Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Erre van válasz? Vagy minden...

Erre van válasz? Vagy minden lény ilyen agyi (rossz irányú) fejlődésen megy keresztül mint az ember?

Figyelt kérdés

a kérdésem hogy az ember alapvetően egy nagyon jó lélekkel és csupa jó dolgokat sugárzó lény FIATAL KORBAN (6-8 éves korig) aztán ahogy fejlődik ,"kamaszodik" egyre inkább előjönnek a rossz dolgok, kíváncsiság az olyan dolgok felé amiről tudjuk hogy nem helyes, és aztán elfelejtjük (a többség) milyenek voltunk régen és megyünk a saját fejünk után mint valami vadállat.. (nem csodálkoznék ha tényleg eljönne 2012 év végén a katasztrófa amiről 404 beszélt)


ez most egy emberi tulajdonság, vagy ez általános negatívum az egész világegyetemben?!


"kifejtett" választ szívesen fogadok:)


2011. márc. 3. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az embereket a tv és a média befolyásolja, a gyerekeket elrontják a rossz mesék és a durva (gyilkolós) játékok. Itt kezdődik a baj.
2011. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
abszolút. ezekkel mind tisztába vagyunk ,de sokakat mégsem érdekel.
2011. márc. 3. 21:55
 4/11 anonim válasza:
100%

Hát. A kutyád otthon veled teljesen *aranyos* házikedvenc, kikerülve a vadonba azonban ölni fog az életbenmaradásért. Amiről te beszélsz -már, ha jól értem- az is az életbenmaradásról szól. Ugye 6 éves kort írtál, ez nagyjából az a kor amikor a gyerek közösségben van már, vagy oda kerül, ekkor kezd beilleszkedni, ha kell agressziót alkalmaz -ki legyen a domináns főhülye az osztályban- aztán ez megy tovább, mert diplimásnak és intellektuelnek kell lenni, ez pedig elveszi azt az ártatlanságot amit írtál.


Vannak bizonyos társadalmi elvárosok, amikhez alkalmaszkodni kell, különben azt éreztetik majd veled, hogy te hülye és senki vagy, amitől frusztrálttá válsz, aztán még ha sikerül is elérned amit akartál, te már sosem leszel olyan ártatlan mint gyermekkorodban.


Legalábbis szerintem, én legalábbis ilyesmit érzek. Ezért úgy gondolom, hogy az, ami megmérgezi a gyermekeket az maga a társadalom, úgy ahogy van. Ez a jelenlegi rendszer ugyanis nem engedi, hogy ártatlan maradj, vagy maradj, de akkor lúzer leszel. Remélem nem értettem félre a kérdést, de szerintem ez lehet a háttérben.

2011. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

az univerzumban van mentális szabály. tehát a negatív jellemre hajlama van az emberiségnek alapban, hogy majdan a pozitívval legyen képes azonosulni...kontraszt miatt van ez így, ha nem tudnánk mihez hasonlítani a jót, akkor értelmét vesztené az. azt is vedd figyelembe, hogy például nem minden kisgyermekre igaz, amit mondasz...ráadásul, ahogyan korábban írták minden kapcsolatban van egymással, így minden hat is egymásra...az emberiségnek itt a Föld bolygón pedig nincsen tudtában az univerzális igazság, így vakon cselekszik...és emiatt hitrendszerébe egy olyan dolog van beépítve, amit természetesnek, ösztönösnek tart, amiről úgy hiszi/gondolja nem lehet változtatni...ez pedig az önzés és félelem, amiből erednek a negatívumok viselkedés szempontjából, ami miatt ilyen "retardált" a hozzáállás a dolgokhoz...ami miatt feltűnik a gonoszság, ami miatt mindenki a saját feje után megy, ami miatt homályban van az egység érzete.


tehát ez a negatív viselkedésre való hajlam az egész univerzumban érvénybe van, de csak a Föld értékű bolygóknál...mivel az Univerzumnak van egy magasabb szintű társadalma, amibe csak akkor kerül be egy egyén, ha belátta a jellem szabályt teljes szívéből/eszéből.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően megőrizhető egyfajta jóság, és ezt a szülőknek kellene tovább adni a gyerekeiknek, nagyon sok múlik a nevelésen, mert engem mindig arra tanítottak hogy törekedjek a jóra, ha pénzt látok a földön ne vágjam egyből zsebre hanem keressem a tekintetemmel ki veszthette el stb. én alapvetően ezt a hozzáállást szeretném tovább adni, és nem azt hogy taposs el mindenkit csakhogy neked jó legyen, de sajnos persze a mai világban kihasználhatják-elnyomhatják az embert ilyen nézetekért, de akkor is mindig a jóra kell törekedni én így látom! Nem is tudom hol hallottam, de igaz, hogy az ember olyan csodálatos dolgokra képes, de ugyanakkor az elképzelhető legszörnyűbbre is..
2011. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat ,megértettétek mire utaltam és olyan válaszokat kaptam ami szerintem is igaz


