Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Érdemes tovább olvasgatnom az...

Érdemes tovább olvasgatnom az antropozófia területén?

Figyelt kérdés

Még az ősz elején kerültem hozzá könyvekhez, meg az online archívumhoz Rudolf Steinertől. Elkezdtem olvasgatni, de elég lassan megy. Amit olvastam és értettem az lenyűgöző, bár nem mindennel tudok egyet érteni, és nem mindent tudok úgy elfogadni.

Viszont, ami nehezen megy az az, hogy nagyon nehezen haladok bármelyik könyvvel, még egynek se értem a végére. Mintha széllel szemben mennék. Ez még nem lenne nekem "rossz előjel", de ezen kívül nagyjából amióta elkezdtem ezzel foglalkozni, minden negatív megtalál, ágybogarak, áramrázás, betegségek, minden volt, egymásnak adják a stafétát.

Ezek miatt az eleve meglévő kételkedésem rendesen felerősödött. Főleg, hogy Steiner - úgy vettem észre - eléggé megosztó.


Kérdés: mi ez a negatív cunami? Előtte nem volt ilyen, és semmi más nem változott abban az időszakban. Nem annyira "megbízható" a forrás / Steiner? Vagy csak nekem nem való ez az egész, és inkább hagyjam?


(Nem tudom, jó-e a kategória, ha esetleg nem, akkor át lehet rakni...)


márc. 28. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem
márc. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell érezned. Steiner beavatotti szintről ír, ő újította, fektette le a korszellemnek megfelelő tanításokat a 20. században.


Ha kellemetlenséget érzel azt a saját félelmeid okozhatják és hát az elején az ellenerők is próbálnak eltéríteni, amikor még elég bizonytalan vagy.


Aki következetesen olvas, gyakorol, az tudja hogy nem nagyon lehet eltántorítani ha érdekli az ilyesmi, de ez belső meggyőződésből kell hogy fakadjon.

márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az élettársam nagyon szereti ezeket a könyveket, gyűjti őket, már kb 20 éve foglalkozik antropozófiával!📚 Én sokszor beszélgetek vele ezekről a dolgokról, bár számomra túl elvont néha, de jómagam is érdeklődő vagyok... a vallásokban pl nagyon elmélyültem! Szerintem jó úton haladsz! Kedvenc bibliai mondásom: szoros kapu, keskeny út!🙏 34/N
márc. 31. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

DÖNTÉS:


- kényelem vagy "Fény-elem"

- elkülönülés vagy közösségalkotás

- anyagelvűség vagy spiritualitás

- hibáztatás vagy felelősségvállalás

- erőszak vagy szelídség

- közöny vagy együttérzés

- sértettség vagy megbocsátás

- önzőség vagy szeretet


A keskeny út a Fényhez, a széles út a sötétséghez vezet.


🪺😉😊🪺

márc. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Teljesen igazad van! Én vagyok a ma 05:46-os válaszoló!

Én a keskeny úton járok, nem mindig egyszerű, de megéri! A jó mindig kifizetődik!

Kellemes Húsvétot! 🐇

márc. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy vettem észre, hogy rám rossz hatással van.

Ilyen vajon miért lehet?

ápr. 1. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!