Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A szeretet, gyűlölet, boldogsá...

A szeretet, gyűlölet, boldogság, szomorúság, és a többi érzés univerzális, az egész világegyetemet behálózó egyetemes, vagy csak Földhöz kötött fogalmak?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy ezek alapvetőek, és másmilyen nem tud kialakulni a világban. Gyakorlatilag az egész univerzum értelmét meghatározzák, ami itt a bolygónkon van
2011. aug. 15. 14:58
 1/10 Zimu ***** válasza:
A szeretet az egyetlen univerzális érzés!!!! És a félelmet csak a földön ismerik... (ürlényszakértő nem vagyok úgyhogy a többit nem tudom hogy ők érzik-e)
2011. aug. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

7 univerzális érzelem van, boldogság, harag, szomorúság, undor az első négy, még van a többi 3 ra nem emlékszem.

Talán Ekman nevéhez fűződik, ha jól emlékszem...

2011. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
jajj, Földön túl...azt már nem tudom:) bocs:)
2011. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hmm ez egy nagyon érdekes kérdés, úgy gondolom, hogy csak mi rendelkezünk ezzel a tulajdonsággal és talán néhány állatfaj. Az, hogy a földönkívülieknek vannak -e érzelmei azt, nem tudom, de kíváncsi lennék a többi ember hozzászólásához is ( amúgy én írtam másik kérdéshez h vannak -e érzelmeik és hogy vajon milyen társadalomba élhetnek a földönkívüliek) Köszönöm, hogy feltetted kérdésként, ha olvastad és onnan jött az ihlet.
2011. aug. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyes fajoknak vannak érzéseik ezek általában nem a "gonoszak" viszont tényleg léteznek teljesen érzelem mentesen is földönkívüli fajok de velük túl jó kapcsolatot felvenni.
2011. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*nem túl jó
2011. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Killgun ***** válasza:
A szeretet az egyetlen érzés itt a földön is...A szeretet nagysága váltja ki a többi érzést...
2011. aug. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:57


Nem olvastam, de majd megkeresem.


Köszönöm a válaszokat. Igazából úgy értettem, hogy ha máshol nincs élet, és itt nálunk se alakult volna ki, akkor ezek nem is lennének az egész világban, mint ahogy tudatos elme sem? Közben tudjuk, hogy milyen csodálatos (már legalábbis nekünk) és bonyolult, egyetemes dolgokról van szó. Tehát ha belegondolunk, elképesztő hogy van ez a bolygó, amiből kiindul mindez (már ha tényleg csak itt van) A másik, végül is, ahogy írtam, ezek tényleg eléggé alapvető dolgok. Tehát ha valahol máshol is létrejön intelligens élet, valószínű, hogy ott is ezek lennének a meghatározóak...

2011. aug. 15. 22:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, figyelj, ez a világ eleve nem olyan, amilyennek látszik, csak az agyunk érzékeli így. A valóságban minden energiából áll, minden anyag, stb, semminek sincs színe, csak ahogy a fény róluk az agyunkba jut, így fogjuk fel.És több dimenzió is létezik, mint a 3, csak mi valahogy ebben élünk, de a lelkünk bizonyítottan a magasabb dimenziókban van. Gondolom a lelkünk éli meg ezeket az érzéseket. És mivel mindenkinek van lelke, ugyanazt érzi, mint mi. De ez csak az én elméletem.
2011. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az érzések primitív dolgok, de ettől függetlenül a Teremtés minden pontján elérhetőek, és létrehozható univerzális fogalmak.
2015. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!