Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Eltört a tükrünk, most csak 7...

Eltört a tükrünk, most csak 7 óra múlva lehet feltakarítani az üvegszilánkokat?

Figyelt kérdés

Az asztali tükröt (ilyen talpas, értitek) a mosógép tetejére rakta a béna anyám és leesett és több helyen megrepedt, de csak kb. a 20%-a esett ki és az üvegszilánkokat még nem takarítottam fel. Úgy tudom, hogy csak 7 óra múlva lehet feltakarítani őket, mert ha előbb teszem meg, akkor 7 év balszerencse. Ez igaz?


Esetleg ha valaki jártas az ilyen dolgokban, írna olyat, ami megvéd a 7 év balszerencsétől? pl. sóval szórjam körbe a tükröt vagy ilyenek. Nem értek hozzá, azért kérdezem.


2011. jan. 5. 08:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ! Csak 7 év múlva takaríthatod fel. Addig mindennap kerülgetned kell és sózni minden nap.
2011. jan. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 spyke93 ***** válasza:

Ez baromság hiszek az ilyen dolgoban de ezt a tükröt gondolom nem ilyen mágikus célokra használtad...

Haverommal egy nap 15 tükröt törtünk össze nem lett semmi..

2011. jan. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Már nem a középkorban élünk! Semmi baj nem származik abból,ha valaki összetör egy tükröt. Legfeljebb vehet helyette másikat.
2011. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 kanóc válasza:
Igen, a középkorban sokkal többe került egy tükör.
2011. jan. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Salx Narval ***** válasza:
82%
Hát tudod aki így beszél az anyukájáról, az ne a 7 év balszerencsétől tartson, hanem mossa ki a száját szappannal.Nem szégyenled magad? Ráadásul buta és tudatlan vagy.
2011. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A XXI. században még van olyan ember, aki hisz az ilyesmiben??? Megáll az ész...
2011. jan. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ha eltöröm a tükröm, az első reakcióm:

"Franc! Eltörtem a jó kis tükrömet! Most megint kell vennem újat... hogy fogom ezután betenni a kontaktlencsém? -.-"

És szerintem ez a normális reakció. Nem az idióta:

"Haaaaaaaaa!!!! Eltört a tükröm, most 7 év szerencsétlenség fog következni!!!"

Hozzátenném: egyáltalán nem vagyok babonás, és örülök, hogy nem kell az amúgyis nehéz napjaimat ilyen baromságokra szentelnem, mint létra, fekete macska, tükör....

Utálom a babonákat. És ha most azt mondjátok, hogy: "De igen, bekövetkezik" akkor nagyon tévedtek, mert azáltal, hogy ti elhiszitek, úgy tűnhet, hogy bekövetkezik. Ti alakítjátok úgy. Pl. ha eltörtök egy tükröt, már annyira elhiszitek, hogy 7 évig szerencsétlenek lesztek, hogy esélyt sem adtok annak, hogy szerencsés dolgok történjenek. Nem tudom világos-e, de a lényeg az, hogy a babona hülyeség. És most lehet lepontozni, nem nagyon érdekel =)

2011. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Most nem nézhetsz tükörbe hét teljes éven át.
2011. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Pfff na itt egy újabb babonás idióta...


[link]


Az összeset tartsd be különben balszerencse ér!!!!

2011. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=FJwvt6-0OJo

Tü letörtétök a tükrünköt!

2011. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!