Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan származik a só tisztító...

Honnan származik a só tisztító ereje mende-monda?

Figyelt kérdés
jan. 20. 23:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Sarlatanoktol, akik a sajat 'tisztaso' szemetuket akarjak eladni.
jan. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Grimfox ***** válasza:
82%
Nem lehet tudni, mert egymástól független népeknél is megtalálható. A közös eredet-ha volt ilyen-olyan régi, hogy hitelesen nem lehet visszakövetni.
jan. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem onnan, hogy a besózással lehet tartósítani és kipurcannak tőle a bacik. Gondolom népi megfigyelés, amikor nem használtak sót, akkor sokan betegedtek meg, viszont amikor besózással tartósítottak valamit, attól senki nem lett beteg. Mivel nem tudták, hogy bizonyos mikrobák nem bírják a magas sókoncentrációt, ezért spirituális jelentés adtak a sónak, hogy távol tartja a gonosz szellemeket, amik betegséget okoznak.
jan. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A szenteltvízben is só van.
jan. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

Egyszer jött egy démon, mondom neki, "most itt nem ijesztgetsz engem, azt a kutyafádat!" Hamar kinyitottam a szekrényt, kivettem a sót, egy jó nagy marék sóval szemköztdobtam. Azon nyomban ment is már vissza a pokolba.

És ez igaz.

jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%
jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a só elsősorban a tengerekben a vízben található. a barlangokba vagy egyéb tenger közeli helyekbe jutott víz az elpárologtatásával kicsapódik a só. az édes vizekben is van némi só és szintúgy só nyerhető ki belőle.


misztikája onnan eredhet, hogy a Föld keletkezésekor a víz megjelenésével jött létre az élet. mai napig található őslény maradványok stb.


spirituális jelleme leginkább az ektoplazma miatt van. Mindenkiben van ektoplazma, de szinte aligha tudjuk használni életünk során. mesterségesen is előhoztak egypár emberből stb. az ektoplazma első hallmaza pára, köd szerű. leginkább víz vagy kocsonya állagú a második fázisa. a halottak jobban használják ezt az ektoplazmát. a só valószínűleg oldja ezt az ektoplazmát, ahogyan mondjuk a csiga nyálkás testét is. az emberek szellemként sem tudják jól használni az ektoplazmát.

a különböző entitások és állítólag a földönkívüliek jobban használják.

jan. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A só nagyon tartós, és sok mikroorganizmust kinyír, magas koncentrációban pláne. Jól is néz ki mert szép kristályos. A méz is tartós, és misztikus.

A sóbarlangban nincsenek a levegőben kórokozók, vagy kevés. A sólámpa is tisztítja a levegőt.

jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az ezüstnek és a réznek is tulajdonítanak misztikus dolgokat, mint ékszerek, talizmánok.
jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Grimfox ***** válasza:
78%
Az ezüst is elég jól fertőtlenít, és a rézzel, bronzzal együtt mutatja, ha az ékszer viselőjének van valamilyen betegsége, mert több betegség jelenlétében elszíneződnek.
jan. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!