Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit tudtok Zin Uru-ról?

Mit tudtok Zin Uru-ról?

Figyelt kérdés
Állítólag a Kheopsz gízai piramist Thoth nak építették aki a smaragdtáblákat írta. A smaragdtáblák szerint Zin Uru a Mindenható. Krisztus előtt 96 000 ben írták a smaragdtáblákat.
márc. 2. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Na, akkor tisztázzuk pár dolgot:

Nem tudom, miért lett divat a smaragtáblát többes számba tenni, mert csak egy darab volt.

A smaragdtáblán nem szerepel a Zin Uru név, ez csak a hozzá kapcsolódó Thot kultusz rítusaiban maradt fenn mint egyfajta matra.

Az eredeti smaragdtábla nem maradt fenn, csak a szövege latin fordításban. Tudósok a keletkezését a Kr. e. VI. századra teszik.

márc. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem csak egy darab volt, a Hermészi smaragdtáblára gondolsz.


M. Doreal hozta nyilvánosságra, nem tudom pontosan hány smaragdtábla van, de a Hermészi smaragtáblán kívül legalább hét.

márc. 2. 18:19
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
De, csak egy darab volt. Az Doreal által "megtalált" táblák Doreal fejéből pattantak ki.
márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Zin Uru-ról sajnos nem tudok semmit azon kívül amit fent a kérdés alatt írtál róla, eddig nem is tudtam róla csak most hogy leírtad. A smaragdtáblákat úgy tudom hogy Thot írta több tízezer évvel ezelőtt. Lehet hogy tényleg akkor amit írtál a kérdés alatt, de lehet hogy annál jóval később, de valószínűleg több tízezer évesek ezek a rendkívüli táblák.
márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Uru az ékírásos jelrendszer. Zin pedig helyszín. Amarna levelekre vonatkozik és nem Thot smaragd táblájára. Valamit össze kutyultál.
márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
Fennt van a smaragd tábla szövege és egyáltalán nem tartalmaz olyasmit amit te állítasz. Zin Uru nem egy isten, hanem mint írtam egy ékírásos jelrendszer. Zin a helyszín, amely város vagy valamilyen székhely lehetett és Uru pedig az ékírás. Mint írtam ez az írás nem Thot smaragd táblája, hanem Amara leveleiben van.
márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!