Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról ,hogy...

HunLo kérdése:

Mi a véleményed arról ,hogy Jézus Krisztus visszatér?

Figyelt kérdés

Most hallottam a tv-ben ,hogy valami keresztény Fundamentalisták abban hisznek ,hogy Jézus visszatér.

Nektek erről mi a véleményetek?



febr. 6. 19:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

5vagyok

Kèrdezô..,vagy aki ilyen szorgalmassan lepontozza a szàmàra nem tetszô vàlaszokat EGY OLYAN KÈRDÈSNÈL ahol konkrètan megvan írva hogy

“NEKTEK (gondolom akik nem a mèlyen hívôk közül valò?)mi a VÈLEMÈNYETEK…?”mièrt kell lepontozni..?a java vàlasz bem trollkodò sèrtô polgàrpukkasztò vàlasz..hanem vèlemèny…szerintem ez legalàbb olyasmi mint amikor a saját fotòidat likeolod vagy (szàbdèkossan parasztleszek) sajàt magad szopod le…

Ha vegakènt megkèrdezlek hogy neked mi a vèlemènyed a vegetàrianus èletmódrol ès aztmondod hogy

“-Szerintem hülyesèg eggyàltalàn nemèrtek vele eggyet ès nem fogadom el”

Aztmondom hogy

Mièrt?

Vagy hogy

Okè èrtem köszi a vàlaszt


Persze nemvagyok vega

Hùsimàdò vagyok de nemfogom a vegàkat traktàlni “maltetírozni” lehurrogni ellenük beszèlni..az ô dolga ès kèsz s eleve a vèlemènye èrdekel akkor megvàrom hogy kifejtse ès köszi szèpen viszlàt

Gondolom ez igy normàlis nem..?

febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
11-es nem én vagyok az!
febr. 7. 18:24
 13/14 anonim ***** válasza:
Tisztelet a kivètelnek
febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
46%

Emberi szemmel láthatóan fog visszatérni Krisztus?


János 14:19: „Egy kis idő még, és a világ nem lát engem többé, de ti [Jézus hűséges apostolai] látni fogtok, mert én élek, és ti is élni fogtok.” (Jézus korábban megígérte apostolainak, hogy ismét eljön, és elviszi őket az égbe, hogy vele lehessenek. Láthatják őt, mivel hozzá hasonlóan szellemteremtmények lesznek. A világ azonban nem fogja őt újra látni. Vesd össze: 1Timóteusz 6:16.)


A „visszatérés” nem mindig betű szerinti helyre való visszatérést jelent. A betegről is elmondható, hogy „visszatért az egészsége vagy az öntudata”. Egy régebbi uralkodóval is megtörténhet, hogy visszatér az uralomra, vagy az előadó visszatér a tárgyra. Hasonló értelemben mondta Isten Ábrahámnak: „Egy esztendő múlva visszatérek hozzád és fia lesz Sárának” (1Mózes 18:14; 21:1). Jehova visszatérése nem betű szerinti visszatérést jelentett, hanem annyit, hogy figyelme Sárára irányult és teljesítette ígéretét.

Krisztus visszatérése hasonlóképpen nem jelent betű szerinti visszajövetelt a földre. Sokkal inkább azt jelenti, hogy elkezdi gyakorolni királyi hatalmát a föld felett és erre irányítja figyelmét. Ehhez nem szükséges elhagynia égi trónját és valóságosan lejönnie a földre. Mint már láttuk az előző fejezetekben, a Biblia bizonyítékai szerint i. sz. 1914-ben érkezett el Isten rendelt ideje arra, hogy Krisztus visszatérjen és uralkodni kezdjen. Akkor hangzott fel a kiáltás az égben: „Most érkezett el a megmentés és az erő és a mi Istenünk királysága és az Ő Krisztusának hatalma” (Jelenések 12:10).


Mivel Krisztus visszatérése láthatatlan, felvetődik a kérdés: Van-e mód meggyőződni arról, hogy ez valóban megtörtént? Igen van. Maga Krisztus adott egy látható „jelt”, amelyből felismerhetjük, hogy Ő láthatatlanul jelen van és a világ vége közel.

febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!