Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Más is hallotta régen a...

Más is hallotta régen a gondolatait?

Figyelt kérdés

Én régen gyerekként emlékszem erre, hogy mikor gondolkoztam akkor hallottam is a gondolataimat amiket kimondok magamban. Mára ez nincsen. De most pár napja újra megtörtént, esküszöm, amit gondoltam magamban és kiakartam mondani egyszercsak ilyen félhangon hallottam. És nem más mondta, vagy nem mást hallottam, hanem azt amit Gondolva akartam kimondani a fejemben. Tehát nem hallucináltam.

Mással is történt ilyen? Ezt hogy lehetne úgymond 'fejleszteni'? Mert tudom, hogy bennünk van, csak valamiért gyerekkoromban eltűnt...


2011. jún. 19. 18:46
1 2
 1/13 anonim válasza:
De igen, ez is hallucináció. Én akkor hallottam a gondolataimat (egyéb dolgok mellett), mikor akut pszichózisom volt. Ha sokszor fordul elő, vagy valami más furcsaság is jelentkezik, orvoshoz mennék, de egyébként szimpla kimerültség is okozhatja.
2011. jún. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Milyen az,ha vki hallja a gondolatait?:O
2011. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért elég vicces, hogy egy ilyentől rögtön skizofrénnak meg ilyennek kell beskatulyázni:D

Nem vagyok én egyik sem, nagyon is eszemnél voltam előtte és utána is. Tudom, hogy mit akartam és azt el is értem, tehát azt , hogy hallani akarom a gondolatomat. És el is tudtam érni pár mp-re.

2011. jún. 19. 19:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát most nem tudom, hogy hogy érted, hogy hallod. Mert valójában minden ember halja magában a gondolatait.

Én már nem emlékszem, hogy kiskoromban hangosan hallottam volna a gondolataimat.

2011. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
30%

Édesem :) Nem skatulyáztalak be semminek (nem is értem, miből vontad ezt le) és nem voltam támadó sem, ellentétben veled. Elmondtam az igazságot, azt kezdesz vele amit akarsz, igazán nem érint meg, hogy egy vadidegen ember mit csinál és mit hall. :D

Én is hiszek természetfeletti dolgokban, azért nézem ezt a kategóriát, de talán túlzás egy szimpla hallucinációt különleges képességnek nézni...

Egyébként neked nem mond semmit, hogy rajtad és rajtam kívül a többiek nem is értik, miről beszélsz?

2011. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

" Édesem :) Nem skatulyáztalak be semminek (nem is értem, miből vontad ezt le) és nem voltam támadó sem, ellentétben veled. Elmondtam az igazságot, azt kezdesz vele amit akarsz, igazán nem érint meg, hogy egy vadidegen ember mit csinál és mit hall. :D

Én is hiszek természetfeletti dolgokban, azért nézem ezt a kategóriát, de talán túlzás egy szimpla hallucinációt különleges képességnek nézni...

Egyébként neked nem mond semmit, hogy rajtad és rajtam kívül a többiek nem is értik, miről beszélsz?"


Sajnos azt kell, hogy mondjam te is támadásnak vélted az én reakciómat, holott egyáltalán nem volt az.

Amit leírtam, hogy hogy értem talán nem is kell érteni ,nem is baj. De azt hiszem leírtam úgy, hogy kéne érteni de mondom nem baj.

Félhangon hallottam- azt hiszem ez mindent elmond.

Azt viszont már te mondod, vagyis magyarázod bele a szövegbe, hogy különleges képességnek veszem. : ) Ez is röhejes, ahogy az is, hogy hallucinációnak véled, mikor én voltam én tudom mi történt.

Hallotta más is a gondolatait? Hallotta...Hangsúlyozom!

Mintha zenét hallgatnál, nem hangosan csak halkan.

2011. jún. 19. 19:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
áá én már értem miről ebszélsz,ilyne velem elalvás közeli állapotnál szokott lenni,de csak 1 mp-re . Amikro még gondolkozok,de már amjdnem alszok. Mostmár értem:) bár elég ritka,ha nagyon kimerülten kerülök ágyba akkor van.
2011. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, örülök, hogy megértetted. Talán én sem írtam konkrétabban. Persze lehet "hallani" a gondolatunkat, de nem úgy ahogy általában szoktuk. Azt csak gondolatnak érezzük. És nem halljuk. Amit én akkor és régen érzékeltem az más milyen volt. Én rendesen hallottam mintha félhangon beszélnék valakihez, csak az a gondolat olyan volt amit magamban mondtam csak. És amit kigondoltam. Tehát nem véletlen gondolatok voltak ezek.

És félálomban nekem is voltak még ilyenek, de pl olyan is volt, hogy zenét hallgattam álmomban vagy félálomban csináltam' zenét.

Amikor pár napja újra megtörtént, akkor hogy is mondjam eszemnél voltam de egy kicsit elbambultam mert mostanában keveset szoktam aludni, talán a kimerültség is okozta ezt, hogy jobban eltudtam lazulni és kizárni egy kicsit a külvilágot. Mondhatjuk úgy, hogy majdnem meditáltam de még sem. Mert mikor megtörtént, akkor feleszméltem sajna. pedig régen ez természetes volt. Az a baj, hogy az emberi agy több mindenre lenne képes, de ezt felnőttkorunkra elveszítjük vagy csak nem emlékszünk rá, vagy néha néha előjön és akkor ámulunk, hogy ilyenre is képesek vagyunk. Ez mind csak emberi elme, amit sok ember nem tud vagy nem akar elfogadni, hogy másra is képesek lennénk. De ezt csak az tudhatja, aki tapasztalt néhány dolgot ezzel kapcsolatban.

2011. jún. 19. 19:30
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez inkább akkor fordul elő mikor valaki fáradt, elbambul vagy félálomban van, most én is mindjárt leesek a székről annyira álmos vagyok, és ugyanazt "hallom" amit te :)
2011. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még most is hallom... Ez nem természetes? Mármint nem úgy hallom, mintha valaki itt lenne mellettem, vagy akár bennem, csak mint amikor olvasol magadban (nem hangosan, csak magadban)...
2011. jún. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!