Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha különféle ezoterikus...

Ha különféle ezoterikus tanfolyamokat végzek el azok nem ütik egymást energetikailag?

Figyelt kérdés
több minden érdekel,ezzel szeretnék foglalkozni,szeretnék sokoldalú lenni..
2011. okt. 1. 00:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy, ha gyógyítani akarsz, akkor menj orvosnak.

És, miközben csinálod az egyetemet érdeklődhetsz más területek iránt is.

Mint pl. a kineziológia, vagy a természetgyógyászat.

Tehát nem kell bemerevedni a hagyományos orvoslásba.

Viszont egy "gyógyítónak" meg kell, hogy legyen az alapja.

És ez az orvostudomány.

Az orvostudomány nem tökéletes, de enélkül minden alternatív gyógyászat csak kóklerség.

Rengeteg kuruzsló van, aki többet árt, mint használ.

Hülyeségeket beszélnek, és összezavarják az amúgy is zavart lelkületű embereket.

Tanfolyamokon nem válhat "gyógyítóvá" senki.

Ez egy komoly feladat, egy komoly vállalás, amit alapozás nélkül nem lehet csinálni.

Az egészségügyi képzés az alap.

A kineziológiához pedig a pszichológusi képzés, amit szintén egyetemen oktatnak.

Ha valaki orvos, vagy pszichológus, és mellette alternatív gyógyászattal foglalkozik, nagyon tisztelem.

Tisztelem, mert nyitott, és érdeklődő.

De, aki egy éves tanfolyam után praktizál gyógyítóként, azt az embert én nem tudom komolyan venni.

És nem is lehet komolyan venni, szerintem.

2011. okt. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
nem értek egyet,de nem is vagyunk egyformák :)
2011. okt. 1. 18:41
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólónak igaza vna hogy kell az egészségügyi képzés, ez nagyon fontos, és vannak olyan TGY szakok mait cska orvosi diplomávla lehet, vagy érdemes elvégzeni.

Viszont vna több olyan EÜ-s szakma és olyan TGY ágak amik nagyon jól passzolnak egymáshoz, így nem feltétlenül kell az az orvosi diploma.

Az orvos nem isten, ő sem tud mindent, de az is igaz, hogy a legtöbbet ő tudja.

Gyógymasszőrként nagyon alaposan tanítják nekünk a fontos dolgokat és ez bizony elég néhány TGY ághoz. A TGY szakember sem isten. Magyarországon diagnosztizálni csak és kizárólag diplomás orvos jogosult. Persze mint EÜ-s nekem is felkell ismernem néhány betegséget, de nem én mondom azt ki. Ezt értik félre az emberek. Nekünk ezt nagyon hangsúlyozzák mint GYM tanulóknak, hogy nem ijesztjük meg a beteget mert komoly jogi problémáink lehetnek belőle, és végül akár még be is vonzhatja azt. A TGY nem diagnosztizál, hanem kiegészítő kezelést ad, mert csak azt adhat súlyosabb esetekben, nyílván enyhébbeknél te is eldöntheted mit választasz.


A másik nagyon sok orvos nem ismeri a fizioterápiás kezeléseket. Pedig ez ITT nyugaton minden egyes kezelési formája elfogadott mint a nyugati orvoslás része. ezek a kezelések nagyon hasonlítanak az egyes természet gyógyászati kezelésekhez. Ezért mondom hogy egy két-3 éves EÜ-s képzés egyes TGY ágakhoz bőven elég.


A reflexológus nem fog infuenzát kezelni, sem lábgombát, sem a legtöbb fertőzést. Esetleg rálehet segíteni bizonyos esetekben, de inkább belgyógyászati illetve ortopédiai esetek keresik fel.

Nem ír fel gyógyszert esetleg ajánl, és legfőképp nem erőlteti hogy meg fogsz halni, mint az írisz diagnosztizálásról hallottam ezt már több esetben sem.

Az alternatív mozgás és masszázs terapeuta (keleti), lényegében majdnem ugyan azt csinálja mint a gyógymasszőr meg a gyógytornász csak egyben és kicsit más megközelítésben, és a doki nem biztos hogy ki ír neked elég kezelést, mert ki van adva neki hogy az drága (igenis van alapja a meridiánokban való gondolkodásnak, ugyan az mint a nyugati anatómiai gondolkodás csak "leegyszerűsítve". teljes mértékben rá lehet vetíteni a keleti gondolkodást a nyugatira csak rettentő hülyén magyarázzák nehogy véletlenül megértsd ez is a kuruzslás része)

Ne szűküljünk be csak az orvosra, a doki szava szent és sérthetetlen, de sajnos nem mindig elég lelkes. egy TGY ezt a lelkesedést pótolhatja, de csak EÜ-s végzettségűt szabad csak megkeresni, legyen az gyógytornász vagy gyógymasszőr + a TGY ág.

2011. okt. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyógymasszőrnek tanulok, igaz csak most kezdtem, és nekem erről az a véleményem, hogy lehet jó a t.gy. és hozzá hasonló dolgok, de az a veszélye, hogy esetleg a páciens olyan esetben későn kerül orvoshoz, amikor valóban szükség lenne rá. Szerintem komoly, vagy nem múló esetekben, legalább egy hagyományos kivizsgálást kell csinálni, mert t.gy. nem vesz vért, nem röntgenez, nem csinál MR-t, és legfőképpen nincs akkora tudása.
2011. okt. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ezt írtam én is...
2011. okt. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!