Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az operaház fantomja, mi ez a...

Az operaház fantomja, mi ez a legenda?

Figyelt kérdés
Az operaház fantomja, mi ez a legenda? Mostanában kíváncsi lettem az úgy nevezett operaház fantomja iránt, és itt feltenném a kérdést, hogy mikor volt vagy egyáltalán ki találta ki ezt? Megtörtént eset volt?
2011. márc. 18. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Operaház fantomja egy musical, plusz van belőle könyv. [link]
2011. márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. márc. 18. 16:58
 3/5 anonim válasza:
100%

Állítólag vannak a történetnek valós alapjai:

A párizsi operaház igazgatója egy időben humánus megfontolásból megengedte egy torz külsejű, feltehetően valamilyen rendellenességgel született férfinak, hogy titokban az épület egyik pincehelyiségében lakjon.

Ez az ember a pletyka szerint kerülte a társaságot, de néhányan érintkeztek vele a dolgozók közül. Rezerváltan élt, de jó természetűnek és értelmesnek bizonyult.

Nemhogy félelmet nem keltett, de talán inkább ő félt az emberektől. Gyilkosságokról nem volt szó. Úgy hírlik, hogy egyes darabokhoz ötleteket szolgáltatott, amiért csekély juttatást is kapott időnként, illetve felmerült a gyanú, hogy egyes produkciók teljes egészükben az ő tollából származtak. Mondják még azt is, hogy egyszer beleszeretett az egyik szép és fiatal énekesnőbe, aki viszont nem viszonozta az érzelmeit, vagy lehetséges hogy nem is tudott azokról. Romantikus elképzelések szerint ez a reménytelen szerelem vezetett előbb jelentős darabok születéséhez, majd ahhoz, hogy a "fantom" eltűnt - talán öngyilkos lett, vagy az is lehet, hogy inkább elment, hogy ne kelljen tovább az imádott nő közelében szenvednie.

Reméljük hogy máshol végre megtalálta a boldogságot.

A közismert darab sztorijának viszont egyebekben nem sok köze lehet az ő történetéhez - már ha igaz ez a bizonyos történet...

2011. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is ilyesmit hallottam, csak nem ennyire pontosan.
2011. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A fent leírt verziót soha sem hallottam , pedig évek óta próbálok , lehetőségeim szerint nyomozni a Fantom után .


Nagyon érdekes , köszönöm annak aki ide leírta :)

2013. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!