Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az a nyitott csakra?...

Bananina kérdése:

Mi az a nyitott csakra? Pszichológussal, pszichiáterrel lehet enyhíteni a fájdalmon illetve a depressziómon? (Ez most komoly! )

Figyelt kérdés

15 éves leszek,egészségesen élek,mégis rettenetesen fáj a fejem. Évek óta depressziós vagyok,bár a szüleim szerint semmi bajom és a barátaim előtt felveszem 'a boldogság álarcát'. Ősz óta rettenetes fejfájás gyötör,mely manapság odáig fajult,hogy sokszor "lebénulok" és meg se tudok mozdulni, és sokszor esek mély depresszióba.

Anyával beszéltem és azt mondta,hogy nyitott csakrával születtem,és hogy én szenvedek más hülyesége és bánata miatt,mert gyógyító vagyok.Meg azt mondta,hogy hülyeség lenne elmenni pszichológushoz vagy pszichiáterhez. Apával is beszéltem és ő azt mondta,hogy nem ártana elmenni egyhez,aki segítene ezt feldolgozni,és 'kigyógyítani' vagy valami.

Szerintetek?

Ez igaz? A nyitott csakra tényleg ezt jelenti?


2011. márc. 24. 12:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A nyitott csakra erősíthet bizonyos képességeket, de hátránya is lehet.Csakrákról szóló könyvekben megtalálhatod a módját, hogyan kell ezeket lezárni.Bár megjegyzem, a csakrákba belepiszkálni sem a legjobb ötlet...
2011. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

...Tehát, a fejfájás a korona csakra problémáját is jelezheti, de mielőtt a csakra témába belemélyednél, inkább a háziorvosod keresd fel, mert a gyakori fejfájásnak sok féle szervi oka is lehet.Persze lehet lelki oka is, de először a szervit kellene kizárni.

Én úgy látom, ebben a témában most nem a szüleidre kellene hallgatnod!Menj a háziorvosodhoz, és az ő tanácsát fogadd meg, az lenne a legjobb!

2011. márc. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Úgy látom a szüleid igencsak elhanyagolnak téged ("a szüleim szerint semmi bajom", apád azt mondta,hogy "nem ártana...") . 15 évesen vagy hormonproblémáid vannak, vagy pedig borzalmas gyerekkorod lehetett ha depressziós vagy. A háziorvos a legjobb ötlet, továbbá keresd fel az iskolában az iskolapszichológust.
2011. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
47%

Jaj!!!

Ennyi baromságot! Egy jó tanács: a pszichológusnak ne nagyon emlegesd a csakrákat, mert kb. azt fogja mondani, hogy bolond vagy.

Ha valóban depressziós vagy, akkor igen, pszichológus segíthet. De nem hinném, hogy az vagy. Az egy tünetegyüttes, és amit leírtál, az nem tartozik hozzá.

A fejfájásnak sincs köze a vélt depressziódhoz. Viszont nem vicces. El kell menni a háziorvoshoz és beutalót kérni a neurológiára. Ott ki fogják deríteni, mitől fáj a fejed és lesz rá megfelelő gyógymód. Nem is értem, hogy a szüleid, ahelyett, hogy baromságokat hordanak össze, miért nem visznek orvoshoz! Ezt nem 2 db fájdalomcsillapítóval meg holmi mesékkel a csakrákról kell megoldani, hanem komoly kivizsgálással. Ha a neurológiai kivizsgáláson egészségesnek nyilvánítanak, akkor pedig fejfájásambulanciára kell menned, ahol egy hónapos, speciális gyógyszeres kezeléssel gyógyítanak meg.

Szerintem a depressziód nem depresszió, hanem a fejfájás miatt rosszkedv, rossz közérzet, aggódás, hogy mi bajod van. Ha megoldódik a problémát, a vélt depressziód is meg fog szűnni.

