Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nálunk fejlettebb vagy erősebb...

Nálunk fejlettebb vagy erősebb szellemi lények eszközei vagyunk? Ha nem, akkor...?

Figyelt kérdés

Ha feltételezzük (!), hogy van ez a négyesség, Ahriman, Lucifer, Krisztus meg Sorat. Akkor tulajdonképpen ez az egész az ő játszmájuk a Földön. A leszülető lelkek, az emberek pedig csak a sakkbábuik.

Ha van egy adott személy, Példa Jakab, és ő mondjuk adott útra lép, Krisztusira vagy Ahrimamira, akkor végérvényben ebből az adott szellemi lény hasznosul, a döntésével őt támogatta vagy szolgálta ki, Krisztust vagy Ahrimant a döntésnej megfelelően. De az ő lelke, az sehol nincs a képben, az csak egy eszköz.


Nem?


Ha nem így van, akkor hogyan van? (Feltéve, ha tenyleg megvan ez a négyesség. Tehat most abba, hogy szerinted ez nincs, ne menjünk bele, nem arra vagyok kívancsi, hanem hogy aki szerint van, az mivel magyarázza ezeket...)


jan. 12. 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Igen így is van. Egy tudós ezt bebizonyította a fizikai törvényekkel
jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Grimfox ***** válasza:
68%
Ha ez a négyesség létezik, az emberek akkor sem teljes egészében sakkbábuk. Eldönthetik, hogy melyik térfélen álló, és milyen "rangú" sakkbábuk lesznek. Ebben a felállásban majdnem elkerülhetetlen, hogy valamelyik fél szolgája legyen az egyén, de a döntés legalább megvan, hogy melyiké. Emellett az adott oldal ura az érdemeinek megfelelően "jutalmazza" a szolgáit.
jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Igen, ehhez feltétlen kellenek ezek a mítikus lények, nem elég az, hogy az ember az embernek a farkasa.

Nincs ezzel a gondolkodással bajom, amíg analógiákként tekintünk rá.


Ezeket az analógiás minőségeket simán rávetítheted bizonyos emberek bizonyos megnyilvánulásaira vagy akármilyen más jelenségekre is, a te nézőpontodból egy darabig ezek megállják a helyüket, de akkor sem abszolút igazságok (mint ahogy nagyjából semmi sem).

jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3 És ha ez van, akkor az ember ezek mellett (hogy másokat szolgál) menjen el minden hang nélkül?

Hát nem tudom, engem ne használjon senki semmire...se élve se holtan. Se testben se testen kívül...

jan. 12. 14:01
 6/14 Grimfox ***** válasza:
56%

Ha ezek léteznek, akkor ez az oka, amiért megteremtettek. Enélkül se oka, se célja a létezésednek. Ha ezt az irányt követed, és a saját céljaidat gondolod előbbrevalónak, az automatikusan luciferi irány, anélkül, hogy így döntenél.

Akik ilyesmiben hisznek, örülnek, hogy céllal jöttek a világra, és hogy részei lehetnek egy nagyobb tervnek. De ha megnézed, valamiért mindig az ember, és az ember lelke áll ennek az egész hadakozásnak a középpontjában. Mintha az emberről szólna a világ.

jan. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"engem ne használjon senki semmire"


Talán nem akarsz emberi erőforrás lenni, miközben a tőzsdék idegesek? :)


Ha szabadon mozoghatsz a világban, akkor is gondolkodhatsz úgy, hogy bizonyos cselekedeteiddel bizonyos minőségeket valósítasz meg vagy szolgálsz.(pl. Krisztusit, Ahrimanit, stb.)

jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"bizonyos cselekedeteiddel bizonyos minőségeket valósítasz meg vagy szolgálsz."


Igen erre gondoltam, és ebben NEM szeretnék reszt venni.

Mert nem az en játékom. Ahriman meg Krisztus meg Lucifer intézzék el egymás között. Nekem ehhez semmi, de SEMMI közöm.

jan. 12. 14:48
 9/14 A kérdező kommentje:
#6 Nincsenek céljaim és nem is születtem semmilyennel. Így követni se tudom őket.
jan. 12. 14:49
 10/14 Grimfox ***** válasza:
74%
Ha ezek a dolgok léteznek, ők teremtettek téged, ezért van hozzá közöd. Ha nem ők teremtettek, akkor valóban nincs közöd semmiféle szellemi játszmákhoz.
jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!