én is úgy érzem hogy attól még hogy a másik napról napra,évről évre egyre rosszabbá válik ,helytelenebbül cselekszik ,attól még nekem nem kell őt követnem, persze én sem vagyok az aki mentes minden bűntől ,de igyekszem olyan dolgokat csinálni amiket nem fogok szégyenleni, de sajnos erről a dologról is szégyenlek beszélni az embereknek mert tudom hogy maximum kiröhögnének.


most az osztályba nálunk nagyon megy az ivászat és annyira rossz ahogy ők röhögne azzal a kifejezett bunkó stílusukkal és nem is akarnak változni ,nem is fordul meg a fejükben hogy ez nem jó.

én ekkor olyan egyedül érzem magam ,de sokszor mikor normálisak viszont beszélgetek velük. ekkor meg jól érzem magam:)


szóval...érdekes egy dolog ez a földi élet

2011. márc. 4. 21:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem látod te egy kicsit rózsaszínűen a kis gyerekeket?


Egy ma született csecsemő 100%-ig önző, és képtelen másra még gondolni is (még az agyában ez a rész nem fejlődött ki). Ez nagyon helyes amúgy, különben elég gyorsan meghalna.


Aztán, ha nem nevelik, akkor ilyen is marad. Láttam kis gyereket, aki simán lerúgta a testvérét az anyjáról, hogy inkább őt kényeztesse.


Éppen a nevelés az, ami miatt az önzésen kívül más tulajdonságok is megjelenhetnek az emberben - de ez is csak fokozatosan megy. A néhány éves kisgyerek pl. lehet, hogy enni ad a másiknak - de csakis azt, amit ő maga szeret! Hiába látja, hogy a másik mást eszik, és közben vidám az arca (és amikor az ő kedvencét eszi, akkor meg fintorog: volt ilyen kísérlet) - akkor is azzal kínálja meg, amit ő maga szeret. Egyszerűen nem tudja még elképzelni, hogy a másikanak esetleg más ízlik.

2011. márc. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
most már tudom ,hogy van ember aki így látja
2011. márc. 6. 14:48
 10/11 anonim ***** válasza:

"van ember aki így látja"

Ezt most úgy mondod, mintha nem így lenne, és az illető rosszul látná.


Lehet, hogy nem értetted meg: kísérletekről beszéltem, és az ezekről levont következtetésekről.

Persze bedughatod a fejed a homokba is... ha neked az esik jól, és nem a valóságot szeretnéd látni, hanem a szép, színes álmaidat.


Akkor viszont megemlítenék még 2 dolgot:

- végeztek egy másik kísérletet is 4-5 éves gyerekekkel: ebből az derült ki, hogy ott a gyerekek nagy része hazudik - és ők a normálisak! A többi a problémás gyerek volt.

- a majmok aztán igazán természetes és romlatlan lények, nem? Nos: ők is hazudnak néha.

Ha pl. valamelyik annyi ételt talál, hogy nem tudja mind megenni, akkor nem úgy hívja a barátját, hogy "gyere enni", mert az fölösleges feltűnést okozna a többieknél. Ehelyett kurkászni hívja - aztán, ha jön, csak némán rámutat az ételre.

A másik, amikor egy fiatal hím különösen bizalmas kapcsolatba kerül egy nősténnyel. Normálisan ez ugye nem megy, mert a családfő kissé zokon venné... és nem is engedi messzire menni a nőstényt. Tehát ilyenkor a nőstény úgy helyezkedik el egy szikla mögött, hogy a feje kilátszik - és igyekszik közben nagyon unott képet vágni.


Eleve az emberi társadalom sokkal szelídebb, mint pl. a majmoké. Ha a 7-es buszt megtöltenéd annyi majommal, mint amennyi ember szokott benne lenni csúcsforgalomban - nem sok élné meg a következő megállót.

Ezen kívül a majmok egymással pl. nem szívesen cserélnek el bármit is, mert könnyen előfordulhat, hogy az egyikük egyszerűen elszalad mindkét tárggyal. Az emberrel viszont szívesen cserélnek, mert tudják, hogy az nem szalad el.


Az emberiség fejlődésének az egyik legfontosabb lépcsője az volt, amikor a csoporton belüli erőszak nagyon lecsökkent. Utána tudtak kialakulni a nagycsaládokból (amiben pl. a majmok élnek) a nemzetségek, törzsek.

2011. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!