Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van bármi valóságalapja is...

Van bármi valóságalapja is ennek vagy csak szöveg mint a legtöbb "ezoterikus" dolog? (nem hosszú kérlek olvassátok el és segítesek)?!

Figyelt kérdés
állítólag ha valamit nagyon szeretnék és hiszek benne és hálával gondolok arra hogy ez megtörténik és sokszor, akkor valósággá válik. tapasztalatok????
2011. jan. 24. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól nem fog semmi valósággá válni,ha sokszor és hálával gondolsz rá és nagyon szeretnéd,hogy megvalósuljon. Ez valóban csak olyan "ezoterikus" belemagyarázás.

Ha kitűzöl egy reális,elérhető célt,amit meg akarsz valósítani és minden erőddel a megvalósítására törekszel,akkor van esélyed a sikerre. De ekkor is lehetnek tőled független akadályok,amit nem tudsz áthidalni,és mégsem éred el a célt.

Ha viszont úgy indulsz neki,hogy ez úgy sem sikerül és megsem próbálod,akkor ezért nem is fog sikerülni.

Csak olyan célt tűzz magad elé,ami megvalósítható. Pl. hiába akarod minden erőddel,hogy XY szeressen beléd,ez nem fog sikerre vezetni. Ahogy az sem,ha mindenáron a lottó-főnyereményt akarod elérni.

2011. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, én is valahogy így gondoltam....csak anyum mindenfélét olvas (ilyen ezo magazinokat meg hasonlókat) és onnan hallottam.
2011. jan. 24. 22:42
 3/9 anonim ***** válasza:
legokosabb lenne anyukádat ezekről lebeszélni. Nagyon sok ostobaság van bennük,akárcsak néha itt ezen az oldalon.
2011. jan. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ghostboy ***** válasza:
78%
a hit még nem baj. az hogy erősen hisz valaki valamiben az ösztönzőleg hat. de pusztán az hogy valamiben nagyon hiszel az még nem fog megvalósulni.tenni kell érte :):)
2011. jan. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na,itt van neked egy link.Ezen az oldalon olvashatsz egy csomó beszámolót arról,hogy hogyan valósulhat meg az,amiben kitartóan hiszel,ha ennyi embernek sikerült,neked miért ne?


[link]

2011. jan. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Vonzás Törvénye alapján működik. A hit, a kimondott szó, és a cselekedet összhangja, amennyiben megvan, a kívánt dolog előbb-utóbb megvalósul. De - mint írtam - a cselekedet is kell hozzá. A tudatalatti működése ez esetben a kívánt irányba indul. Nevezik ezt egyébként "tudatos teremtésnek" is, de tudnod kell, hogy csak olyan dolgokat tudsz ezzel bevonzani az életedbe, amely nem ellentétes más emberek terveivel. A Szabad Akarat törvénye nem engedi, hogy más emberek életébe "beleteremts", mivel a szabad akarat őket is megilleti. Jézus erről azt tanította: Ha hitetek egy morzsányi volna, hegyeket tudnátok megmozgatni. Lehet, hogy nem szószerinti az idézet, a lényege ez.
2011. jan. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
imádkozz Istenhez (ő segit mindenben)és ne hidj az ilyen hülyeségekben mint a tündérek meg boszik
2011. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ne hidj"

Esetleg ne higgy! Amúgy meg nem értem, hogy egy keresztény mit keres az ezotériában, én sem megyek a vallásba, azt harsogni, hogy Isten nincs. (csak mert én nem hiszek benne)

Amúgy ez az egész mágiahistória nem több, mint pozitív gondolkodás és hit. Vagyis hiszed és tudod, hogy úgy lesz, és ennek okáért úgy is fog történni. És most mindegy, hogy úgy gondolod, hogy "Isten" segít, vagy úgy, hogy ez mágia, mert ugyanaz a kettő.

Galagonya

2011. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,!
2011. jan. 25. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!