáció) de mivel a tudatnak tárgya van (belső elképzelések) ezért nem egy totális befelé fordulás (mint az igai meditáció).

dec. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Én voltam előző életek utazáson egyszer és az is félig meddig vezetett volt,de csak az elején meg a végén, szóval a köztes időben aztán volt minden. Sajnos mint kiderült nem a saját előző életemet szedtem le, hanem az utaztatómét vagy pedig valamelyik felmenőjével kommunikáltam. 😀 Névtől elkezdve a halál dátumáig mindent láttam. Volt ott akasztástól a vízbe fulladásig minden.Sajnos a név nem az én felmenőimé volt, hanem az utaztatómé 😂 A végén viszont találkozhattam a szellemi vezetőmmel az szuper volt. Te miket láttál?
dec. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9. válaszolónak:


négy személyt (az egyik inkább kettőnek számít, mert egy gyerek volt, akit kivégeztek és utána megszállta egy démon a maradványait), közös pontjuk volt a hosszú, dús, fekete haj, a kék szem vagy a kék szín valamilyen jelenléte, és minden vízióban volt egy 6-10 év közötti kisfiú is. Láttam azt is, hogy haltak meg, némelyik hozzám is ért.


Mivel ez egy vezetett gyakorlat volt, irányadó keretekkel, ezért valószínűleg eltér másokétól.

dec. 1. 13:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!