34N

2011. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

1, Nem vagy depressziós klinikai értelemben, ezt nyugodtan felejtsd el! (Kizárt, hogy így írnál, ha az lennél.)

2, Nyugodtan menj el pszichológushoz, ha van rá pénzed, ártani nem fog, ellenben talán használ. Azt nem tudom, felétek elérhető-e ingyenes vagyis az egészségpénztár által finanszírozott ellátás, én még olyanon sosem voltam, csak fizetősön.

3, A csakra, csakrák egy elnevezés valamire, ami megfigyelésen alapul, ezért nem kell hinni benne, vagy jó a megfigyelés vagy nem. Kigyógyulni viszont nem kell belőle, mert nem betegség. Az egy más kérdés, hogy nem minden életkorban előny, ha nyitva vannak bizonyos csakrák, mert nem vagy érett arra, hogy kezeld mindazt, ami ezzel jár. (Gugli a te barátod, olvass utána bátran!)

4, A fejfájás is lehet komoly dolog, ha ilyen szinten van. Menj vele orvoshoz! Lehet, hogy pszichoszomatikus valóban, de lehet más, viszonylag könnyen orvosolható oka is. Minek kínlódnál vele, ha esetleg gyógyítható?

2011. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"Egy jó tanács: a pszichológusnak ne nagyon emlegesd a csakrákat, mert kb. azt fogja mondani, hogy bolond vagy."


Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak. Én ismerek olyat, aki nem mond ilyet, eszébe sem jutna. Lévén, hogy ő is megfigyelte ezeket. Tehát nem hisz benne, hanem elfogadja a létezését valaminek, amit mások így neveztek el. Az lehet, hogy nem minden pszichológus ilyen nyitott, és nekem volt szerencsém. Ezt nem tudhatom, általánosítani meg nem akarok.

2011. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%

Jaj, szegényke!

Figyelj, biztosan nagyon szereted anyukádat, de amit mondott a nyitott csakráról, meg arról, hogy gyógyító vagy, pláne arról, hogy a depressziódat nem kell kezelni, ez egy iszonyatos, borzalmas, kapitális baromság.


Nincs nyitott csakrád, és ha gyógyító vagy is -ami egyáltalán nem biztos, hogy finom legyek-, szóval akkor sem kell így érezni magadat. A depreszió borzalmas betegség, sajnállak nagyon, de van belőle kiút.


Lehet, hogy most meg fogsz sértődni, de nem lehet, hogy azért vagy depressziós, mert anyukád hülyeségeket erőltet rád, és ezoterikus marhaságokkal tömi a fejed? Gyógyító? Anyám! Megáll az ész! Csak legyen depressziós a 15 éves lányom, mert ő egy gyógyító!


Kedves kérdező, anyukád jóformán belédbeszéli, hogy normális, hogy depressziós vagy, és szörnyen érzed magad.

Így akarsz élni?

Pszichológushoz kell menned, ha ki akarsz jönni ebből. A fejfájásod meg lehet migrén, nekem a barátomnak van ugyanez, ha sok sressz éri olyan migrénes roham jön rá, hogy szegényt rossz nézni.


Mindenki abban hisz, amiben akar, de basszus ez már túlzás, amit anyukád csinál! Tönkretesz téged a saját ezo-hülyeségei miatt.

Mit tudom én, hogy van-e csakra vagy nincs, de ha van is, hogy lehet azt mondani, hogy normális így élni egy 15 évesnek?


Úgyhogy szerintem sürgősen keress egy pszichológust. És a fejfájásoddal is menj el háziorvoshoz.

2011. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

Én is depressziós voltam de annyira, hogy a végén már nem mertem kimenni az utcára, de ha mégis akkor innom kellett előtte alkoholt.

A tömegben ájulási érzéseim voltak, levert a víz, mindig szomorú voltam és öngyilkos akartam lenni.

