Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezek a számok mit jelentenek...

Ezek a számok mit jelentenek a számmisztikában?

Figyelt kérdés
ma voltam egy ezoterikus rendezvényen, és kértem számmisztikai elemzést. Elkérték a nevemet és a születési dátumomat. Azután az email címemet is mert azt mondták hogy majd emailben elküldik az elemzést. viszont adtak egy kis kártyát amin 16 db szám van, és amikor ideadták azt mondták hogy kívánjak valamit. Akkor most ezeknek a számoknak közük van az én kívánságomhoz?
2011. szept. 25. 20:01
 1/2 2xSü ***** válasza:

Bizonyára nagyon sok ezoterikus érdeklődésű ember fog reflektálni a soraimra, de azért én azért leírom, hogyan látom a dolgot:


A számoknak valóban van misztikus, de ezoterikus – értsd: nem egzoterikus, azaz racionális téren nem kifejezhető – tartalmuk. Nehéz lenne megindokolni, hogy miért van egészen más íze a prímszámoknak és miért van egészen más ízük a sok számmal osztható számoknak (12), a négyzetszámoknak. Mitől van más íze a hármasnak, az ötösnek és a hetesnek.


Azt hiszem ebből a szempontból valóban érdekes és tanulságos lehet a számmisztika, de amit ma hívunk annak, azzal szemben több fenntartásom van.


Egyrészt az általam megismert számmisztikák alapjait a görög illetve a héber kultúrában fektették le. A szám-betű megfeleltetés eléggé esetleges, legalábbis nem indokolható, hogy miért. Ennek az átültetése latinba szintén vezethet problémákhoz, ellentmondásokhoz. A magyar nyelvre átültetést ugyanezek a problémák jellemzik. Én úgy látom ezek az átültetések hasraütésszerűek, legalábbis mindenféle érv és tapasztalat nélkül valók.


Egy asztológia esetén nincsenek ilyen problémák, és bár jómagam például nem úgy hiszek benne, ahogy egy asztrológus, mégis azt kell mondanom, hogy legalább a természet egy mindenütt előforduló jelenségére a ciklikusságra épül.


A számmisztikai „eljárásokban” viszont én nem találok semmi olyan logikát, amire lenne a természetben analógia.


Az általam megismer egyik számmisztika pl. foglalkozik az előző életünk születési dátumának kiszámításával. Viszont teljesen objektíven nézve, pusztán matematikai alapon olyan következményei lennének a dolognak, ami teljesen ellentétes a józan ésszel és más ezoterikus tanításokkal. (Értsd: A mostani adataidból kiszámolhatod az előző életed születési évét. Viszont az évek jó részéhez nincs olyan adat, amiből kijöhetne születési évként mondjuk az 1942. Ebből meg ugye az következne, hogy minden 1942-ben született ember az utolsó életét élné a földön.)

2011. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:

Másik oldalról nézve: A számmiszitkának és az asztrológiának van egy nagyon jó oldala, ami tudományos szemmel is értékes. Nevezetesen, hogy ad egy nyelvet az ember kezébe. Az asztrológia pl. ad 12 személyiségleírást, amit megfűszerez azzal, hogy mindegyiket 12 részre osztja. (Legalábbis a bulvárasztrológia csillagjegy-ascendens vonalát a legtöbben így értelmezik.) Ez valóban haszonos lehet, ha nem akarod erőszakkal megfeleltetni az emberek valódi személyiségjegyeit az asztrológiai jegyekkel.


Szintén mindenféle jóslás jó arra, hogy szembesítsen a saját döntéseiddel. Aki a virágszirmot tépkedi, az nem arra kíváncsi, hogy szeretik-e, hanem arra, hogy ő valóban szeret-e, vagy hogy szembe mer-e nézni a lehetséges jövőképek valamelyikével. Akinél a „nem szeret” jön ki, az mondhatja azt, hogy „ó, hát akkor hagyjuk a fenébe”, de mondhatja azt is, hogy biztosan sérült volt a virág, vagy elszámolta magát. Vagy mondhatja azt is, hogy ez csak egy ócska babona, lesz, ami lesz, mégis szerencsét próbál annál a lánynál/fiúnál. Erre a célra viszont bármi jó, ha valóban úgy használod, hogy képes legyél elfogadni a saját döntéseidet és következményeit.


Azt gondolom, hogy sem a számmisztika, sem az asztrológia régen nem bocsátkozott „jóslásokba”, mint ahogy ma teszi. Hogy végülis mégis ilyen jóslási eszköz lett belőlük az szerintem sajnálatos.


Azt is gondolom, hogy egy olyan ember, aki úgy él, hogy minden helyzetben a megoldást keresi és meg tudja őrizni a derűjét, aki folyamatosan törekszik önmaga tökéletesítésére, aki képes dönteni és képes felvállalni a döntésének következményeit, aki látja azt, hogy bizony az életben vannak negatív dolgok is, rossz döntések is, de ezekkel kell megtanulni együtt élni és a lehető legjobb lépést tenni mindig, az az ember tudni fogja ki maga és nem kell ilyen-olyan ezoterikus tanokat megkérdezni. Nem fogja érdekelni, hogy mit hoz a jövő, hiszen tudatában lesz annak, hogy az lehet jó is, rossz is, de mindkettő esetén tudni fogja, mit tegyen. Nem fél a rossztól sem, mert tudja, igazán csak ott tudja megmutatni magát, igazából csak abból tud tanulni.

2011. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!