Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek van Isten? és ha...

Szerintetek van Isten? és ha van akkor igazségos is?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 20:12
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Szerintetek van Isten? és ha van akkor igazságos is?
2011. máj. 24. 20:17
 2/21 anonim ***** válasza:

"Az Élet(Isten) olyannyira igazságos, hogy megengedi az egyéneknek, hogy másként tekintsenek arra, de biztosítja a lehetőséget mindaddig, amíg azok belátják tévedésüket, és képessé váljanak azzal azonosulni teljes tudatban."


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
Szerintem nincs. Ha van is, bár még a nem bizonyították be, hogy létezik, akkor nem igazságos.
2011. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Hiszek Istenben. De számomra nincs jó meg rossz, csak a viszonylagosság látszata, ezért nem lehet igazságos, mert nincs kit megbüntetni, ezáltal nincs kit megjutalmazni. Szerintem természetünkből adódóan a jóra vagyunk "kárhoztatva".

(A Beszélgetések Istennel c. könyv istenképében hiszek.)

2011. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 valakiakitnemismersz ***** válasza:
Szerintem nincs.De ha tényleg létezik szerintem nem igazságos mert a földön hány meg hány gyerek éhezik pl: vegyük Afrikát ahol nem nagyon tehetem meg hogy beugrok a tescoba pár kifliért nem ott nincs ilyen ott éheznek.Nem is mehet el onnan mert nincs autója hogy beszálljon és elmenjen onnan egyszerűen.Ha van igazságtalan mert szabad akarat mind oké de a szenvedésnek is van határa.
2011. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Melyik Isten? Az ószövetségi kicsinyes bosszúálló vagy a nagyon szerető újszövetségi? (csak így a kereszténység berkein belül maradva)
2011. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
Ha van ,ha nincs már csak stratégiai szempontból is megéri hinni benne, így csúnyán fogalmazva. Ha hiszel benne semmi bajod nem lesz,ellenben rengeteget segít már csak a tudat is, hogy hiszel benne, hisz mindig van egy reményforrásod,a legvégső, legrosszabb pillanatokban is és már maga a pozitív gondolkodás jó hatással van nagyon az emberre. Másik, hogy ha meghal egy ateista kész szenvedés az utolsó percei,elkezd gondolkodni,h na mi van ha elb.ta az életét és van Isten ,van túlvilág,most mi lesz vele, ezzel szemben egy hívő még a halála előtti pillanatokban is remél és nyugodtan hal meg. Ha van túlvilág,akkor nagyon jól jár aki hisz, ha nem akkor meg nincs semmi,mert ugye halottként már nem tud semmit gondolni,csinálni.:) Amúgy én hiszek teljes szívemből benne és így sokkal könnyebb, jobb az életem. Azt,hogy igazságos az már egy nehéz kérdés, saját kezünkbe adta sorsunkat Ádám és Éva miatt,mert ettek a tiltott gyümölcsből. Mi választottuk ezt az életet, a paradicsom helyett, de így mi irányítjuk saját magunkat.
2011. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 valakiakitnemismersz ***** válasza:
Én biztos nem választottam.
2011. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
ha létezik Isten, akkor nagyon kegyetlen.
2011. máj. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én hiszek valamiféle teremtőben. Mi nem tudhatjuk, hogy igazságos-e, hiszen alig tudunk meg valamit a világról ezalatt a max. 80-90 vagy még kevesebb év alatt, amit leélünk. Aki csak úgy kijelenti, hogy igazságos/nem igazságos, és még olyan példákkal is dobálózik, amiknek miértjéről szinte semmit se tud, az ezen azért elgondolkodhatna.
2011. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!