Majd elmentem egy szakemberhez aki antidepresszánst írt fel, név szerint ZOLOFT nevűt és rá 1-2 hónapra fokozatosan kezdtem jobban érezni magam.

Az biztos, hogy nekem az orvostudomány mentette meg az életemet!

2011. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

Szió!

Ha nem nyitott csakráid lennének, hát nem hiszem, hogy sokáig életben maradnál... Amúgy bárki lehet gyógyító. És mindenki a saját sorsának a kovácsa így megnyugodhatsz. Nem kell szenvedned mások miatt. :) A szülők gyakran csinálnak új "Jézust" a gyermekeikből. Te egy teljesen egészséges, nagyszerű ember vagy, aki hagyja magát befolyásolni a külső tényezőknek. Tudod, nem mindig kívül kell keresni. Van egy belső világod, azzal kezd a felfedezést. Olvasgass könyveket, de a neten is találsz sok hasznos dolgot.

Kerülj közelebb szeretetteljes önmagadhoz. Kapcsold ki néha a környezeted. Nem kell megijedni vagy félni. Csak haladj az utadon. Előbb- utóbb fel fognak bukkanni olyan emberek is, akik segítenek neked.

Ne feledd: olyan minőséget vonzol magadhoz, amilyet kibocsátasz.

Szép Életet! :)

2011. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.De most mondok valami(ke)t:

tudjátok,kb 3-4 éve depressziós vagyok,és sokszor játszottam az öngyilkosság gondolatával,amit párszor meg is próbáltam véghez vinni (3-4év alatt?!). Sokszor vagyok letört,lehangolt,nem boldogítanak a régen boldognak vélt gondolatok és cselekedetek,rengeteget sírok ezek miatt, utálok emberek között lenni,nem érzem azt,hogy akárhová is tartoznék;nem találom a helyem a világban.

Nézegettem antidepresszánsokat,de csak vényköteleseket találtam. És nem tudom,hogy csak szakember írhatja e fel vagy háziorvos is.Mert ha háziorvos is,akkor holnap beszélek vele,hogy ha lehet,akkor írjon fel.


Szerintetek ősz óta 1x se voltam háziorvosnál a fejfájásommal? A gyógyszerek nem használtak semmit,eleinte még enyhítette,de mára már semmi hatása nincs,pedig erős gyógyszereket szedek.

2x utaltak be neurológiára. 1x lemondták az időpontot, a 2. meg ma volt 8óra óta ott vártunk anyuval és 11.30ig vártunk,de nem kerültünk sorra és nagyon rosszul lettem és hazajöttünk. Holnap visszamegyek a h.orvosomhoz,hogy kérjen még egy beutalót a gyermekneurológiára. De ha már legközelebb megyek,akkor apámmal fogok.


Tudom,hogy anyukám sok mindent összehord nem is hiszek neki általában,de ez most nagyon megfogott és teljesen kiakadtam. Idegileg kész vagyok és már az órákon is csak sírok és tépem a hajam a fájdalomtól.És emiatt egyre rosszabb jegyeket szerzek.


Beszéltem apával és egyedül ő vesz komolyan és azt mondta,hogy ha a pszichiáter/pszichológus időpontos,akkor holnap menjek be a kórházba és kérjek egy időpontot,hátha segítene megoldani ezt a 'teljes képzavart',ami a fejemben van.


"Úgy látom a szüleid igencsak elhanyagolnak téged". Erre csak annyit mondanék,hogy a szüleim elfoglalt emberek (sajnos),és emiatt nem érnek rá az én 'hülyeségeimmel' foglalkozni. Úgy vannak vele,hogy elég nagy vagyok már ahhoz,hogy megoldjam a kisebb nagyon gondjaimat.

"keresd fel az iskolában az iskolapszichológust." A mi iskolánkban ilyen nincs. Ha lenne,akkor már régen beszéltem volna vele 3-4év alatt,de mivel nincs rá lehetőségem,ezért nem tudok.

2011. márc. 24. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!