Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy lehet elfogadni illetve...

Hogy lehet elfogadni illetve elfogadtatni az emberekkel a sorsukat ami nem éppen olyan mint amilyen életet akartak volna élni?!

Figyelt kérdés

Ezt hogy sikerül az embereknek vagy mindig csak a legutolsó mentsvár az öngyilkosság amibe mi embereket menekülhetünk!?

Én elhiszem hogy a karma vissza üt vissza csap.

De senki se egy valaki sem hibátlan.

Nem csinálhatunk mindent jól az életünkben. Pláne aki valamilyen fogyatékossággal szindrómával él.

Nem mindent lehet az elkényesztetésre fogni.

Nagyon kegyetlen könyörtelen nehéz ez az emberi élet.

Az emberi állati érzéseknek belső nemi hormonok nak meg nagyon nehéz parancsolni és úrrá lenni rajtuk.



ápr. 1. 23:10
1 2 3
 1/21 Grimfox ***** válasza:
63%

Nem kell elfogadni, vagy elfogadtatni, csak az olyan helyzeteket, amiken már nem lehet változtatni. Mint például a fogyatékosságok, amiket említettél, vagy sérülések, amik ilyet okoznak. Az elfogadás ilyen esetben nem szabad, hogy beletörődés legyen, és nem is szabad senkit ilyesmire buzdítani. Amíg ép a tudat, addig együtt lehet élni a fogyatékosságokkal, és nem szükségszerű, hogy ezek véglegesen akadályozzák az egyén életét. Nézd meg azokat, akik például karok nélkül születnek, és úgy tanulnak meg festeni. Vannak nehézségeik, sokkal nehezebb helyzetből indulnak, mint mások, de nem akarnak egy olyan életet, amit kizárólag a szenvedés határoz meg. Lehetőségeket, alternatívákat keresnek.

Ha valami még nem következett be, keresni kell rá módot, hogy elkerüld. Ha már bekövetkezett, arra kell módot keresni, hogy minél kisebb akadály legyen az életben. Ha a szenvedés, és az akadály köré építed az életed, a személyiséged alapjává teszed, akkor csak vegetálni fogsz az életben. Ha hajlandó vagy komprumisszumot kötni, és új célokat kitűzni magadnak, akkor a nehézségek ellenére is lesz öröm, és haladás az életedben.

A kegyetlenség, és könyörtelenség az életben tény, de nem úgy, ahogy az ember gondolná. A kegyetlenség, könyörtelenség azt jelenti, hogy senki sem kivétel, amit teszel, annak mindenképpen következményei lesznek. Még azok sem kivételek a szabály alól, akik ezüstkanállal a szájukban születnek.

A karma nem csak rossz lehet. Az ember olyan dolgokat is tesz, aminek előnyösek lesznek a következményei. Nem büntetés, nem jutalom, csak azt aratod le, amit elvetettél.

Az öngyilkosság nem mentsvár, nem oldja meg a gondjaidat, és nem is szabadít meg a szenvedéstől.

Másokkal elfogadtatni mindezt úgy lehet, hogy először te magad megérted mindennek a működését, aztán ha találkozol egy rászorulóval, aki segítséget kér, elmagyarázod neki mindezt, és segítesz neki megtalálni, hogy ezt követően mit tegyen, mit tehet.

ápr. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Az emberi állati érzéseknek belső nemi hormonok nak meg nagyon nehéz parancsolni és úrrá lenni rajtuk.


Akartam érdemben válaszolni de ha ezzel erőszaktevőket akarsz védeni,(esetleg magadat) akkor inkább nem mondok semmit mert csúnya lenne

ápr. 2. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
De az elfogadas az egyben beletorodes mert ha van egy dolog amin ugyse tudsz valtoztatni
ápr. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Bárcsak egy dolog lenne volna van egy néhány pár az én esetemben azért.
ápr. 2. 21:16
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem olyan könnyű a beletörődés tisztelt felhasználók mondanom sem kell ebbe némely emberek így úgy bele tudnak betegdeni hogy képesek belehalni akár öngyilkosnak is lenni öngyilkosságot elkövetni!!!
ápr. 2. 21:22
 6/21 A kérdező kommentje:
Bele tud az ember betegdni belehalni a sorsába simán lazán csak idő kérdése az egész ahogy szokták volt mondani ami késik az nem múlik.
ápr. 2. 21:24
 7/21 Grimfox ***** válasza:
A baj nem jár egyedül. Senkinek sincs csak egy dolog az életében, amivel nem tud megbirkózni így hirtelen. Még ha az alap egy probléma is, az mindig sok másikat szül. Ha meg több alapprobléma van eleve, akkor elég sokminden felütheti a fejét. Ha az alapprobléma maradandó is, az ilyen hajtásokat le lehet metszeni, ha lehetőségeket keresel, nem a problémában ragadsz le.
ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Bele betegedni.
ápr. 2. 21:24
 9/21 A kérdező kommentje:

Olyan könnyen tudnak okosakat és értelmeseket írni és tudáléknak lenni közben meg mindegyikünknek annyi igénye vágya lenne erre arra amarra csak vagy pénze sincs rá elég vagy nincsenek emberek akik kielégítsék az igényeket és vágyakat!!!

PL a hajléktalanok szeretnének lakó helyet jókat enni inni tiszta ruhában nadrágban egyebekben lenni fürdeni és stbk

vagy én nem vagyok lány nő de legszívesebben inkább az lennék volnék de fiúnak születtem meg betegen sérülten fogyatékosan szindrómával csúnya ronda is vagyok.

És még sorolhatnám.

Eljutni embereknek a napfényes homokos pálmafás tengerpartra nyaralni menni legalább egyetlen egyszer az életben az életükben.

ápr. 2. 21:32
 10/21 Grimfox ***** válasza:
Én csinálom is a magam problémáival. Van bőven. Nem csak írom, amit írok.
ápr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!